PDA

View Full Version : حق مالکیت دامنه

jasadeghi
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 11:08 صبح
سلام

سئوالی که چند وقتیه من رو به خودش مشغول کرده اینه که من سایتی دارم که احتما میدم پر بیننده بشه ولی از طرفی ترس دارم شرکتی که این سایت رو برای من ثبت می کنه بعد زا یک سال نام دامنه رو برای خودش برداره. و یا اتفاقی که برای شرکت فراگستر افتاد که می گفتند دامنه persianblog.com رو حک کردن بیفته.

من چطور می تونم حق مالکیت نام دامنم رو ثابت کنم؟

sinpin
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 18:17 عصر
هر domain ي يك username و password جهت ورود به كنترل پنلي داره كه يكسري اطلاعات درون آن ثبت ميشود (مانند ايميل شما و ...) و يكسري ابزار رو در اختيار شما قرار ميده (مثل تغيير dns ها و ...)
اگر اين cp رو به شما ندادند در واقع به اين معناست كه domain به شما تعلق ندارد و شركت ارائه دهنده ميتونه اون رو تصاحب كنه.

معمولا اگر اطلاعي از وجود اين كنترل پنل نداشته باشيد شركت ارائه دهنده نيز هيچ چيز به شما نخواهد گفت !

Bahram0110
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 18:46 عصر
سلام
در صورتي كه control panel را هم به ايشان بدهند احتمال سو استفاده وجود دارد
چون در اينصورت دامنه شما زير مجموعه اي از دامنه هاي ثبت شده ي آن شركت مي باشد
حتي اگه مثلا دوستتون رمز شما بدست بياره مي تونه دومين رو ترانسفر كنه و در اينصورت شما "هيچ" كاري نمي تونيد بكنيد

vahid4134
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 23:04 عصر
بهتر هست که خودتون توی مثلا http://www.resellerclub.com/ عضو بشید و بخوایید دومین ها رو به اکانت شما انتقال بدن. این بهترین راه کار هست

sinpin
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 23:32 عصر
در صورتي كه control panel را هم به ايشان بدهند احتمال سو استفاده وجود دارد
چون در اينصورت دامنه شما زير مجموعه اي از دامنه هاي ثبت شده ي آن شركت مي باشد
درسته اما اين مورد سوءاستفاده به ميزان محبوبيت شركت ارائه دهنده دارد.
پيشنهاد ميكنم كه حداقل دامين رو خودتون بصورت مستقيم از شركتهاي معتبري مانند :
moniker و GoDaddy (البته هر دوي اين شركتها؛ ايران رو تحريم كردند) و 1and1.com و ...
تهيه كنيد. كافيه كارت اعتباري داشته باشيد كه با جستجو در گوگل ميتونيد شركتهايي رو توي تهران پيدا كنيد كه كارتهاي Master يا Visa و ... با چند درصد سود به شما ميفروشند.

globaldomain
سه شنبه 20 مرداد 1388, 09:30 صبح
سلام ، البته این موضوع خیلی قبل مطرح شده ولی من حالا دیدمش،
من چند وقت پیش از طریق یه شرکت در م انقلاب تهران یک دومین ثبت کردم با مالکیت 100% - اونا به من مشخصات کنترل پنل را دادن (به صورت زیر مجموعه ای نبود) - امسال هم من خودم شخصا تمدیدش کردم ، اگه درست یادم باشه سایتش epay.ir بود.