PDA

View Full Version : اتصال به SQL SERVER 2005

MikeBodofsky
شنبه 25 خرداد 1387, 11:01 صبح
سلام.
میدونم این موضوع دیگه تکراری شده . در این باره جست و جو هم کردم ولی چیز قابل توجهی پیدا نکردم.
من یه GridView ساده رو به یک بانک SqlDatabase که یک فایل MS SQl server file رو با پسوند mdf نگه میداره متصل کردم .
و صفحه رو اجرا کردم ولی error زیر که تا حالا صد بار دیدید نشون داده میشه :
An error has occurred while establishing a connection to the server. When connecting to SQL Server 2005, this failure may be caused by the fact that under the default settings SQL Server does not allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)
من از ویژوال استودیو 2008 که SQl Server2005 رو داره استفاده می کنم . لازم به ذکره که من با ویژوال استودیو 2005 چنین مشکلی نداشتم !
مرسی.

salehbagheri
شنبه 25 خرداد 1387, 11:08 صبح
من هم قبلا با چنين مشكلي روبرو شده بودم. اون هم وقتي بود كه سرور sql رو دستكاري كردم.
بايد به ادرس زير بري و ببيني مشكل كجاست:
Start>All Programs>Microsoft Sql Server 2005>Configuration Tools>Sql Server Configuration Manager
اگر تو اونجا ( SQL Server(Sql Express غير فعال بود (كه احتمالا غيرفعاله)، بايد فعالش كني.
به دومي هم كاري نداشته باش!
خوش باشي!

MikeBodofsky
شنبه 25 خرداد 1387, 23:52 عصر
در قسمت Sql Server Configuration Manager>Sqlserver 2005 services پیغام There is no items to show in this view نمایش داده میشه .
منظور شما رو از فعال کردن Sql server در Sql Server Configuration Manager نفهمیدم .

salehbagheri
یک شنبه 26 خرداد 1387, 08:51 صبح
پس معلومه كه SQL Server رو Unistall كردي! بنابراين بايد يكي ديگه نصب كني.

milade
پنج شنبه 10 مرداد 1387, 07:05 صبح
ببخشید من که توی سرور این مشکل رو دارم چی؟

modjtaba.yousefi
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 02:50 صبح
با سلام
من هم همين مشكل رو دارم
لطفا كمك كنيد