PDA

View Full Version : مقاله: تغییر پسوورد یوزرهای ویندوز حتی administrator

pm_hamze
جمعه 31 خرداد 1387, 17:51 عصر
با سلام خدمت دوستان گلم
با این کد می تونید پسوورد تمام یوزر های ویندوز رو حتی administratorرو عوض کنید به راحتی...

unit Unit1;
interface
uses
Windows, Messages, SysUtils, Variants, Classes, Graphics, Controls, Forms,
Dialogs, StdCtrls, ComCtrls,shellapi;
type
TForm1 = class(TForm)
Label1: TLabel;
Label2: TLabel;
ProgressBar1: TProgressBar;
Edit2: TEdit;
Button1: TButton;
Edit1: TComboBox;
procedure Button1Click(Sender: TObject);
procedure FormCreate(Sender: TObject);
private
{ Private declarations }
public
{ Public declarations }
end;
var
Form1: TForm1;
Adress:String;
implementation
{$R *.dfm}
procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);
VAR
i,I2:integer;
F:TextFile;
OU:STRING;
begin
TRY
Edit2.Visible:=False;
I2:=0;
If Edit2.Text <>'' then
Begin
AssignFile(F,Adress);
Rewrite(F);
Writeln(F,'Net user '+Edit1.TEXT+' '+Edit2.text+'>c:\A.DLL');
CloseFile(F);
ShellExecute(Handle,'Open',Pchar(Adress),nil,nil,S W_Hide);
/////Progres Bar
ProgressBar1.Visible:=true;
For i:=1 to 5 DO
BEGIN
ProgressBar1.Position:=ProgressBar1.Position+20;
SLEEP(500);
Application.ProcessMessages;
END;
/////////////////////////////////
AssignFile(F,'c:\A.DLL');
RESET(F);
READLN(F,OU);
CLOSEFILE(F);
IF OU='The command completed successfully.' THEN
begin
ShowMessage('عمليات با موفقيت انجام شد'+#10+#13+' complet succssfully');
Edit2.Text:='';
end
ELSE
ShowMessage('Error : '+#10+#13+'برنامه در انجام عمليات دچار مشكل شد');
End
Else
ShowMessage('Error : '+#10+#13+'لصفا يك رمز عبور وارد كنيد');
/////////////////
ProgressBar1.Visible:=false;
except
ShowMessage('برنامه در انجام عمليات دچار مشكل شد' +#10+#13+' complet succssfully');
Edit2.Visible:=True;
END;
Edit2.Visible:=True;
end;

procedure TForm1.FormCreate(Sender: TObject);
Var
L:Dword;
A:String;
A2:Array[0..max_path]of char;
begin
SetString(Adress,A2,GetSystemDirectory(A2,Max_Path ));
Adress:=Adress+'\Rundll.Bat';
L:=MAX_PATH+1;
SetLength(A,MAX_PATH+1);
GetUserName(PCHAR(A),L);
SetLength(A,STRLEN(PCHAR(A)));
Edit1.Items.Add('Administrator');
Edit1.Items.Add(A);
Edit1.Text:=A;
end;
end.

Hsimple11
جمعه 31 خرداد 1387, 18:24 عصر
دوست عزیز فکر نکنم گذاشتن اینگونه کد ها در این سایت زیاد جالب باشد. البته این نظر منه. هدف اصلی این سایت رفع مشکلات برنامه نویسان است. اگر ممکنه مقاله هایی که در جهت رفع مشکلات شایع دوستان کمک کننده باشد در سایت قرار دهید...

با تشکر.

hentjanson
جمعه 31 خرداد 1387, 19:00 عصر
سلام به شما
اينطور مقالات را به صورت آماده در بخش مقالات ارائه بدين بهتره . اينطور حداقل ميشه به كارايي اون پي برد .

m-khorsandi
جمعه 31 خرداد 1387, 20:05 عصر
با سلام خدمت دوستان گلم
با این کد می تونید پسوورد تمام یوزر های ویندوز رو حتی administratorرو عوض کنید به راحتی...
كجای اين تاپيك به مقاله شباهت داره كه اين تاپيك رو تبديل به "مقاله" كردی؟

vcldeveloper
شنبه 01 تیر 1387, 00:22 صبح
دوست عزیز فکر نکنم گذاشتن اینگونه کد ها در این سایت زیاد جالب باشد. البته این نظر منه.
کد خطرناکی نیست. یک Batch File درست میکنه و درش دستور net user مربوط به ویندوز رو مینویسه و اجرا میکنه. فقط کاربری میتونه این دستور را در ویندوز برای تغییر کلمه رمز سایر کاربران اجرا کنه که خودش Administrator باشه. اگر کاربر مربوطه Administrator نباشه، ویندوز بهش اجازه همچین کاری نمیده.

pm_hamze
شنبه 01 تیر 1387, 15:48 عصر
بله جناب کشاورز درست می فرمایند کار سختی نیست این کد....و administrator یا زیر گروه admin می تونه این کار رو انجام بده.
و به قول جناب کشاورز این کد خطرناکی نیست خداییش اینقدر گیر الکی ندید.
یه مقاله که میدیم باید منتظر 100 تا انتقاد باشیم به جای تشکر.
حتی اگه کد ها هم ساده باشه و همه بلد باشند بالاخره هر کسی زحت کشیده و کد ها رو میزاره....

Hsimple11
شنبه 01 تیر 1387, 17:00 عصر
کد خطرناکی نیست. یک Batch File درست میکنه و درش دستور net user مربوط به ویندوز رو مینویسه و اجرا میکنه. فقط کاربری میتونه این دستور را در ویندوز برای تغییر کلمه رمز سایر کاربران اجرا کنه که خودش Administrator باشه. اگر کاربر مربوطه Administrator نباشه، ویندوز بهش اجازه همچین کاری نمیده.

ببخشی آقای کشاورز د ولی من اصلا نگفتم که کد خطرناکیه! منظور من از اینکه اینگونه کد ها ممکنه زیاد جالب نباشن نظر خودم بود. چون فکر میکنم این سایت بیشتر هدفش پرسش و پاسخه که مشکلات همه به نحوی حل شه والا trickهای اینجوری در هر سایتی پیدا میشوند...

ممنون و متشکر...

vcldeveloper
شنبه 01 تیر 1387, 17:17 عصر
منظور من از اینکه اینگونه کد ها ممکنه زیاد جالب نباشن نظر خودم بود. چون فکر میکنم این سایت بیشتر هدفش پرسش و پاسخه که مشکلات همه به نحوی حل شه والا trickهای اینجوری در هر سایتی پیدا میشوند...
هدف این سایت کمک به برنامه نویسان برای رفع مشکلات مربوط به برنامه نویسی هست. هر چیزی که موجب این کمک بشه و در چارچوب قوانین سایت هم باشه، قابل قبول هست. تنها راه کمک پرسش و پاسخ نیست. اگر قرار باشه بگیم نکات در این سایت جایگاه ندارند، پس باید مقالات یا تاپیک های آموزشی چند قسمتی را هم از سایت حذف کنیم، چون در آنها هم پرسش و پاسخی رخ نمی دهد، بلکه یک کاربر موضوع خاصی را آموزش می دهد. از طرفی مقالات و پرسش و پاسخ هم در سایت های دیگه پیدا میشه!

نکته ایی که باید برای اینگونه تاپیک ها بهش توجه کرد این هست که چون بحث خاصی روی سورس مربوطه انجام نمیشه، بهتر هست که این نکات در تاپیک مربوط به نکات منتشر بشند، نه اینکه برای هر تکه سورس یک تاپیک جدید ایجاد بشه.

Hsimple11
شنبه 01 تیر 1387, 17:32 عصر
هدف این سایت کمک به برنامه نویسان برای رفع مشکلات مربوط به برنامه نویسی هست. هر چیزی که موجب این کمک بشه و در چارچوب قوانین سایت هم باشه، قابل قبول هست. تنها راه کمک پرسش و پاسخ نیست. اگر قرار باشه بگیم نکات در این سایت جایگاه ندارند، پس باید مقالات یا تاپیک های آموزشی چند قسمتی را هم از سایت حذف کنیم، چون در آنها هم پرسش و پاسخی رخ نمی دهد، بلکه یک کاربر موضوع خاصی را آموزش می دهد. از طرفی مقالات و پرسش و پاسخ هم در سایت های دیگه پیدا میشه!

تنها مرجع فارسی بزرگ برنامه نویسان به این شکل همین سایت است و هنوز خیلی از برنامه نویسان ما با جستجوی سایتهای انگلیسی مشکل دارند. دلیل اینکه هم میبینیم خیلی از سوالهایی رو می پرسند که شاید با یک جستجوی ساده در سایت های مشابه خارجی به جواب میرسند ولی تا مدتها منتظر جواب افراد این سایت میمانند همین است. پس حسن اصلی این سایت - به نظر من - در درجه اول فارسی بودنشه. بعلاوه حق با شماست باید در تاپیک و بخش خودش بحث شوند اما مقالاتی هم که الان در این بخش هستند بیشتر بصورت مقالات آمورشی یک مبحث کاربردی در دلفی است. نمیدونم ولی نظر من اینه که اینجور مطالب شاید اونجور که باید نیستند. امیدوارم منظورم را رو واضح گفته باشم.
ممنون...

dkhatibi
شنبه 01 تیر 1387, 19:52 عصر
فقط هم تو یوزر admin جواب می ده