PDA

View Full Version : برنامه نویسی RFID

saeid taheri
پنج شنبه 23 خرداد 1387, 22:08 عصر
سلام من تاپیک های زیادی رو درباره برنامه نویسی RFID دیدم ولی هیچ کدوم به نتیجه نرسیده بود
اگر کسی نمونه برنامه ای برای کار با Reader های مبتنی با RFID داره ارائه بده تا بقیم بتونن استفاده کنن

با تشکر

MH2538
جمعه 24 خرداد 1387, 12:23 عصر
سلام دوست عزیز
من با RFID خیلی زیاد کار کردم ولی پروژه هام طوری نیست که بتونم برایشما ارسال کنم. بهتره شروع کنی و مشکلاتت رو مطرح کنی. در این صورت بهتر می تونم کمکت کنم.

saeid taheri
جمعه 24 خرداد 1387, 14:39 عصر
سلام
من یک پروژه گرفتم برای ردیابی اطلاعات کالای موجود در انبار و باید کد کالا بوسیله reader خوانده بشه و در سیستم تجزیه و تحلیل بشه .
فعلا این دو تا سوال برام مجهوله!!!!!!!

1) با چه کدی اطلاعات رو از reader بگیرم
2) اطلاعات رو چطور بصورت کد و دیکد در بیارم

با تشکر

saeid taheri
دوشنبه 27 خرداد 1387, 19:55 عصر
سلام
اگر اساتید جواب اینجانب را بدهند شاید در آینده مشکل خیلی از برنامه نویسان که می خواهند برنامه نویسی rfid را شروع کنند حل بشه

با تشکر

gdevnb
سه شنبه 28 خرداد 1387, 06:02 صبح
سلام
من پیشنهاد میکنم کتاب Apress Practical dot NET 2.0 Networking Projects رو بخونید.(فصل 5)

MH2538
سه شنبه 28 خرداد 1387, 06:20 صبح
سلام
متاسفانه نتونستم اونطور که قول داده بودم به موقع در این مورد مطلب بزارم
فعلاً بصورت خلاصه جواب 2تا سئوال شما رو می دم.
اگر RFIDReader شما بوسیله یک پورت موازی به سیستم وصل میشه میتونید اطلاعات اون رو از طریق کنترل Port که در VS2005 قرار داره و یا از طریق ایجاد شی Port برای VS2003 و قرار دادن تنظیمات اون به RFIDReader بخونید. معمولاً RFIDReader ها بلافاصله بعد از اینکه یک تگ RFID در میدان فعالیت اونها قرار می گیره اون رو می خونند و اطلاعات رو می فرستند که شما می تونید با اجرای دستور Read به اطلاعات خوانده شما دسترسی پیدا کنید. اما در مورد نوشتن اطلاعات بر روی تگ RFID باید از RFIDWriter استفاده کنید و بسته به نوع RFID Writer خود ممکنه که بتونید مستقیماً با دستور write دستگاه رو مجبور کنید اطلاعات رو بر روی تگ بریزه و یا ممکنه نیاز به اجرای چند دستور بر روی writer داشته باشید تا بتونید بر روی تگ RFID اطلاعات مورد نظر رو بنویسید.
توجه داشته باشید انواع مختلف تگ ها ظرفیت های مختلفی دارند و در مجموع هم از نظر ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات کم حجم و محدود هستند . (مثلاً از 8 بایت تا 1024 کیلو بایت).

saeid taheri
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 02:05 صبح
سلام
متاسفانه نتونستم اونطور که قول داده بودم به موقع در این مورد مطلب بزارم
فعلاً بصورت خلاصه جواب 2تا سئوال شما رو می دم.
اگر RFIDReader شما بوسیله یک پورت موازی به سیستم وصل میشه میتونید اطلاعات اون رو از طریق کنترل Port که در VS2005 قرار داره و یا از طریق ایجاد شی Port برای VS2003 و قرار دادن تنظیمات اون به RFIDReader بخونید. معمولاً RFIDReader ها بلافاصله بعد از اینکه یک تگ RFID در میدان فعالیت اونها قرار می گیره اون رو می خونند و اطلاعات رو می فرستند که شما می تونید با اجرای دستور Read به اطلاعات خوانده شما دسترسی پیدا کنید. اما در مورد نوشتن اطلاعات بر روی تگ RFID باید از RFIDWriter استفاده کنید و بسته به نوع RFID Writer خود ممکنه که بتونید مستقیماً با دستور write دستگاه رو مجبور کنید اطلاعات رو بر روی تگ بریزه و یا ممکنه نیاز به اجرای چند دستور بر روی writer داشته باشید تا بتونید بر روی تگ RFID اطلاعات مورد نظر رو بنویسید.
توجه داشته باشید انواع مختلف تگ ها ظرفیت های مختلفی دارند و در مجموع هم از نظر ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات کم حجم و محدود هستند . (مثلاً از 8 بایت تا 1024 کیلو بایت).

سلام
با تشکر از راهنمایی شما
آیا با کد زیر می توان از پورت موازی اطلاعات گرفت یا اطلاعات فرستاد؟

Dim serialPort As New IO.Ports.SerialPort

If serialPort.IsOpen Then
serialPort.Close()
End If
Try
With serialPort
.PortName = "COM3"
.BaudRate = 2400
.Parity = _
IO.Ports.Parity.None
.DataBits = 8
.StopBits = _
IO.Ports.StopBits.One
.Handshake = _
IO.Ports.Handshake.None
End With
serialPort.Open()
textbox1.Text = serialPort.ReadExisting
Catch ex As Exception
MsgBox(ex.ToString)
End Try

NewFoxStudent
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 08:46 صبح
اگه Rfid از طریق شبکه (tcpip) به کامپیوتر وصل باشه چطور میشه اطلاعات رو ازش خوند

jasli762
دوشنبه 11 آذر 1387, 10:43 صبح
سلام.
من می خام یک پروزه RFID رو انحام بدم ولی هیچ آشنایی با روشهای برنامه نویسیش ندارم.
یکم اطلاعات می خان یا یک سایت به من معرفی کنید.
با سپاس