PDA

View Full Version : سوال: شطرنج با #c

azade2008
شنبه 25 خرداد 1387, 12:12 عصر
سلام
من می خوام بازی شطرنج را با #c بنویسم ،اگه کسی می تونه لطفا کمک کنه .
صفحه شطرنج را با 64 botton طراحی کردم و عکس مهره ها رو هم قرار دادم ولی در نوشتن کلاس ها برای مهره ها و انواع حرکت مشکل دارم .در ضمن از دستورات گرافیکی نباید استفاده کنم .ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکم کنه.

combo_ci
شنبه 25 خرداد 1387, 23:33 عصر
يه كار راحت اينه كه يه آرايه دو بعدي از location مهره هات داشته باشي و با توجه به مهره انتخاب شده و نوع حركت location جديد اووون دكمه رو خونه جديد از آرايه قرار بده.....valid بودن حركت هر مهره رو هم با يه تابع انجام بده كه id اووون دكمه و خونه target رو بهش پاس بده و چك كن اگه حركتش valid بود true برگردون

azade2008
یک شنبه 26 خرداد 1387, 22:49 عصر
آرایه رو تو کدوم قسمت برنامه باید تعریف کنم،در تابع main برنامه یا در کلاس ها؟ میشه بیشتر توضیح بدی .مرسی

wowrainyman
دوشنبه 27 خرداد 1387, 07:39 صبح
نمن یک برنامه شطرنج با C# 2008 نوشتم که البته همش با تابع(Function) نوشته شده و در ضمن از رنگ باتم ها هم استفاده کردم در کل اگه کمک خواستی در خدمتم:چشمک:

hamed jalili
سه شنبه 28 خرداد 1387, 12:18 عصر
دوست عزیز من برنامه شطرنج نوشتم
الان در مرحله افزایش سرعت ، بهینه کردن حرکت و تعریف DataBase و از همه مهمتر همروند سازی فرآیند های مربوط به موتور برای کشف و آنالیز position های مختلف به صورت پیش گو هستم .

به سوالات زیر پاسخ بده تا بیشتر راهنماییت کنم :

1- می خواهی برنامه ات در چه حد باشه ؟
فقط محیط بازی باشه یا موتور بازی رو هم می خواهی داشته باشی ؟

2- چه قدر وقت داری ؟

3- با درخت های بازی آشنایی داری ؟

4- اگه با درخت ها آشنایی داری ، نحوه های مختلف پیاده سازی اونا رو هم بلدی ؟
روش و نحوه پیاده سازی حرص اونا رو هم بلدی ؟

5- خود شما با بازی شطرنج تا چه اندازی آشنایی داری ؟

.

azade2008
سه شنبه 28 خرداد 1387, 21:40 عصر
سلام
خود برنامه شطرنج معمولی و ساده باشد در حدی که حرکت مهره ها به درستی انجام بشه و human by human باشه ،دستورات گرافیکی نباشه.
بعد از نوشتن برنامه باید بتونم اونو روی سایت قرار بدم و یه رجیستری براش بذارم که قبل از بازی فرد بتونه طرف بازی رو انتخاب کنه
تقریبا یه ماه وقت دارم ،تا الان هم فقط #c خوندم و خیلی گیج شدم و همه مطالبو قاطی کردم.و اصلا نمیدونم چه مطالبی رو باید برای برنامه بدونم

با درخت های برنامه آشنایی ندارم.
با بازی شطرنج آشنایی دارم .
خیلی ازتون ممنونم که با دقت سوالم رو خوندین .
امیدوارم که شما بتونین به من کمک کنین

hamed jalili
سه شنبه 28 خرداد 1387, 22:24 عصر
اینی که شما می گید خیلی ساده است .
می خواهید خودتونو راحت کنید ؟
کتاب How to program with C# - Deitel صفحه 723 البته اینی که من دارم نسخه 2003 ه و English نمی دونم تو اون یکی ها هم همین صفحه است .
7 صفحه کد ه ، همه کار براتون انجام میده البته بعضی چیزارو باید به سلیقه خودتون عوض کنید ولی کد اصلی اونجا هست و کار رو برای شما راحت کرد ه

امیدوارم به دردتون بخوره .

.

hamed jalili
سه شنبه 28 خرداد 1387, 22:33 عصر
باید بتونم اونو روی سایت قرار بدم و یه رجیستری براش بذارم که قبل از بازی فرد بتونه طرف بازی رو انتخاب کنه

تقریبا یه ماه وقت دارم

با درخت های برنامه آشنایی ندارم.
با بازی شطرنج آشنایی دارم .

اون قسمت اول و که من متوجه نشدم .

1 ماه با این کد ی که آدرسشو بهتون دادم زیاد هم هست ، ولی اگه بخواهین خودتون بنویسد و اون وسواسی رو که من به خرج دادم شما هم بدین ، بیشتر از 1 ماه وقت می خواهد .

با این شرایطی که شما می فرمایید نیازی نیست که درخت های بازی رو بلد باشین ، چون اونا برای زمانی که بخواهید موتور شطرنج و بنویسید ولی برای این کاری که شما می خواهید اصلا نیازی به آشنایی با اونا نیست .

.