PDA

View Full Version : سوال: ساختار برنامه های vb.net

drwatson
شنبه 25 خرداد 1387, 20:59 عصر
سلام

دوستان عزیز من یه سوال دارم من وقتی توی ویبی برنامه مینویسم
کاملا میدونم که برنامه ام از په فایلهایی تشکیل شده و
بجز فایل اجرایی دارای چه اکتیوایکسها و dll های هستش
میخوام بدونم توی دات نت چه جوری میشه فهمید که برنامه از چه فایلهایی تشکیل شده
و آدرسشون کجاست؟

راستی توی برنامه های ستاپ ساز همگی یه گزینه برای اسکن برنامه های ویبی6 دارن
که با اون میشه ocx , dll ها رو تشخیص داد آیا برای ویبی دات نت هم یه همچین امکانی وجود داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنونم
ببخشید طولانی شد:خجالت:

Nima NT
شنبه 25 خرداد 1387, 21:35 عصر
تو برنامه Install Sheild یه همچین امکانی وجود داره که برنامه فریم ورک رو به ستاپ خودت وصل کنی ، ولی من هیچ وقت ازش استفاده نمی کن ، و اما در مورد سوال اولت منظورت رو کاملا" نفهمیدم
اگه منظورت اینه که فال های dll ای که برنامت به اونها وابسته هست رو بشناسی برو تو VS بعدش به شاخه Properties پروژه خودت در قسمت Refrense ( اگه املاش درست باشه ) می تونی تمام فایل ها رو شماهده کنی. با کلیک بر روی هر فایل سمت راست ( گوشه ، پائین ) می تونی تعیین کنی که اون فایل هنگام کامپایل به کنار فایل اجرائیت کپی بشه یا نه !!!!
اگه سوالی بود بازم در خدمتم.

mojtaba-saleh
شنبه 25 خرداد 1387, 22:08 عصر
سلام دوست عزیز توی دات نت مثل وی بی 6 دیگه احتیاج نداری dll ها رو همراه برنامه بدی در عوض باید دات نت فریم ورک رو ارائه بدی که در اصل تمامی dll ها و مفسرهای لازم برای اجرای برنامه شما توی اونه

Nima NT
شنبه 25 خرداد 1387, 22:39 عصر
نه آقا اصلا" اون طوری نیست اگه شما تو یه برنامه دات نتی از یه کامپوننت استفاده کنی حتما" بایستی فایل DLL اون کامپوننت رو کنار فایل اجرایی خودت ارائه بدی !

drwatson
یک شنبه 26 خرداد 1387, 17:19 عصر
نه آقا اصلا" اون طوری نیست اگه شما تو یه برنامه دات نتی از یه کامپوننت استفاده کنی حتما" بایستی فایل DLL اون کامپوننت رو کنار فایل اجرایی خودت ارائه بدی !
با تشکر از همه دوستان آقای نیما نت میشه بیشتر توضیح بدید؟؟
راستی اگه فریم وورک رو اضافه کنم دیگه به چیزی احتیاج ندارم؟؟؟
چون من با اینستال شیلد 10 کار کردم و لی روی یه سیستم دیگه هنوز نتونستم تست کنم
متشکرممم

Nima NT
یک شنبه 26 خرداد 1387, 17:52 عصر
با سلام ، بزار کاملا" توضیح بدم ، شما یه برنامه دات نت داری می خوای ظاهرش رو شبیه آفیس 2007 در بیاری برای این کار میری کامپوننت Krypton Tools رو دانلود می کنی ، نصب می کنی و از ابزاری که به Toolbox ویژوال استودیو اضافه شده ااستفاده می کنی ، اگر برنامه کامپایل شده خودت رو به من بدی باید من هم اون کامپوننت رو داشته باشم تا بتونم از برنامه شما استفاده کنم در غیر این صورت نمی تونم ، خوب شما می تونی با استفاده از توضیحی که بالا دادم بری و کامپوننت ها رو هنگام کامپایل برنامت به مسیر اصلی برنامت کپی کنی ، تو عکس ضمیمه این امر کاملا" مشهوده .
( در ضمن هر کاری رو ه قرار باشه با فریم ورک بخوای انجام بدی باید یه عالمه کد بنویسی ، سعی کن واسه کارات کامپوننت پیدا کنی :لبخند: )
عکس رو از ضمیمه دانلود کن و دقیقا" ببین منظورم چیه.
اگه بازم سوالی داشتی در خدمتم.

drwatson
دوشنبه 27 خرداد 1387, 12:32 عصر
سلام
آقای نیما نت با تشکر از توضیح بسیار مفیدتون دوتا سوال دیگه داشتم آیا کار با کامپوننت ها (ocx,dll) در دات نت مانند وی بی 6 هستش؟
و دیگر اینکه mergemodual چیه چطوری ساخته میشه و چطوری استفاده میشه
بازهم از الطافتون ممنونم

mojtaba-saleh
دوشنبه 27 خرداد 1387, 12:51 عصر
نه آقا اصلا" اون طوری نیست اگه شما تو یه برنامه دات نتی از یه کامپوننت استفاده کنی حتما" بایستی فایل DLL اون کامپوننت رو کنار فایل اجرایی خودت ارائه بدی !این درسته ولی منظور من از dll ها runtime های وی بی 6 هست. که دیگه توی دات نت مثل 6 نباید یکی یکی بگردی پیدا کنی و بعد کنار برنامه بذاری

Nima NT
دوشنبه 27 خرداد 1387, 17:57 عصر
با سلامی دوباره ، من از آقا مجتبی عذر خواهی می کنم چون منظورشون رو کاملا" نفهمیدم
ولی در مورد جناب دکتر واتسون عزیز عرض کنم که شما برای استفاده از یه کامپوننت تو دات نت باید روی Toolbox راست کلیک بکنی بعدش گزینه Add Items رو انتخاب کنی ، تو پنجره ظاهر شده چند تا Tab وجود داره با نام های .NET , COM , Browse که تب دات نت مربوط می شه به کامپوننت های دات نتی و تب COM مربوط می شه به اکتیو ایکس های رجیستر شده تو سیستم شما ، اگه احیانا" خواستی یه کامپوننتی رو اضافه کنی که تو لیست نبود برو از تب Browse کامپوننت خودت رو Add کن.
بعد از این کار شما می تونی کامپوننت خودت رو تو Toolbox ببینی ، راحت انتخابش کن و بنداز رو فرمت ، حالا به راحتی می تونی از خواسش استفاده کنی ، اگه کامپوننت شما بصری باشه روی فرمت ظاهر می شه ولی اگه بصری نباشه زیر فرمت یه کادر ظاهر می شه و تمامی کامپوننت های غیر بصری شما اونجا ظاهر می شه .
اگه بازم سوالی داشتی با کمال میل در خدمتم.