PDA

View Full Version : گفتگو: ارتباط بين يادگيري visual c++ و visual c#

A_Salimi
شنبه 25 خرداد 1387, 22:42 عصر
با سلام

تقريبا يکسال ميشه که visual c++ کار ميکنم و تجاربي در برنامه نويسي MFC و WIN32 دارم اما به دلايلي (مثل دشوار بودن و طرفداران کمتر اين زبان نسبت به c#، قصد دارم به اين زبان هم سوئيچ کنم –البته اگر دلايل قانع کننده اي پيدا کنم-)

حالا چند تا سوال عمده دارم :

1-آيا در کل اين کار پيشنهاد ميشه يا نه ؟ و ميشه با c# از دشواريهاي visual c++ فاصله گرفت ؟

2-کسي که c++ و visual c++ کار کرده و در کل با شي گرايي آشناست چقدر در c# ميتونه موفق باشه و دستش پيش باشه ؟

3-و در نهايت visual c# چه مزايايي داره که visual c++ نداره و برعکس visual c++ چه برتري هايي داره که visual c# نداره ؟

با تشکر

mohammad272005
شنبه 25 خرداد 1387, 22:57 عصر
جوابهاي من مطلق نيست و صرفا نظر شخصي منه.

1-آيا در کل اين کار پيشنهاد ميشه يا نه ؟ و ميشه با c# از دشواريهاي visual c++ فاصله گرفت ؟قسمت اول سوال:
بستگي داره. كار واسه ++Cكارا كمتره ولي ++Cكارا برنامه‏نويساي گرانقيمتتري هستن. چون به همون نسبت كه كار براشون كمتره، تعدادشون هم كمه.
قسمت دوم سوال:
بله تا حد زيادي اين مطلب درسته. اگه كاري باشه كه در هر دو زبون عملا باشه. معمولا تو #C آسونتره.
-کسي که c++ و visual c++ کار کرده و در کل با شي گرايي آشناست چقدر در c# ميتونه موفق باشه و دستش پيش باشه ؟بله درسته. كسي كه به OOP در زبان ++C آسناست بسته به ميزان آشناييش، مقدار زيادي از قوانين OOP در #C رو بلده. فقط كافيه خودشو تطبيق بده.
3-و در نهايت visual c# چه مزايايي داره که visual c++ نداره و برعکس visual c++ چه برتري هايي داره که visual c# نداره ؟خب جواب اين سوال خيلي آسون نيست. هر كدوم امكاناتي داره كه ديگري نداره. مثل Remoting و Reflection تو #C و Driverنويسي و سازگاري بيشتر با ويندوز براي ++C.
اميدوارم كمك كرده باشم.

combo_ci
شنبه 25 خرداد 1387, 23:15 عصر
ما يه استادي داشتيم ميگفت اگه vc بالد باشي c# رو هم بلدي ...اگه c# رو بلد باشي vb.net رو بلدي...

من خودم يه مدت كوتاه vc كار ميكردم ...اما به اين نتيجه رسيدم كه برنامه هايي كه الان تو ايران مشتري داره (كه بيشتر در حد ورود اطلاعات و گزارش گيري هست) با c# به راحتي نوشته ميشه !!!!

Mrs.Net
شنبه 25 خرداد 1387, 23:18 عصر
من هم ویژوال سی کار میکردم
خیلی عملکردن سی شارپ راحتتر از سی هست اما سی قدرت و تواناییهایی داره که زبان دیگه نداره
نوع oop نوشتنشون باهم یکم فرق میکنه اما چون سی شارپ راحت هست پس سریع وفق میگیرید.
اگر سی داخل ایران (مثل خارج از ایران) ارزشش سنجیده میشد من هم ولش نمیکردم. اما تو ایران اول قیمت و دوم زیبایی و سوم سرعت ملاکهای ارزشیابی یک سیستم توسط کاربر هستند و قدرت و کیفیت اهمیت کمتری دارند.
اما اگر سورس برنامه اتون خیلی براتون مهمه همه سختیهای سی به این موضوع می ارزه :)
موفق باشید

A_Salimi
یک شنبه 26 خرداد 1387, 00:32 صبح
از همه دوستان ممنونم

خوشحالم از اینکه میبینم بچه های این بخش اینقدر فعال هستند و از جوابهای درخورتون کمال تشکر رو دارم .

حداقل به عنوان اولین دلیلی که میتونم به عنوان یکی از مزایای سی شارپ بهش رو بیارم

چیزی هست که بهش اشاره داشتید :

نقل قول از mohammad272005
اگه كاري باشه كه در هر دو زبون عملا باشه. معمولا تو #C آسونتره.

نقل قول از combo_ci
با c# به راحتي نوشته ميشه !!!!

نقل قول از Mrs.Net
خیلی عملکردن سی شارپ راحتتر از سی هست

این شعار توسعه دهندگان c++ رو هم از یاد نبریم :
C++ is not for childrens.

واقعیتش چیزی که هست اینه که فعلا به قضیه کاری و کسب درآمد به سی شارپ (و کلا برنامه نویسی ) نگاه نمیکنم و فعلا قصد دارم به عنوان یک علاقمند به برنامه نویسی فعلا فقط به یادگیری بپردازم.اما خوب چیزی که گفتید قابل تامل هست (اینکه مساله جذب در بازار کار رو هم در نظر بگیریم )

اما در مورد وفق دادن با شی گرایی در سی شارپ هم صحبت کرده بودید . . .آیا منظورتون اینه که تعاریف class و struct و . . . در کل object oriented در آنجا تغییر پیدا خواهند کرد ؟

Mrs.Net
یک شنبه 26 خرداد 1387, 00:35 صبح
اما در مورد وفق دادن با شی گرایی در سی شارپ هم صحبت کرده بودید . . .آیا منظورتون اینه که تعاریف class و struct و . . . در کل object oriented در آنجا تغییر پیدا خواهند کرد ؟ نه. فقط پیاده کردنشون فرق میکنه

ASKaffash
یک شنبه 26 خرداد 1387, 08:00 صبح
با سلام
دوست من واقعا مهم است که از C++ یا C# برای انجام چه تیپ کارهائی قرار است استفاده کنید اگر به دنبال برنامه نویسی کاربردی هستی (که در ایران فراوان است) قطعا C# اقتصادی تر وزمان لازم برای پیاده سازی آن کمتراست ولی اگر به دنبال سرعت و ویژگیهای خاص در سیستم عامل و سخت افزار و ویروس و ... هستید قطعا C++ الویت دارد درضمن بعضی از کارها هنوز فقط با C++ میشود مثل نوشتن Extended Strored Procdures برای SQLServer که با C# اصلا نمیتوان انجام داد

combo_ci
یک شنبه 26 خرداد 1387, 12:46 عصر
Extended Strored Procdures ها چي هستند؟ ميشه يه توضيح كوچك بديد
ممنون

ASKaffash
یک شنبه 26 خرداد 1387, 17:07 عصر
Extended Strored Procdures ها چي هستند؟ ميشه يه توضيح كوچك بديد
ممنون
با سلام
ESP یک Dll است که با VC++ است که پروژهای تحت این نام در VC وجود دارد که میتوانید تعدادی تابع به VC بنویسید ودر بانک Master درون SQLServer اضافه کنید این توابع به توابع SQLServer شما اضافه میگردد این لینک در صفحه 63 را ببینید :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=106494