PDA

View Full Version : سوال: ارسال اطلاعات DBGrid به Fast Report 4.0

mojtaba_z
شنبه 25 خرداد 1387, 16:36 عصر
سلام
من يك DBGrid دارم و ميخوام تمام ركورد هاي اون رو بصورت جدولي توي Fast Report ببرم. چطوري اين كار امكان پذيره ؟
البته نميخوام از ADOQuery كه به DBGrid هست استفاده كنم. چون فيلدهاي dbgRID با فيلدهاي ADOQuery كاملا برابر نيستند.

vcldeveloper
شنبه 25 خرداد 1387, 17:27 عصر
DBGrid خودش از خودش داده ایی نداره! هر چی داره از Dataset ایی هست که بهش وصل شده. پس اینکه نمیخوام از AdoQuery استفاده کنم که به DBGrid وصل هست، مفهوم نداره!
اگر فیلدی در AdoQuery هست که نمیخوای نمایشش بدی، خب اون فیلد را در گزارشت استفاده نکن. Fast Report که نمیاد هیمنطوری کل فیلدهای یک جدول را نمایش بده، باید برای هر فیلدی یک کنترل روی گزارش بزاری و اون کنترل را به فیلد مربوطه در جدول متصل کنی. اگر فیلدی به هیچ کنترلی در گزارش متصل نشه، خب نمایش هم داده نمیشه.

mojtaba_z
یک شنبه 26 خرداد 1387, 07:37 صبح
سلام
من از frxCrossObject و frxCrossView استفاده ميكنم تا بصورت خودكار تمامي فيلد هاي ADOQuery رو توي يك جدول قرار بده كه بدون ايراد اين كار انجام ميشه. ولي كاري كه ميخوام انجام بدم اينه كه DBGrid لزوما فيلد هاي ADOQuery رو در بر نداره وحتي يك فيلد مربوط به شماره سطر داره كه در ADOQuery نيست؟

mahdy.asia
یک شنبه 10 دی 1391, 12:31 عصر
منم می خواهم از جدول اطلاعات (DbGrid) در فرم های نرم افزارم گزارش در اختیار کاربر قرار دهم که از فست ریپورت و frxCrossobject استفاده کردم مشکلی که دارم
1. وقتی تعداد ستون ها در صفحه گزارش جا نمی شود بصورت تک ستون به صفحه بعد منتقل می شود (گزارش بهم می ریزد) چطور این قضیه را هنگام اجرا متوجه شوم و چطور صفحه را افقی نمایم.
2. سرعت ایجاد گزارش بسیار کند است
3. هنگام ویرایش گزارش توسط کاربر نهایی کار سخت می باشد (برای هر ردیف اطلاعات یک Memo گذاشته شده است)