PDA

View Full Version : مشکل کامپایل با VC++6

[REVEX]
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 10:21 صبح
با سلام
برای کامپایل کردن فایلهام از VC++6 استفاده میکنم (بدون هیچ مشکلی)
ولی اکثر اوقات وقتی چند بار یه فایل رو کامپایل میکنم(هنگام کامپال) همه پنجره ها از کار میفته و فقط میشه پروژه save کرد و مجبور میشم با Task Manager برنامه ببندم و یه بار دیگه شروع به کامپال کنم.
نکته:
این مشکل روی فایل یا پروژه بخصوصی اتفاق نمیفته و روی همه پروژه ها هست.
روی چند نوع ویندوز ، چند سیستم و دو نوع VC++6 تست کردم .
با تشکر.

A_Salimi
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 12:23 عصر
من چند تا حدس میزنم :

یکی از دلایل احتمالا میتونه از اونجایی ناشی بشه که شما در برنامه Breakpoint قرار داده باشید و در زمان اجرا برنامه تا خطی که Breakpoint داره کدها اجرا بشه و برنامه متوقف بشه .که از این حالت میتونید با shift+f5 خارج بشید و برای این توصیه میکنم همه Breakpoint ها رو حذف کنید

دلیل بعدی هم میتونه احتمالا وجود داشته باشه :

و اون این که شما برنامه رو اجرا میکنید و بدون اینکه ازش خارج بشید میخواهید دو باره برنامه رو run کنید که معمولا با fetal error مواجه میشید.

و امکان هم داره کلا ساختار کلی برنامه طوری باشه که در حافظه درگیر بشه . . . مثلا ممکنه شما فایل حجیمی رو باز کنید و در زمان خروج فایل رو نبندید و. . .

Nima_NF
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 16:29 عصر
اگر مشکل از پروژه شما نباشد و شما بر روی pause کلیک نکرده باشید و ... ، بهترین راه این هست که با VC++6 خداحافظی کنید و به سراغ نسخه های جدیدتر آن بروید یا حداقل سرویس پک جدید آن را نصب کنید.

توجه داشته باشید که VC++6 در حدود 6 سرویس پک داشت که برای رفع نواقص عرضه شده بودند و باید نصب می شدند.

[REVEX]
سه شنبه 04 تیر 1387, 09:27 صبح
یکی از دلایل احتمالا میتونه از اونجایی ناشی بشه که شما در برنامه Breakpoint قرار داده باشید و در زمان اجرا برنامه تا خطی که Breakpoint داره کدها اجرا بشه و برنامه متوقف بشه .که از این حالت میتونید با shift+f5 خارج بشید و برای این توصیه میکنم همه Breakpoint ها رو حذف کنید مشکل از این قسمت نیست چون هیچ یک از قسمت های که شما اشاره کردید انجام ندادم

اگر مشکل از پروژه شما نباشد و شما بر روی pause کلیک نکرده باشید و ... ، بهترین راه این هست که با VC++6 خداحافظی کنید و به سراغ نسخه های جدیدتر آن بروید یا حداقل سرویس پک جدید آن را نصب کنید.مگه نسخه های جدید تر NET. نیستد؟

توجه داشته باشید که VC++6 در حدود 6 سرویس پک داشت که برای رفع نواقص عرضه شده بودند و باید نصب می شدند.فکر میکنم فعلن بهترین راه همین باشه.فایل رو دارم میگیرم .امیدوارم که با این حل بشه
و در آخر اینکه،میخواستم بدونم این همه افراد که با VC++6 کار میکنن،تا حالا با این مشکل بر نخوردن؟
راستی دیگه نخواستم یه تایپیک جدید هم برای این موضوع بزنم:
نسخه از MSDN هست که روی VC6 جواب بده؟
هر نسخه که پیدا کرم مربوط به NET. بود
تنها یک نسخه که پیدا کردم که به V6نزدیک بود و اون هم NET. بود.

حسین محمدی
سه شنبه 04 تیر 1387, 16:03 عصر
مگه نسخه های جدید تر NET. نیستد؟

نسخه هاي جديد تر NET. را ساپورت مي كنند ولي شما مي توانيد پروژه خود را هر چيزي كه دوست داريد انتخاب كنيد و ضرورتي ندارد كاري با دات نت نداشته باشيد.

اصلا احتمال آن وجود دارد كه نسخه 6 كه شما نصب كرده ايد مشكل داشته باشد. من الان خودم نسخه 6 را به همراه msdn آن روي سيستم نصب كرده ام و هيچ مشكلي ندارد. ولي پروژه هاي خود را در 2003 و 2008 نوشته ام.

[REVEX]
چهارشنبه 05 تیر 1387, 18:14 عصر
با تشکر
مشکل با همون Servise Pack 6 حل شد.
خوب اگه میشه همون کد های VC++6 رو توی 2003 نوشت که از همون 2003 استفاده بشه فکر کنم بهتر باشه.
با تشکر از همه دوستان.