PDA

View Full Version : سوال: خواندن excel نه فایلهای csv

pooyesh
یک شنبه 26 خرداد 1387, 18:08 عصر
با سلام
من احتیج دارم فایل های exsel و بخونم و از مقادیر داخل آن استفاده کنم
هر چی گشتم و جستجو کردم راهکار دقیقی پیدا نکردم خیلی ها از فایلهای CSV استفاده می کنند که به خاطر مشکل با فارسی بخصوص حرف "ی" و مشکل یونی کد و غیره نمی توانم استفاده کنم
در چند تا سایت هم دیدم که این کار رو با PHP انجام دادن ولی من نتونستم روش این کار رو پیدا کنم
کسی بلد هست؟

yaqubian
یک شنبه 26 خرداد 1387, 23:51 عصر
سلام دوست عزیز
یه دونه فایل هست که واستون گذاشتم امیدوارم بدردتون بخوره
موفق باشین

yaqubian
یک شنبه 26 خرداد 1387, 23:52 عصر
اگر کار نکرد لطفا تو گوگل با این گزینه جستجو کن حتما پیدا می شه
invoke excel files in php
موفق باشید

mehran_337
دوشنبه 23 دی 1387, 12:38 عصر
سلام جناب یعقوبیان
تشکر از توضیحات خوبتون . برنامه فوق به خوبی اطلاعات را می خونه . من خیلی به همچین برنامه ای در محل کارم نیاز داشتم و به لطف شما پیدا شد اما مسئله مهم اینه که در اطلاعات فارسی مشکل داره.
من می خوام از یک فایل اکسل که اطلاعات دانشحویی هست به درون mysql بریزم . لطفا در زمینه نحوه این عمل همچنین خروجی برنامه فوق بصورت فارسی توضیح دهید که در این زمینه مبتدی هستم.

I,Nobody
دوشنبه 23 دی 1387, 12:52 عصر
سلام جناب یعقوبیان
تشکر از توضیحات خوبتون . برنامه فوق به خوبی اطلاعات را می خونه . من خیلی به همچین برنامه ای در محل کارم نیاز داشتم و به لطف شما پیدا شد اما مسئله مهم اینه که در اطلاعات فارسی مشکل داره.
من می خوام از یک فایل اکسل که اطلاعات دانشحویی هست به درون mysql بریزم . لطفا در زمینه نحوه این عمل همچنین خروجی برنامه فوق بصورت فارسی توضیح دهید که در این زمینه مبتدی هستم.
اين مشكل رو احتمالاً خودتون ميتونيد با دستكاري در انكدينگ و character type فايل ها، برطرف كنيد.
در غير اينصورت جستجو در سايت phpclasses.org رو پيشنهاد ميدم

mehran_337
دوشنبه 23 دی 1387, 13:09 عصر
ممنون از پاسختون
این پیغام رو می ده :

Notice: iconv() [function.iconv (http://127.0.0.1/Spreadsheet_Excel_Reader/function.iconv)]: Detected an illegal character in input string in c:\wamp\www\spreadsheet_excel_reader\Excel\reader. php on line 797

mehran_337
سه شنبه 24 دی 1387, 07:50 صبح
من هنوز درگیر این مشکل هستم . کسی راه حلی نداره؟

I,Nobody
سه شنبه 24 دی 1387, 10:24 صبح
من هنوز درگیر این مشکل هستم . کسی راه حلی نداره؟
من پاسخ شما رو دادم.
اگر مطلبي مبهم هست، بفرماييد

mehran_337
سه شنبه 24 دی 1387, 16:04 عصر
دوست گرامی از عنایت شما سپاس !
بنده در مورد پی اچ پی تازه کارم اما با سرچی که در چندین فروم دیگر هم کردم این مشکل دوستان دیگر هم بود که به نتیجه نرسیده .
گویا فرمتی که اکسل برای اطلاعات قرار می دهد برای utf ناشناخته است . خودم در برنامه ای که در بالا دوستان قرار دادند توسط iconv یونیکدهای دیگر را هم امتحان کردم اما جواب نداد.
اگر شما هم امتحان کنید بد نیست .
کافیه برنامه فوق را Spreadsheet_Excel_Reader.zip‏ (http://www.barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=19214&d=1213559457) دانلود کنید و در فایل اکسلش یک عبارت فارسی وارد کنید در نشان دادنش پیغام خطایی را می دهد که عرض کردم. که البته دستور جای پارامترها را فکر کنم اشتباه نوشته بود که من اصلاح کردم اما باز در مورد بعضی کارکترها همین خطا را می دهد و در مورد بقیه حروف ناخوانا نشان می دهد. منتظر راهنمایی شما دوستان هستم

I,Nobody
سه شنبه 24 دی 1387, 17:18 عصر
من این خط رو عوض کردم و به راحتی با فارسی جواب داد:

$data->setOutputEncoding('CP1251');

بشود :

$data->setOutputEncoding('UTF-8');

mehran_337
چهارشنبه 25 دی 1387, 08:42 صبح
روشتون کاملا صحیح بوده و جواب داد . خیلی ممنون از اینکه وقت گذاشتین