ورود

View Full Version : سوال: تبديل يك بانك MYSQL به SQL SERVER 2000

ali_abbasi22145
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 19:10 عصر
سلام
يكي از مشتريانم يك بانك MYSQL دارد كه حاوي فقط يك جدول است شامل فيلد شماره كارمندي(فيلد يكتا) EMP_Numو شماره ملي ID و Photo (به شكل BLOB) :
من اطلاعات متني را به SQL SERVER 2000 تبديل مي كنم و عكس را نمي توانم.

و به يكي از چند حالت زير مشكلم را حل نماييد :
1-آيا ابزاري وجود دارد كه كل بانك متن و عكسها را به به بانك SQL SERVER 2000 تبديل يا IMPORT كنم؟ با اين روش مشكلم به كل و به راحتي حل مي شود چون با SQL SERVER 2000 خوب كار كرده ام و برنام هايم هم در SQL SERVER 2000 ودلفي 7 است.

2-روشي آسان ، ترجحيها از ابزارهاي استاندارد دلفي به من بگوييد كه من اين بانك MYSQL را در دلفي باز كنم و انوقت خودم Convertor عكسها را مي نويسم.

يا هر روش ديگر كه راحت تر است پيشنهاد كنيد.

vcldeveloper
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 19:40 عصر
-آيا ابزاري وجود دارد كه كل بانك متن و عكسها را به به بانك SQL SERVER 2000 تبديل يا IMPORT كنم؟
با توجه به اینکه MySQL حداقل یک درایور ODBC برای اتصال ارائه میده، باید بتونید با استفاده از DTS در SQL Server 2000 به داده هاش دسترسی داشته باشید و آنها را در یک جدول در SQL Server بریزید.

-روشي آسان ، ترجحيها از ابزارهاي استاندارد دلفي به من بگوييد كه من اين بانك MYSQL را در دلفي باز كنم و انوقت خودم Convertor عكسها را مي نويسم.

هم با dbExpress میشه، هم با ADO.

ali_abbasi22145
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 20:01 عصر
1. >>با توجه به اینکه MySQL حداقل یک درایور ODBC برای اتصال ارائه میده، باید بتونید با استفاده از DTS در SQL Server 2000 به داده هاش دسترسی داشته باشید و آنها را در یک جدول در SQL Server بریزید.

يعني مثل import بانك Excel به SQL Server 2000 مسير بانك MySQL را بايد معلوم كنيم و احتياج به Attach در MySQL نيست؟ (مثل attach يانك SQL Server 2000 )

2. >>هم با dbExpress میشه، هم با ADO

در SQL Server 2000 بايد با wizard آن بانك را Attach كنيم اين Attach در MySQL با چيست و
ابزارش چيست؟ ( البته در اين روش كه به دلفي ببرم آزادي عمل زيادي براي كارهاي برنامه نويسي دارم).