PDA

View Full Version : راندازی سیستیم دوم برای server

sabair
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 09:41 صبح
دوستان
سلام
من 30 کامپیوتر دارم که تمام آنها وصل سرور می باشند
واگر سرور 1 دقیقه خاموش شود مثل این می باشد که 1 ساعت کامپیوتر خاموش است

خوب دوستان حال من می خواهم سیستیم دوم در کنار سیستیم اول یعنی همان کامپیوتر server راندازی کنم
آیا این امکان وجود دارد که وقتی سیستیم اول خاموش شد سیستیم دوم شروع به کار کند

یعنی اصلا شبکه قطع نشود

متشکرم

اوبالیت به بو
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 13:46 عصر
server
آیا این امکان وجود دارد که وقتی سیستیم اول خاموش شد سیستیم دوم شروع به کار کند
یعنی اصلا شبکه قطع نشود

بله ميشه.
اين يكي از كارهايي هستش كه شما بايد براي مقابله با Fault Telorance انجام بدين. اون موقع اگر با 2 كابل كار مي كرديد بايد از 4كابل استفاده كنيد، رويه Node هاتون اين دفعه بايد 2 تا NIC تهيه كنيد، دو تا HDD بايد تهيه كنيد و OS شما در كل شبكه بايد از خصوصيت FT پشتيباني بكنه (ترجيحاً 2000 Advanced Server يا 2000 Data Center) و ...
اينجور كار كردن هزينه بر هستش ولي كاري كه انجام ميشه وقتي شبكه به طور عادي كار مي كنه اطلاعات HDD سرور اول رويه HDD سرور دوم كپي ميشه تا اگه اولي از كار افتاد دومي جايگزين بشه.

sabair
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 21:44 عصر
دوست عزيز
چه قطعات و لازمي مورد نياز مي باشد
در ضمن آيا بايد كيس جديد خريدار كنيم
لطفا بيشتر توضيح دهيد
متشكرم

اوبالیت به بو
جمعه 31 خرداد 1387, 02:25 صبح
بايد از هر قطعه اي دو تا داشته باشيد چون قراره به 2تا سرور متصل بشيد. مثلاً Ram براي Cashing. 2 تا كابل براي Send و 2 تا كابل براي Receive اطلاعات.

sabair
جمعه 31 خرداد 1387, 18:34 عصر
بايد از هر قطعه اي دو تا داشته باشيد چون قراره به 2تا سرور متصل بشيد. مثلاً Ram براي Cashing. 2 تا كابل براي Send و 2 تا كابل براي Receive اطلاعات.

دوست عزيز نگفتيد كيس جديد مي خواهد
يا خير

shahab2025
سه شنبه 04 تیر 1387, 02:23 صبح
سلام
ميتوني از Aditional Server هم استفاده كني به صورتي كه يك كامپيوتر جديد جور ميكني و بر روي آن تمام برنامه هاي سرور اول را ميريزي...

در انتها موقع نصب DC گزينه مربوط به aditional را انتخاب ميكني تا اين سرور به صورت Backup سرور اصلي باشد

sabair
سه شنبه 04 تیر 1387, 20:01 عصر
سلام
ميتوني از Aditional Server هم استفاده كني به صورتي كه يك كامپيوتر جديد جور ميكني و بر روي آن تمام برنامه هاي سرور اول را ميريزي...

در انتها موقع نصب DC گزينه مربوط به aditional را انتخاب ميكني تا اين سرور به صورت Backup سرور اصلي باشد

Aditional Server چيه ؟
لطفا توضيح بيشتري بدهيد

cybercoder
سه شنبه 04 تیر 1387, 21:21 عصر
http://www.google.com/search?hl=en&q=server+mirroring

اوبالیت به بو
جمعه 07 تیر 1387, 17:53 عصر
دوست عزيز نگفتيد كيس جديد مي خواهد
يا خير
من نگفتم هر سرور دو تا كامپيوتر بشه چون به تعداد سرور ها * 2 كامپيوتر داشت.
من گفتم كه كامپيوتر شما بايد قابليت انجام عمليات FT رو داشته باشه. يعني برد شما بايد بتونه چند پردازنده، چند ديسك و ... پشتيباني بكنه و در آخر گفم كه يه OS رو انتخاب كنيد كه بتونه FT رو پشتيباني بكنه.