PDA

View Full Version : EX1RRoomSpammer.exe.manifest اینmanifest یعنی چی

majjjj
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 07:57 صبح
چند تا فایل دیدم که manifest رو اخرشون دارن اینها چجور فایلی هستن؟

maryamb
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 09:20 صبح
بابه کار بردن فایل های manifest می تونیم ظاهر برناممون رو به ایکس پی یا ویستا نزدیک تر کنیم . روش اش هم به صورت زیر هست :
ببينيد شما اولين كاري كه بايد بكنيد اينه كه برنامه Notepad رو باز كنيد بعد كد زير رو توش كپي كنيد و برنامه رو با نام x.exe.MANIFEST ذخيره كنيد. (x همون نام برنامتونه)

مثلاً فرض میكنيم فايل برنامه شما اسمش هست Project1.exe ، پس شما بايد كدهاي زير رو توي Notepad كپي كنيد و با نام Project1.exe.MANIFEST ذخيره كنيد و فايل ذخيره شده (MANIFEST) رو در كنار فايل اجرايي تون قرار بديد و برنامتون رو اجرا كنيد.

كد:<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes"?>
<assembly xmlns="urn:schemas-microsoft-com:asm.v1" manifestVersion="1.0">
<assemblyIdentity
version="1.0.0.0"
processorArchitecture="X86"
name="Name"
type="win32"
/>
<dependency>
<dependentAssembly>
<assemblyIdentity
type="win32"
name="Microsoft.Windows.Common-Controls"
version="6.0.0.0"
publicKeyToken="6595b64144ccf1df"
language="*"
/>
</dependentAssembly>
</dependency>
</assembly>

و به جای name همون نام برنامتون رو قرار بدید.اول پروژه برنامتون رو باز كنيد. حالا از منوی Project گزینه Components رو انتخاب کنید و Microsoft Windows Common Control 5.0 رو علامت بزنید تا به پروژتون اضافه بشه. حالا یکی از کنترل های اونو مثل StatusBar و یا کنترل ProgressBar رو به فرمی که در اول اجرای برنامه نمایش داده میشه اضافه کنید. مثلا اگه برنامه شما با Splash Screen شروع میشه باید یکی از این کنترل ها رو درون همون فرمتون قرار بدید (ProgressBar بهتره) ولی اگه برنامتون تنها یک فرم داره (فرم اصلی) بايد يكي از اين كنترلها رو به همون فرم اضافه كنيد. توجه داشته باشيد كه اينكار ضروريه. بعد از اينكار از برنامتون يك فايل اجرايي بگيريد و دوباره فايلش رو اجرا كنيد. موفق باشيد.

AmirAmiri
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 11:07 صبح
کد بالا رو اصلاح میکنم و منبع رو هم ذکر میکنم :لبخند:

ببينيد شما اولين كاري كه بايد بكنيد اينه كه برنامه Notepad رو باز كنيد بعد كد زير رو توش كپي كنيد و برنامه رو با نام x.exe.MANIFEST ذخيره كنيد. (x همون نام برنامتونه)
مثلاً فرض مكنيم فايل برنامه شما اسمش هست Project1.exe ، پس شما بايد كدهاي زير رو توي Notepad كپي كنيد و با نام Project1.exe.MANIFEST ذخيره كنيد و فايل ذخيره شده (MANIFEST) رو در كنار فايل اجرايي تون قرار بديد و برنامتون رو اجرا كنيد.

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="yes"?>
<assembly xmlns="urn:schemas-microsoft-com:asm.v1" manifestVersion="1.0">
<assemblyIdentity
version="1.0.0.0"
name="Name"
type="win32"
/>
<dependency>
<dependentAssembly>
<assemblyIdentity
type="win32"
name="Microsoft.Windows.Common-Controls"
version="6.0.0.0"
publicKeyToken="6595b64144ccf1df"
language="*"
/>
</dependentAssembly>
</dependency>
</assembly>

به جاي قسمتي كه پر رنگ شده (Name) نام برنامتون رو قرار بديد.
اما كارمون تموم نشده. مطمئناً اونقدر عجله داشتيد كه تا اينجاي آموزش رو نخونديد و رفتيد سره وقته… حالا كه ديديد برنامه اجرا نميشه (پيغام خطا ميده) اومديد ادامه آموزش رو بخونيد. بلــــــــه پيغام خطا ميده، بچه بازي كه نيست…!
حالا چه كار كنيم كه پيغام خطا نده؟
آهـــــــا… ، اول پروژه برنامتون رو باز كنيد (.vbp). حالا از منوي Project گزينه Components… رو انتخاب كنيد و Microsoft Windows Common Control 5.0 رو علامت بزنيد تا به پروژتون اضافه بشه. حالا يكي از كنترلهاي اونو مثلاً StatusBar و يا كنترل ProgressBar رو به فرمي كه در اول اجراي برنامه نمايش داده ميشه اضافه كنيد. مثلاً اگر برنامه شما با Splash Screen شروع ميشه بايد يكي از اين كنترلها رو درون فرمتون قرار بديد (Progress Bar بهتره) ولي اگه برناتون تنها يك فرم داره (فرم اصلي) بايد يكي از اين كنترلها رو به همون فرم اضافه كنيد. توجه داشته باشيد كه اينكار ضروريه. بعد از اينكار از برنامتون يك فايل اجرايي بگيريد و دوباره فايلش رو اجرا كنيد. موفق باشيد.

منبع : http://v-basic.mihanblog.com
(عجب بی جنبه ای هستمــــــا...)

.:KeihanCPU:.
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 11:49 صبح
چرا بعضی از قسمتهای فرم سیاه میشند؟

AmirAmiri
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 11:55 صبح
هر جا که سیاه شد بزار تو PictureBox معمولا این مشکل واسه OptionButton ها پیش میاد که با اینکار درست میشه.

majjjj
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 12:08 عصر
متشکر از کمکتون ولی چرا برای من name="HybridDesign.WindowsXP.Example" هست در صورتی که نام فایل اجرایی EX1RRoomSpammer.exe هست

AmirAmiri
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 12:23 عصر
متشکر از کمکتون ولی چرا برای من name="HybridDesign.WindowsXP.Example" هست در صورتی که نام فایل اجرایی EX1RRoomSpammer.exe هست

اون نام هیچ کاربردی نداره احتمالا گروه اکسیر هم این فایل رو فقط کپی کردن و داخلش رو ویرایش نکردن اما نام خوده فایل خیلی مهمه که باید به همون صورتی که گفتم باشه (x.exe.MANIFEST) که در اینجا x همون نام فایل اجرایی هستش و اگر این نام رو اشتباه بنویسید برنامه به شکل XP یا Vista نمیشه اما نامی که داخل فایل نوشته شده (name="HybridDesign.WindowsXP.Example") اصلا مهم نیست و شما میتونید اونو هر چیزی که دلتون میخواد بزارید.
موفق باشید.

maryamb
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 13:57 عصر
اتفاقا دنبال منبعش می گشتم که بذارم ولی پیدا نکردم ، آخه خودم قبلا تو ورد سیو کرده بودم مطلبشو !!!
ممنون

SeyedMoosavi
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 16:36 عصر
تو ویستا خیلی حال داد :D