PDA

View Full Version : شناساپی user های لینوکس از طریق php

yazdan
یک شنبه 01 شهریور 1383, 20:59 عصر
می خواهم یه php بسازم که در اون username و password بپرسه اون چیزی که وارد مشه کنترل کنم آیا جزء کاربران لینوکس هست یا نه اگه هست با اون به وب وصل بشه و دسترسی هایی که توی لینوکس تعریف شده را برایش اعمال کنه نه اینکه او را در همه جا جزء گروه Other قرار بده

houtanal
یک شنبه 01 شهریور 1383, 21:23 عصر
شاید LDAP به شما کمک کنه.

yazdan
دوشنبه 02 شهریور 1383, 07:13 صبح
میشه بفرماپید چجوری؟

houtanal
دوشنبه 02 شهریور 1383, 09:06 صبح
نه! (:D) چون تا به حال باهاش کار نکردم اما توضیح کاملی در راهنمای php موجوده

LDAP is the Lightweight Directory Access Protocol, and is a protocol used to access "Directory Servers". The Directory is a special kind of database that holds information in a tree structure.
توی ویندوز Active Directory نمونه بارزشه تو لینوکس نمی دونم.(امید یا بقیه لینوکس کارا بهتر می تونن کمکت کنن)

yazdan
دوشنبه 02 شهریور 1383, 13:02 عصر
آقا این موضوع خیلی مهمه و فکر نمی کنم یه چیز غیر ممکنی باشه .
یعنی هیچ کس در این زمینه کار نکرده؟

oxygenws
دوشنبه 02 شهریور 1383, 13:35 عصر
منظورتون از username و password کاربر چیه؟؟ یعنی کاربران خود سیستم عامل لینوکس؟؟؟؟
لطفا دقیقتر سوالتون رو مطرح کنید، مرسی.

houtanal
دوشنبه 02 شهریور 1383, 13:38 عصر
تا جاییی که از این سئوال و سایر سئوالاتتنو متوجه شدم شما داری چیزی شبیه Cpanel می نویسید درسته؟

yazdan
دوشنبه 02 شهریور 1383, 18:34 عصر
بله منظور از username و password کاربر دقیقا کاربران سیستم عامل لینوکس است .
----------
با عرض معذرت من دقیقا نمی دونم Cpanel چیست :!:

oxygenws
دوشنبه 02 شهریور 1383, 18:48 عصر
می تونید دلیل این کار رو بگید؟؟ آخه این بحث خیلی مفصل می شه، بحث دسترسی های لینوکس میاد وسط و شاید مجبور بشید چندین سرور راه اندازی کنید، شاید ..... به هر حال، اگر سیستم share هستش یا اینکه اطلاعات شما از لینوکس (سیستم عاملی که می خواید براش بنویسید) کمه، بهتره خیلی خیلی مواظب باشید.

موفق باشید، امید

yazdan
دوشنبه 02 شهریور 1383, 19:13 عصر
من قصد دارم dhcp تحت لینوکس رو بصورت وب بیس طراحی کنم یه دیتا بیس داشته باشم که داخلش نام کاربر - ip - mac رو داشته باشم و از طریق وب این موارد به همراه دیگر متغیر های لازم ثبت بشه و عملیات ذخیره سازی و همچنین ریست کردن dhcp رو انجام بده .
اولا باید دسترسی ها بصورت امنیتی حفظ بشه نه اینکه هر فایلی نیاز هست دسترسی other پیدا کنه و ثانیا برای ریست کردن dhcp باید کاربر root وارد شده باشه تا بشه این کارو کرد.

امیدوارم توضیحات کافی بوده باشه - باتشکر

oxygenws
دوشنبه 02 شهریور 1383, 22:01 عصر
بهتره این سوال رو (تقریبا بدون وابستگی سوالت به PHP) در بخش لینوکس بپرسی، اونجا بهتر به جواب خواهی رسید.
یه سوال، احیانا برنامهء webmin کار شما رو راه نمی اندازه؟؟ دقیقا یادم نیست این چیزاسس که شما می خواید رو داره یا نه، ولی یه نگاهی بهش بندازید :) محاسن زیادی داره :)

موفق باشید، امید