PDA

View Full Version : قرار دادن رنگ در combobox (به جای کاراکتر رنگ )

hentjanson
شنبه 25 خرداد 1387, 13:39 عصر
سلام دوستان

یک سوال چطور میشه در combobox به جای کاراکتر از رنگ استفاده کرد مثلا بگیم وضعیت فعلی کار در این مرحله هستش : بعد در combobox دو تا رنگ زرد و قرمز داشته باشیم .
که اگه زرد انتخاب شد در dbgrid همون خونه کلا زرد شه و بالعکس

m-khorsandi
شنبه 25 خرداد 1387, 16:24 عصر
از دلفی 7 به بعد كامپوننتی به نام ColorBox وجود داره، ميتونی از اون استفاده كنی.
اين هم هست : Drawing a TComboBox: Color Pick List, Font Pick List (http://delphi.about.com/od/vclusing/a/drawincombobox.htm)

hentjanson
شنبه 25 خرداد 1387, 17:24 عصر
سلام میشه در رابطه کمکم کنید . من دلفی 7 دارم .
ببین می خوام بجای کاراکتر در DBGRID رنگ بزارم که بشه معادل یک کلمه مثلا بجای بله خونه مربوطه در جدول سبز شه اینو چطور میشه عملی کرد .
میشه برام یک مثال بزنید

Hsimple11
شنبه 25 خرداد 1387, 22:08 عصر
با سلام.

فکر میکنم مشکل اصلی شما در رنگ کردن خانه دلخواهتونه. امیدوارم مقاله زیر نیازتون رو برطرف کنه. میتونین همونجوری که جناب آقای خرسندی فرمودند از colorbox استفاده کنید یا هر چیز دیگه ای .
از اونجا که خیلیا نیاز به رنگ کردن قسمت های مختلف یک DBGRID پیدا میکنن گفتم شاید بهتر باشه مقاله ای در این مورد در سایت قرار بدیم. زیاد روی این PDF وقت نذاشتم. اگه زیاد کامل نیست ببخشید. امیدوارم مفید باشه :

Hsimple11
یک شنبه 26 خرداد 1387, 22:02 عصر
میتوانید با استفاده از یک شرط ساده و یک colorbox خانه مورد نظر خود را در فیلد مربوطه رنگ کنید.

موفق باشید...

hentjanson
دوشنبه 27 خرداد 1387, 10:28 صبح
سلام دوست من
من تو شرط مشکل دارم میشه برام یک نمونه مثال بزنید اگه وقتش رو دارید ا

Hsimple11
دوشنبه 27 خرداد 1387, 16:35 عصر
سلام دوست من
من تو شرط مشکل دارم میشه برام یک نمونه مثال بزنید اگه وقتش رو دارید ا

دوست عزیز در چه شرطی مشکل دارید؟ دقیقا بگین به چه صورت میخواهید grid خود را رنگ کنید؟ در هنگام ورود اطلاعات یا توسط کاربر؟ اینکه کاربر یک رکورد را انتخاب کند و بعد مثلا فیلد مربوط به وضعیت آن سبز شود؟ واضح تر بفرمایید...