PDA

View Full Version : سوال: استفاده از بانك اطلاعات Sql در اكسس

ehsan_y
شنبه 25 خرداد 1387, 09:46 صبح
سلام
آيا امكان اين وجود داره كه از اطلاعات موجود در يك بانك اطلاعات Sql در اكسس استفاده كنم ؟
چطوري مي تونم اين كارو انجام بدم .

davood-ahmadi
شنبه 25 خرداد 1387, 09:56 صبح
شما می توانید از دو حالت استفاده کنید.
1- اینکه از اکسس پروجکت استفاده کنید و بانک اطلاعاتی اکسس شما کلاً اسکیوال باشد.
2- اینکه جداول مورد نیازتان در اسکیو ال را به اکسس ایمپورت کنید و یا از اکسس به اسکیو ال اکسپورت کنید.

ehsan_y
شنبه 25 خرداد 1387, 10:11 صبح
ترجيحاً فقط بصورت read only لينك داشته باشم .
قضيه به اينصورته كه من يه نرم افزار دارم كه اون اطلاعاتشو توي sql ذخيره مي كنه و نبايد من اونارو تغيير بدهم و مي خام با كمك اكسس از اطلاعات ثبت سده اون براي انجام يه سري كارا استفاده كنم . حالا به چند صورت مي شه اين كارو كرد
1- اينكه هر دفعه اطلاعات رو از اون نرم افزار ايمپورت كنم تا بروز و مطابق با اون باشه .
2- از اطلاعات اون لينك بگيرم .
كه خودم فكر مي كنم دومي بهتره . شما چي پيشنهاد مي كنيد ؟

HAMRAHSOFT.IR
شنبه 25 خرداد 1387, 10:17 صبح
يصورت لينك نيز متوتي استفاده كني در برنامه اكسس

ehsan_y
شنبه 25 خرداد 1387, 10:29 صبح
لطفا راهنمايي كنيد كه چطوري .
هر كاري مي كنم نمي تونم .

davood-ahmadi
شنبه 25 خرداد 1387, 10:45 صبح
می تونید همان روش دوم ( لینک ) استفاده کنید. که شما باید از گزینه Table > New > Link Table استفاده کنید. و یک پنجره باز می شود که شما در قسمت File Of Type گزینه ODBC Databases را انتخاب کنید. یک پنجره دیگر باز می شود و دکمه New را بزنید و سپس یک پنجره دیگر باز می شود که از لیست مربوطه آن، آخرین گزینه آن که معمولاً Sql Server است را انتخاب کنید و گزینه Next را بزنید و در مرحله بعدی دکمه Brows را بزنید و یک پنجره باز می شود. در آن پنجره یک نام دهید و دکمه Save را بزنید و سپس گزینه Next را بزنید و دکمه Finish را بزنید.
یک پنجره دیگر باز می شود و در قسمت Server از لیست مربوطه نام سروری که اطلاعات مورد نیاز شما در آن وجود دارد را انتخاب کنیدو دکمه Next را بزنید و در مرحله بعدی بستگی به نام و رمز عبوری که شما در Sql دارید آنرا تنظیم کنید و به مرحله بعدی بروید. در این مرحله گزینه Change the Default Database To را تیک زده و از لیست مربوطه آن دیتابیس خود را انتخاب کنید و سپس گزینه Next را انتخاب کنید و در مرحله پایانی نیز دکمه Finish را بزنید.
حالا DSN شما آماده است و می توانید از آن استفاده کنید.