PDA

View Full Version : سوال: انتقال اطلاعات از كمبويي به كمبويي ديگر

mahdif123
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 09:42 صبح
با سلام

دوستان لطف كنند به اين سوال جواب دهند .

فيلدي به نام شهرستان دارم و فيلدي ديگر به نام انتقالي به شهرستان ديگر دارم . برنامه طوري است كه شخص زماني كه به شهرستان ديگر انتقال پيدا مي كند . انتقالي آن بايد ثبت شود خوب طبق معمول برنامه بايد اطلاعات اوليه مربوط به شهرستان دوم را جايگزين شهرستان اول كند و اطلاعات شهرستان اول از بين نرود .
براي اين سوال چه راهكاري پيشنهاد مي كنيد .

يك نمونه از برنامه ام را گذاشته ام . دوستان نگاهي بياندازند .

----------------------------------------
19048

مهدی قربانی
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 12:19 عصر
سلام
دوست عزيز براي اين كار شما بهتره براي انتقالي افراد به شهرستانها يك جدول انتقال ( ميتونه همين جدول فعلي باشه ) داشته باشيد كه فيلد ID اون كليد نباشه بلكه اين فيلد ID در جدول مشخصات پرسنل كليدي باشه و از جدول پرسنل يك رابطه يك به چند با جدول انتقال برقرار كنيد ، حسن اين روش اينه كه كليه سوابق انتقالي پرسنل در جدول انتقال ثبت ميشه و قابل دسترسه و ديگه لزومي به جايگزين كردن نيست . براي ثبت آخرين انتقالي فرد هم شما مي تونيد در فرمي كه عمليات ثبت انتقال در اون صورت ميگيره با استفاده از رخداد After Update و باز كردن يك ركوردست از جدول پرسنل ركورد مربوط به فرد مورد نظر رو ( شهرستان محل خدمت ) بروز كنيد .

mahdif123
شنبه 25 خرداد 1387, 09:12 صبح
با سلام

دوست عزيز مي تواني يك نمونه برايم بگذاري .

ممنونم

mahdif123
پنج شنبه 06 تیر 1387, 09:54 صبح
سلام

دوستان عزيز من روشي كه mehdi-gh مطرح كردند انجام دادم ولي نتوانستم تكميلش كنم . كسي ميتواند نمونه اي برايم بگذارد .

از توجه شما ممنونم .

mahdif123
شنبه 08 تیر 1387, 14:43 عصر
با سلام

مطلبي كه در اين تايپيك توسط Mehdi-gh جواب داده شده است جواب من را داده است اما آن چيزي كه مهم است ادامه مطلب من را جواب نداده اند .

يعني من فقط كدي را ميخواهم كه ايشان اشاره كرده اند چون خودم نتوانستم آن را بنويسم . همين

در ضمن اگر به فايل ضميمه اي كه گذاشته ام دقت فرمائيد ديگر نيازي به توضيح بيشتر نمي باشد .

متشكرم .

davood-ahmadi
شنبه 08 تیر 1387, 16:38 عصر
فکر کنم این نمونه به کارتون بیاد.

mahdif123
یک شنبه 09 تیر 1387, 10:46 صبح
با سلام

دوست عزيز از نمونه اي كه برايم گذاشتيد ممنونم .
فقط همانطور كه در برنامه ام دقت فرموده ايد شخص ابتدا در مكان اوليه موجود مي باشد يعني در شهرستان مشهد در تاريخ 1386 بعد ميخواهد از اين شهرستان به تهران در تاريخ 1387 برود حالا بايد تهران جاي مشهد را بگيرد در حالي كه مشهد كه قبلا در آن بوده اطلاعات آن حفظ شود .
اين جايگزين كردن را با چه كدي بايد انجام داد .

davood-ahmadi
یک شنبه 09 تیر 1387, 11:14 صبح
همان برنامه این کار را می کند. شما برای نمونه برای یک نفر چند فرم انتقال به شهرستانهای مختلف بزنید. می بینید که طبق آخرین تاریخ، رکورد مربوطه در اولین ردیف قرار می گیرد.

mahdif123
یک شنبه 09 تیر 1387, 15:30 عصر
با سلام

دوست عزيز اين راهي كه گفتيد خوب است ولي فكر ميكنم منظور مرا خوب متوجه نشديد .
منظور من جابجايي اطلاعات يك فيلد به فيلد ديگر است يعني اطلاعات فيلد ((به شهرستان)) بنشيند جاي اطلاعات فيلد ((شهرستان)) (كه شما در برنامه تان اين فيلد را در فرم اصلي نداريد .) و اين در حالي باشد كه اطلاعات فيلد ((شهرستان)) از بين نرود .

به ضميمه اي كه گذشته ام دقتي بفرمائيد .
متشكرم

davood-ahmadi
یک شنبه 09 تیر 1387, 15:48 عصر
خوب. ببینید شما باید طراحی خود را عوض کنید.
بعضی موقع ها طراحی ما نسبت به کار و گزارش درخواستی اشتباه است که باید در طراحی خود تجدید نظر کنید.
شما می توانید ستون شهرستان خود را جدا کنید و در جدول Trans بریزید.

mahdif123
دوشنبه 10 تیر 1387, 11:09 صبح
با سلام

من همين فايل ضميمه شما را دستكاري كردم و همين كار را كردم ولي مشكل من نوشتن كدهاي آن است يعني چينش الگوريتم آن كه چگونه بايد آنها را تعريف كرد .

اگر فايل خودتان را برايم طراحي كنيد از شما ممنون مي شوم .

davood-ahmadi
دوشنبه 10 تیر 1387, 11:33 صبح
شما ابتدا در فرم پرسنل در ایونت کارنت شماره پرسنلی را به یک تکست باکس شماره 4 موجود در فرم ترنس ارسال می کنید.
هر بار کاربر یک پرسنل را انتخاب کند، شماره پرسنلی شخص را به تکست باکس شماره 4 ارسال می کند
و فرم ترنس اس که اطلاعات انتقال کارمند مربوطه را نشان می دهد با هر بار انتخاب اطلاعات مربوط به آن شخص درخواست می شود.
سپس کاربر با فشار دادن فرم انتقال، پنجره مربوط به جهت ثبت اطلاعات باز می شود. کاربر اطلاعات مربوطه را وارد می کندو دکمه ثبت را می زند.
زمانی که دکمه ثبت زده شد اطلاعات مربوطه از تکست باکسهای موجود در فرم و شماره پرسنلی از فرم ترنس در یک جدول بنام ترنس ذخیره می شود و سپس فرم ترنس اطلاعات خود را دوباره بارگزاری می کند
اگر ناراحت نمی شوید اینکه باید مطالعاتی در مورد VBA داشته باشید و بر روی نمونه های اکسس که در این فروم و در اینترنت به وفور موجود می باشد کار کنید.
اگر مشکلی هم برخوردید بنده و دوستان هستند که همراهیتان کنند. ولی سعی کنید که همیشه خودتان مسائل را حل کنید تا فهم بهتری نسبت به مسائل پیدا کنید.

mahdif123
دوشنبه 10 تیر 1387, 13:40 عصر
با سلام

دوست عزيز از راهنمايي و پيشنهاد شما ممنونم و حتما روي اين موضوع كار خواهم كرد و اگر به مشكلي برخوردم حتما مطرح خواهم كرد .
ولي آنچه كه هست من برنامه اي دارم كه به خاطر همين موضوع نمي توانم اطلاعات را ثبت كنم و كارم ناقص است . اگر نمونه اي كوچك كه مرا سريعتر به آنچه كه مي خواهم برسم برايم بگذاريد از شما بسيار ممونم مي شوم .

با تشكر

mahdif123
چهارشنبه 12 تیر 1387, 09:56 صبح
سلام دوست عزيز

من روي برنامه شما كار كردم و آن را گذاشتم تا اشكالاتم را شما و دوستان عزيز ديگر برطرف كنند

اول اينكه Text2 با (Fields(4 برابر است اما آنچه كه مهم است از بين نرفتن شهرستان قبلي در (Fields(4 است .
به طور مثال يك شهرستان را وارد كنيد مي بينيد شهرستان جديد مي نشيند جاي شهرستان قبلي و اطلاعات شهرستان قبلي از بين مي رود
البته من سعي كردم در كارنت ترنس فرم (Text(6 را با (Tex(6 ارتباط دهم تا شهرستان قبلي (Fields(4 به( Tex(6 از جدول Personform قرار گيرد اما فكر مي كنم يك جاي كارم اشكال دارد .
و دوم اينكه چگونه مي شود فرم انتقال را با همان ركورد مربوطه باز كرد ؟

لطفا راهنمايي فرمائيد .

-----------------------------------------
تعجب مي كنم از كسي كه مي تواند استغفار كند و نااميد است . ((حضرت علي عليه السلام))

mahdif123
شنبه 15 تیر 1387, 09:14 صبح
سلام

چرا دوستان عزيز مرا كمك نمي كنند . دوست عزيز شما گفتيد سوال داري بپرس تا كمكت كنم . خوب پس چه شد ؟ از روز چهارشنبه خبري نيست !!

با تشكر

davood-ahmadi
شنبه 15 تیر 1387, 09:25 صبح
سلام
ببخشید اگر اینطوری صحبت می کنم ولی خودتان هم تلاشی بکنید.
هدف این فروم را از یاد نبرید.
هدف این فروم فقط رفع مشکل نیست بلکه یادگیری و یک منبع بسیار خوب و ...
لطفاً کمی هم تلاش کنید و یا برای یادگیری آن به مرجعی مراجعه کنید چون به این شکل همیشه شما محتاج دیگران خواهید بود و هیچ درکی نسبت به برنامه نویسی پیدا نخواهید کرد.
باز هم معذرت می خواهم که شفاف صحبت کردم.

mahdif123
شنبه 15 تیر 1387, 10:01 صبح
با سلام

دوست عزيز از شفافيت صحبت كردن شما ممنونم و متشكرم اما طبق آنچه كه قبلا فرموديد بنده سوالي برايم پيش آمده و ضميمه آن را هم گذاشته ام تا دوستان عزيز كمك كنند .
اگر نمي توانيد جواب دهيد بگوييد نمي توانم تا دوستان ديگر كمك كنند و وقت اين تايپيك و بنده را نگيريد .

از توجه شما صميمانه متشكرم .

مهدی قربانی
شنبه 15 تیر 1387, 11:28 صبح
سلام
دوست عزيز mehdif123 من سعي كردم تا از طريق پيام خصوصي با شما مكاتبه كنم اما ظاهرا ً تنظيمات كنترل پنل شما امكان دريافت پيام خصوصي رو نمي ده
يقين دارم كه اظهارات دوست خوبمون جناب داود احمدي از سر بي حوصلگي ، غرور ، تفره رفتن از پاسخگويي .... نبوده بلكه جداً بابت پيشرفت و افزايش خلاقيت شما بوده و شما نبايد به اين زودي از كوره در بريد دوست خوبم ببينيد در اين فروم كسي تعهد نداده و موظف نشده كه حتماً جواب كاربران رو بده حتي اگر هم قول همكاري يا كمك داده باشه بازم بطور رسمي تعهدي براش ايجاد نمي شه بلكه ميشه گفت كه اگر وعده و قول داده از نظر وجداني و اخلاقي در صورتيكه عمل نكنه كار درستي نكرده اما در مورد كيس شما بايد عرض كنم كه رمز موفقيت ما در اينه كه شخصاً اگر علاقه داريم كه كسب تجربه و معلومات كنيم بايد زحمت تحقيق ، وقت گذاشتن و دنبال موضوعات از طريق كتب جزوات ، تجربه ديگران ، اينترنت يا هر منبع ديگه اي رو به خودمون بديم تا رشد كنيم و تا حدودي خود اتكا بشيم و در اين راه حتي بايد تحمل شنيدن و ديدن اظهارات ناخوشايند رو داشته باشيم بايد عرض كنم كه اتفاقاً به ديد حقير آقاي احمدي جزو كابران زحمت كش و دلسوز انجمن هستن و هميشه سعي كردن كه به بهترين نحو ممكن مشكلات دوستان رو حل كنن و اونها رو از معلومات خودشون منتفع كنن بنابراين از شما دوست علاقه مند و پيگير انتظار دارم كه اين وضعيت رو درك و اينقدر سريع موضع گيري نفرمائيد و توصيه آقاي احمدي رو به عنوان يك نصيحت دوستانه و دلسوزانه بپذيريد.
موفق باشيد

mahdif123
شنبه 15 تیر 1387, 12:42 عصر
با سلام

كاربر گرامي و عزيز از توصيه شما صميمانه تشكر و قدرداني مي كنم . بنده قصد جسارت به جناب احمدي نداشتم و اگر ايشان ناراحت شدند مرا ببخشند .
مثل اينكه چاره اي نيست . باشد بنده باز در مورد سوالي كه مطرح كردم تلاش مي كنم تا راهكاري را بيابم اما لطفا در مورد سوال بعدي راهنمايي و كمكم كنيد مطمئن باشيد بنده تلاش بي وقفه خودم را مي كنم اما آنچه كه مهم است عجله اي است كه من در اين مورد دارم شايد بنده اين سوال را به طرق مختلف در اين سايت مطرح كردم يعني حدود يك ماه است كه جوابي پيدا نكردم و نتوانستم به نتيجه اي كه مي خواهم برسم .
اما باشد دوباره تلاش خودم را مي كنم انشاءا... اين دفعه بتوانم نتيجه بگيريم .

در مورد پيام خصوصي من تمام موارد را چك كردم و درست بود لطفا بگوئيد چه آيتمهايي را بايد چك كنم ؟
از لطف و راهنمايي شما صميمانه تشكر ميكنم .

مهدی قربانی
شنبه 15 تیر 1387, 13:40 عصر
سلام
دوست گرامي به قسمت كنترل پنل كاربر بريد و از طريق آيتم گزينه هاي كاربر به قسمتي كه در تصوير اشاره شده توجه كنيد كه تيك اون قسمت فعال باشه .

mahdif123
چهارشنبه 19 تیر 1387, 10:35 صبح
با سلام

دوستان عزيز نگاهي به برنامه بياندازند و در مورد ايرادات آن راهنمايي كنند .

اگر جناب احمدي هم نگاهي بياندازند خوشحال مي شوم .

davood-ahmadi
چهارشنبه 19 تیر 1387, 10:51 صبح
سلام. نگاه کردم.
طراحی شما باید به این گونه باشد که درسمت راست فرم بر روی لیست پرسنل، اسم هر شخصی که کلیک می کنید بتوانید در سمت چپ فرم بر روی لیست انتقال، مکانهای انتقال یافته را ببینید.
باید ببینیم نگرش و طراحی و علت انتخاب این نوع نگرش چیه که نسبت به آن فرم طراحی شود تا به هدف مورد نظرتون برسید.

mahdif123
چهارشنبه 19 تیر 1387, 12:52 عصر
با سلام

از راهنمايي و توجه شما صميمانه تشكر مي كنم .

جناب احمدي فرمي كه بنده طراحي كرده ام طبق آنچه كه در عكس است مي باشد و در اصل بنده از برنامه شما استفاده كردم براي اينكه با كمك شما به نتيجه مطلوبم برسم . منظورم اين است كه در اين برنامه ثبت تغييرات مهم است يعني زماني كه تغيير توسط فرم انتقالي ثبت شد و جاي شهرستان قبلي را گرفت (در فرم اصلي) و اطلاعات شهرستان قبلي در جدول ديگر حفظ شد براي ديدن اطلاعات قبلي آن فرمي طراحي كرده ام كه اطلاعات قبلي بيمار را منتقل شده را نشان مي دهد .
نتيجه اينكه نيازي به ديدن يا نديدن اطلاعات قبلي بيمار نمي باشد .
همانطور كه در برنامه مشاهده مي كنيد با كليك كردن روي Command فرم انتقال اطلاعات فرد منتقل شده به جدول Trans منتقل و فرم انتقالي باز مي شود كه با ثبت تغيير شهرستان و كليك روي Command ثبت تغييرات اعمال مي شود .
اميدوارم توانسته باشم منظورم را از طراحي فرم برسانم .

---------------------------------

dadsara
چهارشنبه 19 تیر 1387, 14:15 عصر
باسلام خدمت همه دوستان
ببین این نمونه بدرت می خوره البته یه کمی با آن چیزی که بقیه زحمت کشیدند فرق می کنه

mahdif123
چهارشنبه 19 تیر 1387, 15:25 عصر
با سلام

دوست عزيز dadsara من تقريبا به آنچه كه مي خواهم رسيده ام . اين نمونه را گذاشتم تا دوستان در مورد نوشتن كدها يا اشكالات احتمالي اگر نظري دارند نظر بدهند و بنده را راهنمايي كنند .

نمونه شما را نگاه كردم
از توجه شما ممنون و سپاسگذارم .