PDA

View Full Version : ناهمزمان بودن دو query

a-azad
دوشنبه 27 خرداد 1387, 08:35 صبح
سلام.دو تا query دارم.دو تا select متفاوت روی یک جدول انجام می دهند.ولی این دو تا کوئری همزمان نیستند.یک delayبین دوتاشون وجوددارد.چیکار باید کنم

اصغر (پآچ)
سه شنبه 28 خرداد 1387, 01:23 صبح
سلام
این خیلی طبیعی که دو تا کوئری نمی تونن همزمان روی یک جدول اجرا بشند پس باید تاخیر در اونها وجود داشته باشه پس فقط می تونی تقدم و تاخر اونها رو مشخص کنی

موفق و موید باشی

a-azad
سه شنبه 28 خرداد 1387, 06:46 صبح
سلام.می شه بگین تقدو تاخرش چطور می تونم مشخص کنم؟

اصغر (پآچ)
سه شنبه 28 خرداد 1387, 13:52 عصر
سلام
هر کدوم از کوئری هاتو که می خوای زودتر انجام بشه رو اول Open یا Active کن به همین راحتی

موفق و موید باشی

SYNDROME
سه شنبه 28 خرداد 1387, 21:36 عصر
این دو تا Query به چه شکل نوشته شده است؟
مثلا بعضی از دستورات را شما می توانید به استفاده از یکی aDO و به یک دستور به SQL بفرستید.
مثلا

ADO.SQL.Add(' Delete From Tbl_Test');
ADO.SQL.Add(' Insert Into Tbl_Test(ID)');
ADO.SQL.Add(' Select ID');
ADO.SQL.Add(' From Tbl_Temp');
ADO.ExecSQL;

چون دستورات فوق نتیجه به ADO بر نمی گرداند می توانید با هم اجرا کنید که البته آن هم به ترتیب انجام می شود ولی فقط یک با ExecSQLمی کنید.
موفق باشید

a-azad
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 08:58 صبح
سلام.آخه دوتا کوئری من دارم فیلدها شون باهم فرخ داره.بعضی از فیلده توی کوئری حذف می کنم.بعضی فیلدها توی یک کوئری دیگه.میشه اینکار با یک کوئری انجام داد؟

DataMaster
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 09:25 صبح
سلام.آخه دوتا کوئری من دارم فیلدها شون باهم فرخ داره.بعضی از فیلده توی کوئری حذف می کنم.بعضی فیلدها توی یک کوئری دیگه.میشه اینکار با یک کوئری انجام داد؟
اگه شرايط كوئري ها با هم يكي هست حتما از يك كوئري استفاده كنيد.
در ضمن در يك اجراي برنامه دو تا كوئري همزمان اجرا نميشن مگه اينكه برنامه به صورت تحت شبكه يا مالتي ترد كار بكنه

SYNDROME
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 19:35 عصر
بهتر است Query ها را اینجا بنویسید تا بهتر دوستان بتوانند نظر بدهند.
موفق باشید

mzjahromi
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 22:00 عصر
من فکر میکنم چیزی که شما نیاز دارید استفاده از تراکنشها و قفل گذاری است. اگر هدفتون از همزمان اجرا شدن بنویسید میشه بیشتر راهنمائی کرد ولی در عمل دو کار به صورت همزمان انجام نمیگیره . ولی میشه کاری کرد که نتیجه نهائی مثل این باشه که هر دو همزمان اجرا میشن

a-azad
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 10:46 صبح
سلام.دوتا کوئری دارم. دوتاشون دارن دوتا selectمتفاوت روی یک جدول مشتر ک انجام می دن.در حالی که یک سری فیلد مشتر ک دارن ویک سری فیلد دارن تو یکی شون هست و تو اون یکی حذف شده.می شه از یک کوئری استفاده کرد با توجه به اینکه یک سری فیلداشون متفاوت؟