PDA

View Full Version : قفل کردن یک فایل (نتواننداز اون کپی یا .... بگیرند)

j.farazani
دوشنبه 27 خرداد 1387, 18:15 عصر
با سلام

دوستان تعدادی فایل اکسل و ورد هست که کاربران نباید بتوانند اونها رو کپی کنند یا بریزند روی فلش یا رایت کنند خلاصه اینکه قفل بشند .

دوستان لطفا کمکم کنید که خیلی گیر کردم

ممنون

ASKaffash
دوشنبه 27 خرداد 1387, 18:24 عصر
سلام
این موضوع ربطی به VB ندارد واگر در سطح امنیت سیستم عامل این کار را نکنید هیچ راهی برای جلوگیری از کپی کردن نداریم مثلا راه اندازی ActiveDirectory که اینهم ماجرا داره !

reza_optical
دوشنبه 27 خرداد 1387, 18:53 عصر
چرا میشه با vb هم میشه
ولی ماجرا های برنام از Activedirectory زیاده خیلی باید کار کرد میشه جلوی حذف فایلو گرفت ولی واسه کپی هم باید هر جا طرف کپی کرد تو حذف کنی هر لحظه اسمشو چک کنی که عوض شده یا نه کارش خیلیه شما همون ActiveDirectory رو برو جلو

j.farazani
دوشنبه 27 خرداد 1387, 19:02 عصر
دوستان ممنون

حالا این ActiveDirectory از امکانات خود windows server هست یا اینکه یه نرم افزار که باید نصب بشه (یادم نیست تو منوهای 2003 دیده بودم یا جای دیگه)

اگه آموزشی داره ممنون میشم من رو راهنمایی کنید

بازم ممنون

ASKaffash
دوشنبه 27 خرداد 1387, 19:13 عصر
سلام
دوستان در خصوص با Vb میشه لطفا توضیح دهید چون دوست من دارید اشتباه میکنید موضوع ربطی به VB یا هر زبان دیگر ندارد فرد در سیستم عامل هرکاری که خواست میکند وشما میخواهید با یک برنامه مقیم در حافظه جلوی آن را بگیرید ؟ خود برنامه شما هر چه قدر هم حرفه ای باشد برنامه شما را End میکنند.
درخصوص ActiveDirectory بله از ابزارهائی است که مخصوص ویندوز است که بعدا قابل نصب روی ویندوز است که عموما در حیطه کار افرادی است که برای برقراری امنیت روی Client های یک شبکه راه اندازی میکنند(متخصص های امنیت شبکه)

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 27 خرداد 1387, 21:58 عصر
دوست عزيز شما مي توانيد در هر بار load شدن برنامه خصوصيات فايل هاي مورد نظر را چك كنيد و اكر مطابق با آخرين خصوصيات ذخيره شده بود آنگاه اجازه كار به كاربر داده شود در غير اين صورت پيامي به كاربر داده شود كه مثلا بانك اطلاعاتي غير مجاز مي باشد.

منظورم از خصوصيات مي تونه نام فايل و حجم فايل و به خصوص تاريخ آخرين تغييرات ايجاد شده در فايل كه همگي به راحتي با توابع API به دست مي آيد.

در ضمن خصوصيات را مي توانيد در يك مكان مناسب در رجيستري ذخيره كنيد.

موفق باشيد

Nima NT
سه شنبه 28 خرداد 1387, 00:00 صبح
هیچ راهی نداره ، اگه بخوای مشخصات فایل رو بررسی کنی ، برنامت رو کرک می کنم تا دیگه بررسی نکنه ، اگه بخوای فایلها رو قفل کنی یا اینکه مانیتور کنی ، توسط سیستم عامل داس ( CMD ) فایل ها رو کپی می کنم.
بهتره مراجعه کنی به بخش امنیت نرم افزار ، اونجا بیشتر کمکت می کنن.

j.farazani
سه شنبه 28 خرداد 1387, 16:01 عصر
سلام

با تشکر از همه دوستان عزیزم
البته امنیت در همه شکلش نسبی هست ظاهرا بهترین راه همون ActiveDirectory باشه . اما من با این قسمت سر و کاری نداشتم حالا میشه راهنمایی بفرمایید چه طور این کار رو انجام بدم ؟؟؟

در ضمن

منظورم از خصوصيات مي تونه نام فايل و حجم فايل و به خصوص تاريخ آخرين تغييرات ايجاد شده در فايل كه همگي به راحتي با توابع API به دست مي آيد.

دوست عزیز میشه لطفا یه نمونه برای من بزارید

متشکر

reza_optical
شنبه 01 تیر 1387, 10:03 صبح
سلام
دوستان در خصوص با Vb میشه لطفا توضیح دهید چون دوست من دارید اشتباه میکنید موضوع ربطی به VB یا هر زبان دیگر ندارد فرد در سیستم عامل هرکاری که خواست میکند وشما میخواهید با یک برنامه مقیم در حافظه جلوی آن را بگیرید ؟ خود برنامه شما هر چه قدر هم حرفه ای باشد برنامه شما را End میکنند.
دوست عزیز شما انگار تا حالا virus با vb ننوشتی شما میتوننین به راحتی process خودتونو از Task Manager حذف کنید که نتونن End کنن و هزاران کار دیگه....:شیطان: من هم میدونم که تلاش بیخودی هست که روی اینجور کد ها وقت بزاری جایی که ویندوز این امنیت را برات مهیا میکنه
خوب اگه طرف بخواد کپی کنه هزاران راههای دیگه است میتونه از Dos و... کارشو انجام بده

kitten
شنبه 01 تیر 1387, 10:29 صبح
راحت ترين كار اين است كه با يه برنامه ان فايل را باز كني و همين طوري باز نگهش داري
البته اين نظر منه كار هاي ديگه اي هم مي شه كرد

ASKaffash
شنبه 01 تیر 1387, 10:38 صبح
دوست عزیز شما انگار تا حالا virus با vb ننوشتی شما میتوننین به راحتی process خودتونو از Task Manager حذف کنید که نتونن End کنن و هزاران کار دیگه....:شیطان: من هم میدونم که تلاش بیخودی هست که روی اینجور کد ها وقت بزاری جایی که ویندوز این امنیت را برات مهیا میکنه
خوب اگه طرف بخواد کپی کنه هزاران راههای دیگه است میتونه از Dos و... کارشو انجام بده

سلام دوست من
شما یک تکه کد قرار دهید که این کار را انجام میدهد.

j.farazani
شنبه 01 تیر 1387, 11:20 صبح
با تشكر از همه دوستان

البته امنیت در همه شکلش نسبی هست ظاهرا بهترین راه همون ActiveDirectory باشه . اما من با این قسمت سر و کاری نداشتم حالا میشه راهنمایی بفرمایید چه طور این کار رو انجام بدم ؟؟؟

ebook در اين زمينه سراغ داريد

DoctorJay
یک شنبه 02 تیر 1387, 19:49 عصر
مخفی کردن اسم پردازش از لیست PROCESSES (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=86175)

.:KeihanCPU:.
دوشنبه 29 مهر 1387, 13:01 عصر
شما میتونین در اسم فایلهاتون از کاراکترهای غیر مجاز استفاده کنید,البته این روش برای افراد معمولی کارامده

hamed aj
دوشنبه 29 مهر 1387, 14:56 عصر
با سلام

با اینکه تاریخ شروع این تاپیک برای 4 ماه پیش هست ولی نمیدونم مشکل j.farazani عزیز حل شده یا خیر؟

به هر حال اگر دوستان موافق هستند این بحث رو در همین تاپیک ادامه بدیم تا به یه جایی برسه

در ضمن سعی کنیم از بحث اصلی خارج نشویم

دوستان تعدادی فایل اکسل و ورد هست که کاربران نباید بتوانند اونها رو کپی کنند یا بریزند روی فلش یا رایت کنند خلاصه اینکه قفل بشند .

ببینید دوستان ما می خواهیم اجازه ی کپی فایل و هر عمل دیگر روی فایل ها رو از بعضی کاربران خاص بگیریم. خوب برای اینکار باید در سطح سیستم عامل، سطح دسترسی برای اون کاربران خاص رو محدود کنیم. همانطور که می دونید اینکار در خود سیستم عامل با تنظیم Permission انجام پذیره
حالا می می خواهیم اینکار رو در VB انجام بدیم یعنی تنظیم و تغییر Permission ها با کد نویسی در VB

اگر کسی مطلب یا کد خوب داره لطفاً در اینجا بگذاره

موفق باشید

davood59
سه شنبه 30 مهر 1387, 08:23 صبح
با سلام،
دوستان نظرتون در مورد گذاشتن پسورد روی خود فایلهای word و excel چیه؟ میشه یه پسورد طولانی و خوب انتخاب کرد که طرف نتونه اونو باز کنه حتی با نرم افزارهای قفل شکن.
در مورد راه اندازی اکتیو دایرکتوری توی سایتهای دیگه مطلب زیاد گذاشتن، اگه خواستی بگو تا من هم چند تا عکس برای یادگیری شما بذارم.