PDA

View Full Version : ارث بری در windows

AmirAlimadadi
یک شنبه 26 خرداد 1387, 09:32 صبح
باسلام
دوستان من می خواستم یه window برای کل application درست کنم و بقیه window ها از اون ارث بری داشته باشن، به طوری که مثلا فونت و اندازه و... رو از اون بگیرن ولی خودشون هم چیزهای منحصر به فردی داشته باشن، مثلا تو هرکدومشون یه سری textbox, label,button... داشته باشن. البته اگه بشه این component هارو با برنامه نویسی به اونها اضافه کرد خیلی بهتره. ممنون از راهنمایی های کارگشاتون:قلب:

gdevnb
یک شنبه 26 خرداد 1387, 09:39 صبح
سلام
یه فرم با همون مشخصاتی که گفتی بساز .بقیه فرمها رو بزار از فرم اصلی ارث ببرن.

public partial class Form1 : frmMain

AmirAlimadadi
یک شنبه 26 خرداد 1387, 09:45 صبح
سلام
یه فرم با همون مشخصاتی که گفتی بساز .بقیه فرمها رو بزار از فرم اصلی ارث ببرن.

public partial class Form1 : frmMain

سلام دوست عزیز
با تشکر از راهنماییتون، برای درست کردن مثلا یه button به صورت دینامیک باید چه فیلدهاییش رو مقداردهی کنم و بعد نمایش بدم

gdevnb
یک شنبه 26 خرداد 1387, 09:56 صبح
یه Button به فرمت اضافه کن بعد برو تو صفحه دیزاینر کدهایی که مربوط به اون دکمه هست رو کپی کن و ازش استفاده کن.

AmirAlimadadi
یک شنبه 26 خرداد 1387, 09:57 صبح
راستی یادم رفت که بگم، توی این window من می خوام که یه حالت استاندارد برای پروژه تعریف بشه به طوری که مثلا ما تعریف کنیم که فونت textbox باید 14 باشه و توی همه ی پنجره ها اگه textbox تعریف کردیم اندازه اون 14 بشه

gdevnb
یک شنبه 26 خرداد 1387, 10:14 صبح
در این مورد من دوتا راه حل به ذهنم می رسه یکی اینکه یه کنترل بسازی که textbox ارث ببره و customize ش کنی.یا اینکه در قسمت initialize کمپوننت ها در فرم اصلی کدی بنویسی که مشخصات مورد نظرت رو به همه textbox ها در فرم های فرزند اعمال کنه.