PDA

View Full Version : اشكال درارتباط سرور دومين با سرور ديگر

northkh_rah
شنبه 01 تیر 1387, 10:58 صبح
باسلام يه شبكه دمين دارم كه ميخوام يه سرور isa بزارم براي اينترنت .روي يك سيستمي غير از سرور دومين ويندوز سرور 2003 نصب كردم و isa2006 هم روش نصب شده .دو تا كارت شبكه هم گذاشتن و internal nic رو يه ip تو رنج شبكه داخلي دادم (استاتيك).اين سيستم تمام ipهاي شبكه رو حتي اونايي كه اتومات توسط activ directory ست شدن رو ping ميكنه اما اونا نميتونن اون رو pingكنند .من واسه امنيت بيشتر شبكم نميخوام سرور isaرو عضو دمين بكنم اما نميدونم ارتباتش رو با سرور دومين چطوري برقرار كنم لطفا راهنمايي كنيد

northkh_rah
یک شنبه 02 تیر 1387, 10:21 صبح
خودم راهش رو پيدا كردم رحمت ندين به خودتون.
ارتباط شبكه مشكلي نداره چون isa نصب شده تمام ارتباطات را بسته و بايد يه ruleتعريف كنيم تا اجازه ارتباط رو بده

sabair
دوشنبه 03 تیر 1387, 08:05 صبح
بله دوست عزيز مشكل شما در isa server مي باشد شما اول بايد Rule در firewall آن تعريف كنيد

از ورود به برنامه بر روی منوی سمت چپ برنامه بر روی گزینه FireWall کلیک می کنیم تا بتوانیم وارد قسمت تنظیمات FireWall برنامه ISA شویم . بعد از وارد شدن به این قسمت در قسمت منوی سمت راست با انتخاب گزینه Create New Access Rule کار ساختن یک Rule جدید را شرو می کنیم .

در این قسمت در کادر Access rule name نامی برای rule خود انتخاب می کنیم ( این نام تاثیری در تنظیمات ما ندارد ) سپس بر روی دکمه Next کلیک می کنیم .

در این قسمت باید تمامی دسترسیها را مجاز اعلام کرد و این کار با انتخاب گزینه Allow انجام می شود ( نکته : این مجاز کردن ها تنها به قسمت کمی از دسترسی ها اختصاص داده می شود و برنامه ما همچنان با امنیت به کار خود ادامه می دهد ) بعد از انتخاب بر روی دکمه Next کلیک می کنیم .

در این قسمت باید با انتخاب گزینه All Outbound Traffic تمامی خروجی ها را از کامپیوتر مجاز اعلام کنیم . سپس بر روی دکمه Next کلیک می کنیم .

در این صفحه باید مشخص شود که هدف ما از مجاز کردن همه ترافیک چیست و برای برنامه محدوده مجاز را مشخص کنیم این کار را با کلیک بر روی دکمه ADD انجام می دهیم در کنار دکمه ADD یک صفحه جدید باز می شود .

از لیست موجود در این صفحه باید وارد قسمت NetWork Sets شویم و گزینه All NetWork را همانند شکل زیر انتخاب کنیم .

بعد از انتخاب بر روی دکمه Add در پائین همین صفحه کلیک می کنیم تا در صفحه اصلی وارد شود

سپس بر روی دکمه Next کلیک می کنیم

در این قسمت نیز همانند قسمت قبل همان تنظیمات را انتخاب کنید و بر روی دکمه Next کلیک کنید تا به قسمت بعد وارد شویم

در این قسمت محدوده کاربران مجاز به دسترسی را باید تعریف کنیم . که بصورت پیشفرض All Users انتخاب شده است این انتخاب - انتخاب خوبی است بر روی دکمه Next کلیک می کنیم تا وارد صفحه بعد شویم

اکنون تنظیمات rule ما در برنامه ISA به پایان رسیده است و ما با انتخاب دکمه Finish به صفحه اصلی برنامه بر می گردیم .

البته هنوز تنظیمات ما اعمال نشده است اگر به بالای صفحه برنامه ISA دقت کنید دو دکمه ظاهر شده است که ما با انتخاب دکمه Apply تنظیماتمان را اعمال می کنیم .

اگر بازهم مشكل داشتي مي تواني به ايميل من آدرس bita_soft@yahoo.comايميل ارسال كنيد