PDA

View Full Version : سوال: مشكل در اتصال به بانك اطلاعاتي SQL Server 2000

m-etemadi
شنبه 25 خرداد 1387, 14:34 عصر
سلام دوستان
از داخل #c وقتی می خوام به SQLServer2000 اتصال بدم با پیام زیر مواجه می شوم
لطفاً بگوید ایراد چیه؟
faield to generate a user instance of SQL Server due to a failure in startig the process for the user instance . the connection will be closed.

داخل SQL دیتا بیس ساختم ولی از سی شارپ وصل نمیشه

متشکرم

gdevnb
شنبه 25 خرداد 1387, 18:22 عصر
سلام
اگه کد و ConnectionString رو هم بزاری بهتر میشه.

top7news
شنبه 25 خرداد 1387, 19:05 عصر
سلام
البته اگه اشتباه نکره باشم احتمالا یه جایی یه connection open داری که هنوز close نکردیش
یه چک بکن

saber4166
شنبه 25 خرداد 1387, 20:34 عصر
در قسمت connectionstring علاوه بر server و ...... دستور trusted_connection =true رو هم اضافه کد . و خوب دقت کن که نام database , localhost در connectionstring اشتباه ننوشته باشی و در قسمت commandtextstring نام tabel رو دروست نوشته باشی:چشمک:

m-etemadi
یک شنبه 26 خرداد 1387, 06:48 صبح
سلام
ممنون از راهنمایی شما
ولی دوستان این پیغام که گفتم وقتی توسط wizard خود #c متصل می شم می آد . بدون کد نویسی نمیشه مشکل را حل کرد ؟ یا باید حتماً با کد نویسی وصل شد .
البته این رو هم بگم که بعضی وقتها راحت اتصال بر قرار می شه ولی اگه بعد بخواهم به یه دیتا بیس دیگه وصل شم این پیام که گفتم می اد . متشکرم

gdevnb
یک شنبه 26 خرداد 1387, 09:11 صبح
سلام

سلام
ممنون از راهنمایی شما
ولی دوستان این پیغام که گفتم وقتی توسط wizard خود #c متصل می شم می آد . بدون کد نویسی نمیشه مشکل را حل کرد ؟ یا باید حتماً با کد نویسی وصل شد .

خیر لزوماً نیازی به کد نویسی نیست.اگه شما با ویزارد بدون مشکل وصل میشید. در حین اجرا نباید مشکلی پیش بیاد

.
البته این رو هم بگم که بعضی وقتها راحت اتصال بر قرار می شه ولی اگه بعد بخواهم به یه دیتا بیس دیگه وصل شم این پیام که گفتم می اد . متشکرم
منظورتون اتصال به همین db در یه سیستمه دیگست؟
اگه اینطوریه باید ConnectinString رو بر حسب نیاز تغییر بدید.که دوستان در بالا اشاره کردن.

gdevnb
یک شنبه 26 خرداد 1387, 09:32 صبح
http://forums.microsoft.com/MSDN/ShowPost.aspx?PostID=293667&SiteID=1

m-etemadi
یک شنبه 26 خرداد 1387, 10:02 صبح
سلام
ببخشید شاید من منظورمو درست نگفتم که دوستان این برداشتها رو دارن
ببینید ، وقتی SQL نصب کردم ، اتومات نام دستگاه رو بعنوان SQLserver Group شناخت مثلا
Computer name /SQL EXPRESS . بعد من یک SQl server Group جدید بنام local ساختم
( local )( windows NT) که کارهامو تو اون انجام می دم. ( ساخت دیتا بیس و جدول و ...)
حالا از سی شارپ که می خوام با ویزارد به data base وصل شم با پیغامی که عرض کردم روبرو می شم.

احتمالش هست که دو تا sql group ها با هم تداخل کنند؟ اگه اینوری باشه باید چه کنم .
سپاسگزارم

gdevnb
یک شنبه 26 خرداد 1387, 10:08 صبح
سلام
لینکی که در پست بالایی گذاشتم دقیقاً سوال شما رو پرسیده.
پستاشو دنبال کنید مشکلتون حل میشه.

saber4166
یک شنبه 26 خرداد 1387, 11:25 صبح
دوست عزیز من هم به یه همچین مشکلی بر خوردم اگر درست گفته ی شما رو گرفته باشم
اسمی که به عنوان tabel انتخاب می کنی نباید تکراری باشه یا نامی ذخیره شده مثل delete و...
اگر باز هم مشکلت حل نشد بگو یه نمونه connection برات بفرستم:چشمک:

m-etemadi
یک شنبه 26 خرداد 1387, 11:37 صبح
سلام
نه جداول و .... ، نام تکراری ندارند .
البته با کد نویسی می تونم وصل بشم. ارتباط برقرار می شه و کارها درست پیش می ره ولی نمی تونم جداول رو از sql از این طریق ببینم که فکر کنم باید دویاره از کد نویسی استفاده کنم که بلد نیستم چون تاره کارم .
درضمن می تونم فایلهای mdf , ldf را attach کنم ( با کد نویسی) . ولی می خوام از طریق ویزارد وصل شم که بتونم جداول و ... را راحت تر از sql بخونم .

مجددا متشکرم.

saber4166
یک شنبه 26 خرداد 1387, 21:34 عصر
این هم یه نمونه connection برای دوست عزیز
موفق باشید:قلب::بوس: