PDA

View Full Version : گفتگو: طراحی فیلتر جدید برای کار پردازش تصویر « حتما شرکت کنید! »

مهدی رحیم زاده
جمعه 24 خرداد 1387, 08:58 صبح
سلام دوستای گلم
حالتون خوبه ؟
می خوام روی بحث پردازش تصویر کار کنم ! می خوام یه فیلتر جدید برای کار روی تصاویر طراحی و پیاده سازی کنم . و بعد سورسش رو اینجا برای استفاده تمامی دوستان بزارم . توی این کار نیاز به همکاری و همفکری شما دوستان و اساتید دارم .
حالا مسائلی که مطرحه ایناست :
1- فیلتری که می خواییم طراحی کنیم چه کاری رو انجام بده بهتره . به عنوان مثال برای از بین بردن نویز یه فیلتر جدید پیشنهاد بدیم و بعد طراحی کنیمش .
2- بهترین الگوریتم برای اجرای این کار چیه ؟؟؟
منتظر جواب های سازندتونم تا بتونیم هرچه سریعتر کار پیاده سازی و طراحی اونو شروع کنیم . راستی بهتره این فیلتری که می خواییم طراحی یه فیلتز جدید باشه ، یا حد اقل روند کار فیلتر های قبلی رو یه جورایی بهبود ببخشه .

مهدی رحیم زاده
جمعه 24 خرداد 1387, 18:52 عصر
من توی CodeProject مثال های خیلی خوبی دیدم . خواستید یه سری بزنید خیلی ایده های خوبی داره . پیشنهاد می کنم که حتما یه سری بزنید .

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 26 خرداد 1387, 22:39 عصر
ایده 1 : فیلتری هست که بتونه خطی رو که روی عکس کشیده شده رو از بین ببره و عکس زیر خط رو بازسازی کنه ؟به عنوان مثال از این عکس خط رو حذف کنه و نقاط زیر خط رو بتونه حدس بزنه !
اگر نیست حالا برای این کار الگوریتم پیشنهاد بدین .

مهدی رحیم زاده
دوشنبه 27 خرداد 1387, 16:10 عصر
حالا اولین سئوالی که مطرحه اینه که من چطور باید این خطوط اضافه روی عکس رو تشخیص بدم . با چه الگوریتمی میشه اینا رو تشخیص داد ؟؟؟؟؟؟
خیلی لازمش دارم . بدون راهنمایی هم که قطعنا به این آسونیا به جایی نمی رسم ، پس لطف کنید و کمکم کنید .
ممنونم