PDA

View Full Version : نحوه آپلود کردن در WebMatrix

MFCGalaxy
سه شنبه 03 شهریور 1383, 12:48 عصر
سلام .
من هم بالاخره یک فضا روی WebMatrix گرفتم . :mrgreen:
ولی نمیدونم چجوری باید اونجا آپلود کرد . مثلا آیا با CuteFTP یا اینکه با Upload Manager که در خود سایتش هست ؟
و یا در مورد آپلود فایلهای SQL Server ... ....
و یا اینکه آیا اسم صفحه ی اولم باید چیز خاصی باشه Default.aspx
و یا درمورد آپلود کردن WebConfig و .... خلاصه این جور نکته ها

خواهشا دوستانی که با این هاست کار کرده اند کمک کنند .

ممنون .
امضا : یک خمار آپلود کردن .

jannati
سه شنبه 03 شهریور 1383, 13:58 عصر
دوست عزیز
فکر میکنم اگه اولین لینک این بخش با عنوان ((نحوه راه اندازی webapplicationرو هاست))را بخونی خیلی به دردت میخوره.

MFCGalaxy
سه شنبه 03 شهریور 1383, 15:35 عصر
بله .... میدونم !!
ولی اونجا هرکس اشکال خودش را پرسیده ...
اگر امکان داره کسی که واقعا آپلود کرده و نتیجه گرفته ... بیاد سر حوصله و از اول مرحله به مرحله توضیح بده که چی کار باید کرد ؟
.......... صد در دنیا ........ یک هم در آخرت خدا بهش خیر بده

Vahid_Nasiri
سه شنبه 03 شهریور 1383, 21:40 عصر
کمی قدیمی شده ولی برای مرور بد نیست:
webMatrixHosting (http://members.lycos.co.uk/vahidreloaded/webMatrixHosting.zip)

MFCGalaxy
سه شنبه 03 شهریور 1383, 23:00 عصر
:gift: :gift: :gift:

استاد نصیری عزیز ... بسیار بسیار خوشحال شدم که میبینم مجددا فرصت کردین به سایت برنامه نویس تشریف بیارین و مشکلات نامتناهی ما را برطرف کنید ........

MFCGalaxy
چهارشنبه 04 شهریور 1383, 01:51 صبح
با سلام .
PDF خیلی عالی بود . ممنون . بخش زیادی از مشکلاتم حل شد :تشویق:
معمولا وقتی وحید نصیری به سوالی جواب میدهند با همون جواب اول مشکل حل میشه و به دوباره پرسی نمیکشه که این هم نشان از تجربیات ارزشمند ایشان است . :flower: :flower:
البته زحمتهای ما هم بر دوش آقایان Arizi و غیبی و Farhad.B.S بود ...
.................................................. .................................................. .............................
من ابله باز هم چند تا ابهام داشتم که اگر امکان داره بپرسم :

یک ) در همون جزوه ..... عکس شماره 12 ::: در ابتدا یک فایل Default.aspx در سایت هست . این چیه ؟ باید چیکارش کرد؟

دو ) فرموده اند که یک پشتیبان از فایل Webonfig بگیریم . بنابراین دیگه ما نبایستی که فایل WebConfog ی که در برنامه ی ما توسط ویژوال استودیو ساخته میشه را آپلود کنیم ؟ درسته ؟

سه ) آیا در فایل WebConfig ی که در این سایت هست باید تغییراتی بدهیم یا خودش کافیه ؟

چهار ) درمورد Database : شما مستقیما آنرا روی سرور ساخته اید . آیا امکانش هست که همون دیتا بیسی که در کامپیوتر خودمان هست را هوا کنیم ؟ ( از طریق Enterprise Manager ‌)

پنج ) تکراری است ولی ... :: ویژوال استودیو فایلها را بطور پیش فرض در WWWRoot و همچنین در زیر شاخه ای از MyDocuments کپی میکند . فایلهای هر دو جا را باید آپلود کرد ؟ فایل SLN را چطور ؟ فایل های شاخه ی Bin را چطور ؟؟

....................... یک دنیا ممنون ............ :gift:

Peyman_Ranjbar
چهارشنبه 04 شهریور 1383, 04:21 صبح
یک) ؟(من عکسو ندیدم)
دو)آره نباید زیاد اونو دستکاری کرد
سه)در صورت نیاز مخصوصا برای unicode
چهار)امکان هوا کردن دیتابیس خودتان هم هست
پنج)فقط فایلهای ASPX+فایلهای دایرکتوری BIN + فایلهای دیگه که خودتون اضافه کردید

Vahid_Nasiri
چهارشنبه 04 شهریور 1383, 18:45 عصر
یک ) در همون جزوه ..... عکس شماره 12 ::: در ابتدا یک فایل Default.aspx در سایت هست . این چیه ؟ باید چیکارش کرد؟
صفحه ی پیش فرض ست شده در IIS سرور اونها است. اگر شخصی آدرس سایت شما را بدون ذکر نام فایلی در آن تایپ کند به این صفحه هدایت می شود. می توانید آنرا با نمونه ی برنامه ی خودتان عوض کنید.

دو ) فرموده اند که یک پشتیبان از فایل Webonfig بگیریم . بنابراین دیگه ما نبایستی که فایل WebConfog ی که در برنامه ی ما توسط ویژوال استودیو ساخته میشه را آپلود کنیم ؟ درسته ؟
کاملا. تنظیمات اون مخصوص هاست مورد نظر است. در هاست های دیگر این مسائل وجود ندارد و همان وب کانفیگ پیش فرض برنامه شما صحیح کار می کند.

سه ) آیا در فایل WebConfig ی که در این سایت هست باید تغییراتی بدهیم یا خودش کافیه ؟
در این مورد در فایل pdf توضیح دادم. بخصوص یک تاپیک هم به صورت مهم در این بخش هست. لطفا مطالعه بفرمایید (مجددا).

چهار ) درمورد Database : شما مستقیما آنرا روی سرور ساخته اید . آیا امکانش هست که همون دیتا بیسی که در کامپیوتر خودمان هست را هوا کنیم ؟ ( از طریق Enterprise Manager ‌)

بله. ولی اگر حجیم است با خطوط کم سرعت زیاد امیدوار نباشید!
در هر حال ساختار دیتابیس فعلی شما باید مطابق مواردی که در آخر فایل pdf گفتم تغییر کند وگرنه هیچ استفاده ای از اون نمی تونید بکنید.

پنج ) تکراری است ولی ... :: ویژوال استودیو فایلها را بطور پیش فرض در WWWRoot و همچنین در زیر شاخه ای از MyDocuments کپی میکند . فایلهای هر دو جا را باید آپلود کرد ؟ فایل SLN را چطور ؟ فایل های شاخه ی Bin را چطور ؟؟

فقط فایلهای
aspx
asax
دایرکتوری bin و محتویات آن
web.config (البته نه در اینجا)
و کنترل های سفارشی
را باید آپلود کرد. بقیه موارد مانند سورس ها (فایلهای cs‌ و یا VB ) و فایلهای setting ویژوال استودیو لازم نیست کپی شوند.

MFCGalaxy
پنج شنبه 05 شهریور 1383, 01:46 صبح
بسیار بسیار از اینکه با صبر و حوصله پاسخ دادید ممنونم .
:flower: :gift: :flower: :gift:

mazloman
یک شنبه 29 شهریور 1383, 14:52 عصر
آقای Vahid_Nasiri متاسفانه امکان دسترسی به لینکی که گذاشتید را ندارم خواهشمندم لینک و یا آدرس دیگری از این فایل در اختیار من قرار دهید

-----------------------------
بزرگترین عبادت اندیشه در وظیفه و عمل به آن است(علی بن موسی الرضا)

Vahid_Nasiri
یک شنبه 29 شهریور 1383, 19:10 عصر
از پروکسی استفاده کنید.

+ آپدیت شده و تکمیل شده ی این مقاله را آخر هفته تهیه می کنم و در سایت قرار می دم.

Peyman_Ranjbar
دوشنبه 30 شهریور 1383, 06:36 صبح
باید دنبال یه هاست مجانی دیگه بگردی
webmatrixhosting دیگه سرویس نمیده
:cry:

Vahid_Nasiri
دوشنبه 30 شهریور 1383, 18:59 عصر
سرویس می ده. ولی فقط به مدت یک ماه. البته قبلا هم شرایط خاص خودش را داشت و دارد.

bebakhshid
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1384, 22:04 عصر
سلام

من جزوه را پیدا نکردم کجاست

bebakhshid
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1384, 22:06 عصر
سلام

من جزوه را پیدا نکردم کجاست