PDA

View Full Version : سوال: روش ارسال داده از ويندوز اپليکيشن به وب اپليکيشن

b581102
شنبه 01 تیر 1387, 12:16 عصر
سلام . صورت مساله اينه که من يه برنامه تحت ويندوز دارم و يه وب اپليکيشن . هر کدوم هم برای خودشون ديتابيس های مستقل دارن . می خوام از برنامه تحت ويندوز يه ديتاتيبل رو بفرستم به برنامه وب و در ديتابيس اون ذخيره کنم . چه مراحلی رو بايد انجام بدم ؟

b581102
شنبه 01 تیر 1387, 13:03 عصر
آيا بايد از Remoting استفاده کنم ؟

yasak55
شنبه 01 تیر 1387, 14:56 عصر
سلام،
اگه بیشتر در مورد نوع اطلاعاتی که قرار هست به اشتراک گذاشته بشه می گفتید بهتر بود.
Remoting کار خوب اما زمان بری هست.
روش ساده ایجاد به بانک اطلاعاتی واسط که اطلاعات share در اون قرار بگیره و هر دو application علاوه بر بانک های اطلاعات خودشون از اون استفاده کنند.

tc1000
شنبه 01 تیر 1387, 18:25 عصر
با سلام
کار ساده تر اینکه که شما یک کانکشن استرینگ از دیتا بیس وب خودتون روی برنامه ویندوز خودتون تعریف کنید که بتونید روی اون دیتا بیس ی که در وب هستش دسترسی داشته باشید.
( فقط باید در نظر داشت که یه خورده سرعت اینترنت پایین باشه اتصال برقرار نمشه)
اگه بیشتر توضیح میدادید شاید بیشتر میتونستم کمک کنم

b581102
یک شنبه 02 تیر 1387, 09:56 صبح
فکر می کنم ، در صورتی که کانکشن استرينگ وب رو به ويندوز اپليکيشن بدم ، اولا سرعت خيلی پايين می ياد . ثانيا امنيت به خطر می افته چون برنامه تو سايت مشتری نصب می شه . کاربر يه برنامه تحت ويندوز داره که يه شرکت ديگه براش نوشته . حالا من می خوام از ديتابيس اون برنامه يه سری رکورد ها رو به ديتابيس وب سايت اون کاربر که من براش دارم می نويسم منتقل کنم اين کار می تونه به صورت آفلاين انجام بشه و کاربر هر زمان که بخواد ، اطلاعات رو به وب سايت بفرسته . چيزی که تو ذهن من هست استفاده از وب سرويسه .

b581102
یک شنبه 02 تیر 1387, 10:36 صبح
استفاده از وب سرويس سرعت رو پايين می ياره ؟

tc1000
یک شنبه 02 تیر 1387, 11:46 صبح
وب سرویس بهترین گزینه برای شما هستش که امنیت هم حفظ میشه به طوری که توی وب سرویستو ن یک یوز نیم و پسورد و یک اعتبار تعریف کنید و بعد به برنامه ویندوزی درخواستها رو به اون یوزر وپسورد ارسال کنید در صورت تایید شدن یوز و رمز عبور و اعتبار کار شما انجام میشه و نتیجه برگشت میخورده اینطورس سرعت پایین نمی یاد چون پروسس بانک اطلاعاتی روی سرور انجام میشه

b581102
یک شنبه 02 تیر 1387, 13:09 عصر
می شه راهنمايی کنين چه جوری اين کار رو انجام بدم ؟

raravaice
یک شنبه 02 تیر 1387, 17:10 عصر
همونطور که میدونید Dataset و Datatable در اصل به صورت Xml دیتا رو نگه میدارن پس با Webservice و Soap ساز گار هستند.
پس :
برای وب سرویس یک تابع عمومی تعریف کنید که آرگومانی از نوع Dataset رو قبول میکنه البته همونطور که اشاره شد میتونید یه نام کاربری هم برای ورودی تعریف کنید که بشه پی گیری کرد چه کسی چه دیتایی وارد کرده و باز گشت تابع هم یه متغییر بزارید که حکم Status عملیات رو داره و کلاینت رو مطلع میکنه که عملیات درست انجام شده یا نه.

موفق باشید