PDA

View Full Version : سوال: برنامه ذخیره عکس و مشکل در بازیابی عکس

top7news
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 15:39 عصر
سلام خدمت دوستای عزیزم
این برنامه که ضمیمه کردم کارش ذخیره عکس توی دیتابیسه ولی موقع بازیابی و نشون دادن عکس یه مشکل داره که نتونستم ازش سر در بیارم
ممنون میشم یه نگاهی بهش بندازین و بگین عیبش چیه ؟
برای بانک هم یه جدول به اسم "عکس کارمندان" یا هر اسمی که خواستین باید بسازین و این جدول باید دارای فیلدهای : "شماره پرسنلی " از نوع nvarchar و "عکس" از نوع varbinaery max و "نام" و " نام خانوادگی" هر دو از نوع nvarchar باشه .

19340

(راستی اگه اسم جدولی که ساختین فرق داشت تو کدها هم باید اسم رو تغییر بدین.)

ali_kashani
پنج شنبه 30 خرداد 1387, 16:13 عصر
سلام

ببين اين تكه كد كارتو راه مي اندازه من يه table تو sqlserver درست كردم با دو فيلد يكي به نام IDو يكي به نام Pic كه pic از نوع Image بود و يك dataset درست كردم table به اون Add كردم . اگه مشكلت حل نشد بگو بيشتر كمك كنم

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
MemoryStream ms = new MemoryStream();
BinaryFormatter bf= new BinaryFormatter();
bf.Serialize(ms, pictureBox1.Image);
new ImageDSTableAdapters.PicturesTableAdapter().Insert (5, ms.GetBuffer());
}

top7news
جمعه 31 خرداد 1387, 00:56 صبح
ممنون ولی مثل اینکه شما سئوال منو خوب متوجه نشدین
من میخواستم عیب برنامه ای که گذاشتم رو بدونم که چرا با اینکه اسامی افراد رو توی لیست باکس نشون میده ولی با کلیک روی اسم اون افراد عکسشون نشون داده نمیشه ؟
در اصل مشکل من توی ذخیره عکس ها نیست بلکه توی خوندن عکس ها از بانکه ؟

ضمنا طبق پیشنهاد و اظهار نظر خود سایت مایکروسافت نوع داده ای image اصلا برای کار با عکس مناسب نیست و از ورژن 2008 SQL به بعد حذف میشه و در این ورژن یعنی 2005 هم فقط برای نگهداری هماهنگی با 2000 در برنامه گنجونده شده و خود مایکروسافت پیشنهاد داده که از نوع داده ای varbinary max استفاده بشه .