PDA

View Full Version : سوال: ستون در دیتاگرید برای باز کردن پنجره جدید

c#_web
یک شنبه 26 خرداد 1387, 09:26 صبح
در .net 2055 در دیتاگرید ستونی میخواهم که با کلیک روی آن در ابتدا یکسری کارها را بکند و متغیرها را مقداردهی کند و سپس به صفحه دیگری برود البته میخوام صفحه جدید به صورت open in new window و یا به صورت _blank باز شود. چه کار باید کرد؟؟؟
اگه از نوع hyper link بگذارم که target بدهم دیگر نمیتوانم در آن کد نویسی و متغیر گیری کنم. و اگه از نوع button column بگیرم تا بتوان در آن کد نوشت دیگر نمیتوان target برای آن مشخص کرد.

چه راه حلی دارد؟

c#_web
یک شنبه 26 خرداد 1387, 23:44 عصر
آیا از دوستان کسی میتونه کمکی بکنه ؟ یا سوالم مبهمه؟

KavoshGar_ir
دوشنبه 27 خرداد 1387, 14:38 عصر
در .net 2055 در دیتاگرید ستونی میخواهم که با کلیک روی آن در ابتدا یکسری کارها را بکند و متغیرها را مقداردهی کند و سپس به صفحه دیگری برود البته میخوام صفحه جدید به صورت open in new window و یا به صورت _blank باز شود. چه کار باید کرد؟؟؟
اگه از نوع hyper link بگذارم که target بدهم دیگر نمیتوانم در آن کد نویسی و متغیر گیری کنم. و اگه از نوع button column بگیرم تا بتوان در آن کد نوشت دیگر نمیتوان target برای آن مشخص کرد.

چه راه حلی دارد؟
سوالت برای من نامفهومه ... چرا نمی تونی پس از ایجاد لینک در گیرید کد نویسی کنی؟! در خود لینک می تونی پارامترهایی جاسازی کنی به صورت یک کوئری استرینگ و بعد در صفحه هدفت پارامترها را دریافت کنی و هر کاری در ذهنت هست پیاده سازی کنی!

اگر جوابی که دادم پاسخ شما نبود! لطفا کاری که می خوای انجام بدید را کامل شرح بده تا راحت بشه جواب داد. ...

c#_web
سه شنبه 28 خرداد 1387, 17:19 عصر
به نظر شما کار درستی است که متغیرها را به صورت query string به صفحه دیگری ارسال کرد و درآن صفحه از آن استفاده کرد؟
اگر چنین است آیا حتی میتوان یک dataset را از این طریق ارسال کرد؟
در برنامه من طوری عمل کرده ام که 2 تا button column گذاشته ام .حالا در قسمت item command از دیتاگرید بررسی کرده ام که اگر هر کدام از آن سطرها را کلیک کرد ، یکسری متغیرها را پیدا کرده و به صفحه های مجزایی بروند.
مثلا با کلیک روی یکی از دکمه های این سطر متغیرهایی را پیدا کرده و در session بریزد و فرم 1.aspx را روی فرم قبلی باز کند و حالا در آن فرم سشن را بگیرد و کارهایی بکند.
و اگر روی دکمه دومی از این سطر کلیک کرد ، متغیرهای دیگری را مقداردهی کرده و در سشن ریخته و فرم 2.aspx روی آن باز شود.
حالا آیا باید در هر مورد آن متغیرها را پیدا کرده و با query string به صفحه دیگر پاس بدهم.؟؟
:افسرده::ناراحت:

KavoshGar_ir
سه شنبه 28 خرداد 1387, 18:12 عصر
به نظر شما کار درستی است که متغیرها را به صورت query string به صفحه دیگری ارسال کرد و درآن صفحه از آن استفاده کرد؟
اگر چنین است آیا حتی میتوان یک dataset را از این طریق ارسال کرد؟
در برنامه من طوری عمل کرده ام که 2 تا button column گذاشته ام .حالا در قسمت item command از دیتاگرید بررسی کرده ام که اگر هر کدام از آن سطرها را کلیک کرد ، یکسری متغیرها را پیدا کرده و به صفحه های مجزایی بروند.
مثلا با کلیک روی یکی از دکمه های این سطر متغیرهایی را پیدا کرده و در session بریزد و فرم 1.aspx را روی فرم قبلی باز کند و حالا در آن فرم سشن را بگیرد و کارهایی بکند.
و اگر روی دکمه دومی از این سطر کلیک کرد ، متغیرهای دیگری را مقداردهی کرده و در سشن ریخته و فرم 2.aspx روی آن باز شود.
حالا آیا باید در هر مورد آن متغیرها را پیدا کرده و با query string به صفحه دیگر پاس بدهم.؟؟
:افسرده::ناراحت:
اینکه پارامتری از طریق کوئری استرینگ به صفحه دیگری پاس داده شود بستگی به کار شما دارد.همچنین در استفاده از کوئری استرینگ در مرورگرها محدویتی برای تعداد کاراکترهای کوئری استرینگ است و در صورت نادیده گرفتن این قضیه ممکن است برنامه شما را با مشکل روبرو سازد.
اما غرض از صحبت من استفاده بهینه از کوئری استرینگ است به عنوان مثال شما در کوئری استرینگ PK فیلد انتخاب شده را پاس می دهید و بعد در صفحه بعد بر اساس آن PK بر روی جدول Select زده و اطلاعات دیگر فیلدها را نمایش می دهید. نه اینکه یک دیتاست پاس دهید!

این را هم اضافه کنم در صورتی که اطلاعات پاس داده شده اطلاعات حیاتی محسوب می شوند باید کوئری استرینگ را بر اساس الگوریتم های کریپتگرافی کدینتگ کنید و بعد در صفحه بعد دکد و نمایش دهید ...