PDA

View Full Version : مشكل در تابع

kitten
دوشنبه 27 خرداد 1387, 11:44 صبح
سلام دوستان من تازه ياد گرفتن php را شروع كردم
يه مشكل دارم انم اينه كه وقتي از اين تابع استفاده مي كنم بايد يه سري اطلاعات به من بده اما هيچ كاري نمي كنه

<?php
print_r(gd_info());
?>

yaqubian
دوشنبه 27 خرداد 1387, 16:35 عصر
دوست عزیز
extension مربوط به gd رو تیک زدی یا نه؟
باید کتابخونه های apt-get رو نصب کنی.
موفق باشی

vahid4134
سه شنبه 28 خرداد 1387, 11:55 صبح
دوست عزیز
extension مربوط به gd رو تیک زدی یا نه؟
باید کتابخونه های apt-get رو نصب کنی.
موفق باشی

کتابخونه های apt-get ؟!!! :متفکر::متفکر::متفکر:

kitten
سه شنبه 28 خرداد 1387, 12:45 عصر
ببخشید من که گفتم تازه کارم یه چیزی بگید من هم بفهمم این که میگید باید تیک بزنی را کجا بزنم؟

moohssenn
سه شنبه 28 خرداد 1387, 12:53 عصر
باید بری توی فایل php.ini بخش extention ها اونو فعال کنی

yaqubian
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 19:28 عصر
vahid4134 جان سلام
نمی دونم چیزی در مورد Debian package شنیدی این apt-get مربوط به اونه. گفتم شاید دوستمون kitten از اون package داره استفاده می کنه بخاطر همین راه حل دوم این بود که پیشنهاد دادم.
یه سایت هم داره که اگه خواستید واستون می ذارم
موفق باشید

vahid4134
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 22:30 عصر
vahid4134 جان سلام
نمی دونم چیزی در مورد Debian package شنیدی این apt-get مربوط به اونه. گفتم شاید دوستمون kitten از اون package داره استفاده می کنه بخاطر همین راه حل دوم این بود که پیشنهاد دادم.
یه سایت هم داره که اگه خواستید واستون می ذارم
موفق باشید

debian package یعنی بسته های دبین که مربوط به دبین و اوبنتو هست. apt-get هم نرم افزاری هست که این بسته ها رو مدیریت می کنه (در ترمینال).
فکر کنم اشتباه کردی
به هر حال ایشون از ویندوز استفاده می کنند (به احتمال زیاد) به خاطر همین اصلا بسته اضافی لازم نیست نصب کنند. توی لینوکس باید بسته های libgd هم نصب بشه

yaqubian
چهارشنبه 29 خرداد 1387, 22:54 عصر
ممنون vahid جان
ولی فکر می کنم اشتباه نکردم. شما اگه با GD image Library در ubuntu مشکل داشته باشی باید
sudo apt-get install php5-gd
من با خود گفتم شاید ایشون از ubuntu استفاده می کنن که این راه حل رو پیشنهاد کردم. شرمنده
در هر صورت ممنون

vahid4134
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 00:44 صبح
ممنون vahid جان
ولی فکر می کنم اشتباه نکردم. شما اگه با GD image Library در ubuntu مشکل داشته باشی باید
sudo apt-get install php5-gd
من با خود گفتم شاید ایشون از ubuntu استفاده می کنن که این راه حل رو پیشنهاد کردم. شرمنده
در هر صورت ممنون

خوب به هر حال عرض بنده هم همین هست که apt-get یک نرم افزار برای مدیریت بسته ها هست و شما با این دستور دارید بسته php5-gd رو نصب می کنید که می تونید با pecl هم نصب کنید. باید بسته libgd2 هم نصب بشه که وقتی که این دستور رو اجرا می کنید خودش libgd رو هم نصب می کنه. اما وقتی که داری از apt-get نصب می کنید این مشکل پیش نمیاد

yaqubian
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 16:26 عصر
وحید جان ممنونم از توضیحاتتون. ما در مقابل جنابعالی اظهار نظر نمی کنیم فقط چیزی رو که فکر کردیم بیان می کنیم. در هر صورت ممنون