PDA

View Full Version : سوال: فيلتر كردن گزارش

mahmood3d
جمعه 24 خرداد 1387, 22:17 عصر
با سلام
من يك پايگاه داده براي يكي از آموزشگاه ها نوشتم كه يكي از مهمترين كاري كه اين پايگاه داده بايد انجام بده صدور كارت براي اعضاست كه كارت ها رو صادر مي كنه ولي تمامي كارت ها رو براي چاپ مياره . من مي خوام يك فيلتري براي ريپورت صدور كارت اين پايگاه داده بذارم كه وقتي كسي اين ريپورت رو باز مي كنه اول كد عضويت كسي كه كارت براش مي خواد صادر بشه رو بگيره و فقط كارت اون فرد رو براي چاپ بياره
از دوستان عزي خواهش مي كنم هر چه زودتر اين مشكل من رو حل كنند چون خيلي حياتيه .
با تشكر

مهدی قربانی
جمعه 24 خرداد 1387, 23:48 عصر
سلام
دوست عزيز خوب ساده ترين راه براي شما باند كردن ريپورت به يك كوئري هست يعني بواسطه كوئري مورد نظر كد عضويت از كاربر خواسته شده و متناظر با كد وارده اطلاعات همون شخص قابل مشاهده خواهد بود . در نمونه به كوئري ساخته شده دقت كنيد ضمناً موقع باز كردن گزارش مي تونيد از كدهاي 0001 و 0002 و 0003 در موقع پرسش كد عضويت استفاده كنيد

mahmood3d
شنبه 25 خرداد 1387, 09:47 صبح
ممنون اون مشكلم برطرف شد ولي چون كد عضويت من 9 رقميه كمي وارد كردن اين كد خسته كننده است . مي خوام توي فرمي كه اطلاعات رو وارد مي كنم يك گزينه پرينت بزارم كه وقتي روي اون كليك مي كنم فقط اطلاعات مربوط به اول توي ريپورت نشون داده بشه

مهدی قربانی
شنبه 25 خرداد 1387, 09:59 صبح
سلام
به اين روش عمل كنيد ( نمونه )

mahmood3d
شنبه 25 خرداد 1387, 12:09 عصر
من دقيقاً متوجه نشدم كه اين نمونه برنامتون چكار مي كنه
تو قسمت فرم برنامه من يك text box هست كه مقدار ID رو نگه مي داره مي خوام وقتي كه روي دكمه "صدور كارت" كليك ميكنم صفحه ريپورت باز بشه و فقط ركورد شامل اون ID رو براي پرينت نشون بده .

dadsara
شنبه 25 خرداد 1387, 13:47 عصر
باسلام
به Form2 یه نگاهی بنداز

مهدی قربانی
شنبه 25 خرداد 1387, 14:58 عصر
من دقيقاً متوجه نشدم كه اين نمونه برنامتون چكار مي كنه
تو قسمت فرم برنامه من يك text box هست كه مقدار ID رو نگه مي داره مي خوام وقتي كه روي دكمه "صدور كارت" كليك ميكنم صفحه ريپورت باز بشه و فقط ركورد شامل اون ID رو براي پرينت نشون بده .
سلام
دوست عزيز از اونجائيكه شما خواسته بوديد كد عضويت حالت انتخابي داشته باشه نه حالت تايپ ، در نمونه آخر من براي تامين خواسته شما يك كامبو و كامند باتون روي يك فرم تعبيه كردم كه شما رو قادر به انتخاب كد و اجراي گزارش محتوي مشخصات همون فرد مي كنه و ديگه نيازي نيست مثل نمونه اول شما كد رو تايپ كنيد بلكه بواسطه انتخاب كد و كليك كامند باتون گزارش موردنظر رو تهيه كنيد .

mahmood3d
جمعه 31 خرداد 1387, 20:57 عصر
ببخشيد كه دير اومدم درگير امتحانات بودم كه الحمد لله تموم شد و خيال ما هم راحت شد .
مهدي جان و dadsara عزيز دستتون درد نكنه هموني بود كه من مي خواستم و تو برنامه ام اعمال كردم و عالي شد . در ضمن قبل از اين كه فايل ضميمه تون رو دانلود كنم 3 بار توسط ديگر اعضا دانلود شده بود اميدوارم كه اين سؤال من گره اي مشكل اونها هم باز كرده باشه .
دوباره از همه دوستان كه در اين سايت زحمت مي كشن ممنونم

yaserjvani
جمعه 24 آبان 1387, 09:20 صبح
با سلام
من مشکلی توی فیلتر کردن پایگاه داده با اکسس پیدا کردم می خوام فیلد تاریخ جدولرو با دو مقدار فیلتر کنم یعنی اینکه یه بازده تاریخ رو داشته باشم وبر اساس اون جدول رو فیلتر کنم
از راهنماییتون ممنونم

مهدی قربانی
جمعه 24 آبان 1387, 19:43 عصر
با سلام
من مشکلی توی فیلتر کردن پایگاه داده با اکسس پیدا کردم می خوام فیلد تاریخ جدولرو با دو مقدار فیلتر کنم یعنی اینکه یه بازده تاریخ رو داشته باشم وبر اساس اون جدول رو فیلتر کنم
از راهنماییتون ممنونم

سلام
دوست عزيز در مورد سئوال شما مثالها و نمونه هاي متعددي در بخش موجوده جستجو كنيد .