PDA

View Full Version : سوال: ساخت DLL در asp.net

ehsan_zanganeh
شنبه 25 خرداد 1387, 16:13 عصر
چطور می تونم ی سری از توابع خودم رو تبدیل به DLL کنم و در وب استفاده کنم؟

KavoshGar_ir
شنبه 25 خرداد 1387, 20:30 عصر
چطور می تونم ی سری از توابع خودم رو تبدیل به DLL کنم و در وب استفاده کنم؟
راه معمولیش اینه : یک کلاس جدید در پروژه بگیر و متدها را در آن بنویس و پابلیش کن! پس از پابلیش کردن در شاخه bin فایل dll مربوط به کلاست ایجاد شده ...

hesam_a110
یک شنبه 26 خرداد 1387, 08:15 صبح
درود بر شما
یکی از راه های این کار همین هست که که دوستمون گفتند
راه دیگه اون برای جابجا نکردن فایل DLL به سلوشن خود یک کتابخانه از طریق جدید اضافه کنید بعد در پروژه خودتون که می خواهید از آن استفاده کنید در قسمت ADD refrence و در TAB Project فایل DLL خود را انتخاب کنید که با این را در موقع Publish خود .net اونو داخلbin قرار می دهد

ehsan_zanganeh
سه شنبه 28 خرداد 1387, 09:46 صبح
با درود بر شما

من اومدم یک پروژه جدید از نوع class تعریف کردم و تمام تابع هام رو در اون قرار دادم ولی وقتی اون رو به پروژ اصلیم اضافه کردم در حالت debug تابع ها رو نشون می ده. چون من دارم source برنامه رو می دم نمی خوام تابع ها دیده بشن

البته اومدم پروژه تابع ها رو بصورت Relese کامپایل کردم مشکل حل شد اما نمی دونم تا چه حد امنیت داره.

ممنون می شم راهنمایی کنید.

farooh
سه شنبه 13 اسفند 1387, 00:33 صبح
(تابع ها رو بصورت Relese کامپایل کردم ) يعني چي؟ من تازه كارم .

kiosksoft
سه شنبه 13 اسفند 1387, 16:24 عصر
دوستان
تو این تاپیک در مورد debug و release بحث شده, حتما ببینید , کمکتون میکنه.
http://72.232.49.243/forum/showthread.php?t=103713

salehbagheri
سه شنبه 13 اسفند 1387, 22:03 عصر
دوست عزيز! كارهاي زير رو به ترتيب انجام بده!

پس از باز كردن VS و لود كردن وب سايت خودتون، از طريق منوي File و سپس گزينه Add، گزينه New Project رو انتخاب كنيد! (دقت كنيد كه حتماً ابتدا گزينه Add رو بزنيد نه New Project)
از پنجره باز شده، گزينه Class Library رو انتخاب كنيد!
در اين پروژه هر چه تابع يا كد مي خواهيد (DAL يا BLL) رو بنويسيد! (دقت كنيد كه توابع Shared باشند)
حال در قسمت تنظيمات سايت، در قسمت Add Reference به روش زير عمل كنيد!

راه دیگه اون برای جابجا نکردن فایل DLL به سلوشن خود، در قسمت ADD refrence و در TAB Project فایل DLL خود را انتخاب کنید!

حالا در صفحات سايتتون با اضافه كردن فضاي نام فايل DLL خودتون، ميتونيد از توابع اون استفاده كنيد!

با تشكر!

nilda_15
یک شنبه 15 مرداد 1391, 22:21 عصر
سلام
من یک پروژه جدید از نوع Class Library ایجاد کردم بعد rebuild کردم و بعد فایل dll در پوشه Debug رو به پروژه وب سایتم اضافه و add reference.. زدم
ولی وقتی میخوام در کدنویسی فرم ها از توابع داخل کلاس استفاده کنم اصلا فایل کلاس و توابع رو نمیشناسم

fakhravari
یک شنبه 15 مرداد 1391, 22:39 عصر
public نیست متد هاتون.

nilda_15
دوشنبه 16 مرداد 1391, 23:00 عصر
public تعریف کردم
متن خطاش:
BC30002: Type 'ClsBI_Category' is not defined.

fakhravari
سه شنبه 17 مرداد 1391, 00:12 صبح
سورس نزارین هیچ چیزی نمیشه گفت