PDA

View Full Version : نمایش ردیف در کنار datagrid

parsavb
جمعه 24 خرداد 1387, 11:26 صبح
آیا کسی راهی بلده تا کنار ستونهای datagrid ردیف نمایش داده بشه

MH2538
جمعه 24 خرداد 1387, 12:24 عصر
یک راه سریع و ساده اینه که به دیتاستی که به دیتاگریدت وصل کردی یک فیلد از نوع عددی ضافه کنی و مقدار داخل اون را برابر به RowNumber قرار بدی.

parsavb
جمعه 24 خرداد 1387, 12:56 عصر
منظور من نمایش ردیف روی ستون کناری datagrid است نه داخل جدول
ردیف رو برای اطلاع کاربر از محلی که درآن قرار دارد می خوام بگذارم ولی با راهکار شما زمانی که اطلاعات جابجا شود دیگر کارائی ندارد

ali_md110
جمعه 24 خرداد 1387, 15:14 عصر
Public Sub Radif_datagrid(ByVal Dgview As DataGridView)
Dim I As Integer
Dim J As Integer
For I = 0 To Dgview.Rows.Count - 1
For J = 0 To I - 1
Dgview.Rows.Item(J).HeaderCell.Value = (J + 1).ToString
Next J
Next I
End Sub
از این ساب توی رویداد RowsAdded و RowsRemoved دیتاگراید ویو استفاده کن

ali_md110
جمعه 24 خرداد 1387, 15:26 عصر
Private Sub DataGridView1_RowPostPaint(ByVal sender As Object, ByVal e As System.Windows.Forms.DataGridViewRowPostPaintEvent Args) Handles DataGridView1.RowPostPaint
Using b As SolidBrush = New SolidBrush(DataGridView1.RowHeadersDefaultCellStyl e.ForeColor)
e.Graphics.DrawString(e.RowIndex + 1, DataGridView1.DefaultCellStyle.Font, b, e.RowBounds.Location.X + 300, e.RowBounds.Location.Y)
End Using
End Sub این هم یه روش دیگه

reza_Nazem
شنبه 25 خرداد 1387, 00:57 صبح
البته بهتره e.RowBounds.Location.X به علاوه یه عدد کمتر مثلا 15 کنی

MH2538
شنبه 25 خرداد 1387, 06:16 صبح
منظور من نمایش ردیف روی ستون کناری datagrid است نه داخل جدول
ردیف رو برای اطلاع کاربر از محلی که درآن قرار دارد می خوام بگذارم ولی با راهکار شما زمانی که اطلاعات جابجا شود دیگر کارائی ندارد

سلام دوست عزیز
منظورم این نبود كه به جدلت یك فیلد اضافه كنی، منظور من این بود كه بعد از پر كردن دیتاست،‌به دیتاستت یك فیلد اضافه كنی.

parsavb
شنبه 25 خرداد 1387, 14:32 عصر
از کمکتون ممنون تو msdn یه نمونه خوب پیدا کردم و کارم رو راه انداخت که تقریباً شبیه راه حل دوست عزیزم ali_md110 بود در هر صورت از کمک همه شما ممنون هستم