PDA

View Full Version : اعلام هشدار برای کاربر یا مدیر یک سیستم کاربری

saber4166
شنبه 01 تیر 1387, 16:32 عصر
سلام
من میخواهم تو برنامه ام از هشدار دهنده استفاده کنم
به این شکل که فرضا یک ماه قبل از تاریخ 1/11/1387 پیامی رو به کار بر سیستم به و
کاربر رو از نزدیک شدن موعد با خبر سازد و یک پیام هم در یک هفته منانده به
تارخ مشخص شده
مثلا صاحب چک رو از نزدیک شدن زمان تاریخ برگشت چک اگاه سازد
با تشکر

bachebahal_1363
شنبه 01 تیر 1387, 23:27 عصر
می تونی از کد زیر استفاده کنی

DateTime oldDate = new DateTime(2002,7,15);
DateTime newDate = DateTime.Now;

// Difference in days, hours, and minutes.
TimeSpan ts = newDate - oldDate;

// Difference in days.
int differenceInDays = ts.Days;

System.Console.WriteLine("Difference in days: {0} ", differenceInDays);
System.Console.ReadLine();

saber4166
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 19:02 عصر
دوستان یکی کمکم کنه نیاز فوری

من میخواهم تو برنامه ام از هشدار دهنده استفاده کنم
به این شکل که فرضا یک ماه قبل از تاریخ 1/11/1387 پیامی رو به کار بر سیستم به و
کاربر رو از نزدیک شدن موعد با خبر سازد و یک پیام هم در یک هفته منانده به
تارخ مشخص شده

مثلا صاحب چک رو از نزدیک شدن زمان تاریخ برگشت چک اگاه سازد یا مثلا یک هفته یا بهتر بگم تاریخی که خود کاربر مشخص میکند مثلا 2 یا 3 یا 4 یا ......... روز مانده به تاریخچک به کاربر هشدار دهد

دوستان میتونم کاری کنم که اگر خیلی به تاریخ برگشت خوردن چک نزدیک شد سیستم خود به خود روشن شود

با تشکر

saber4166
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 21:55 عصر
میتونم کاری کنم که اگر خیلی به تاریخ برگشت خوردن چک نزدیک شد سیستم خود به خود روشن شود و یه پیغام هشدار بدهد

این مورد خیلی برام واجبه

bachebahal_1363
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 22:18 عصر
از کدی که در بالا نوشتم استفاده کردی ؟
خوب تفاضل بین دوتاریخ رو چک کن اگر از یه مقدار خاصی کمتر بود به کاربر پیغام بده .

h.gheidrlou
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395, 12:00 عصر
از کدی که در بالا نوشتم استفاده کردی ؟
خوب تفاضل بین دوتاریخ رو چک کن اگر از یه مقدار خاصی کمتر بود به کاربر پیغام بده .

دوست عزیز من این قضیه را به این صورت حل کردم که هشدار را مینویسم سیستم این هشدار را بعنوان یک فایل تکست در یکی از درایو ها ذخیره میکنه و که نام این متن تکست تاریخ یاداوری است که توسط کاربر ثبت شده ، ولی الان نمیدونم باید چکار کنم که بیاد نام این فایل (تاریخ روز موعد) را با تاریخ امروز کنترل کنه و اخطار لازم را بده
لطفا کد مربوطه را برام بنویسید

golestan1
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395, 12:53 عصر
دوست عزیز من این قضیه را به این صورت حل کردم که هشدار را مینویسم سیستم این هشدار را بعنوان یک فایل تکست در یکی از درایو ها ذخیره میکنه و که نام این متن تکست تاریخ یاداوری است که توسط کاربر ثبت شده ، ولی الان نمیدونم باید چکار کنم که بیاد نام این فایل (تاریخ روز موعد) را با تاریخ امروز کنترل کنه و اخطار لازم را بده
لطفا کد مربوطه را برام بنویسید

این راه منطقی نیست و اصلا نیازی به فایل تکست نیست چون در بعضی مواقع به علت عدم مجوز دسترسی به فایل مشکل پیش می اید
بهترین راه اینه از طریق یک تکست باکس تاریخ چک رو در درون خود برنامه و قسمت setting ذخیره کنی و هر بار در فرم لود فراخوانی کنی حالا می تونی تکست باکس رو هم مخفی کنی بعد با یک کد ساده تاریخ چک رو با تاریخ امروز مقایسه کنی مثلا اگه اختلاف 5 روز بود همان پنج رو به همراه متن هشدار به کاربر نشون بدی فیلم آموزش اختلاف دو تاریخ در نت و سایت دانشجویار است اگه نتونستی پیام بده نمونه بفرستم

حتی می تونی تاریخ هر روز رو هم ذخیره کنی تا هر روز برات پیام هشدار بده
به این صورت که تاریخ هر روز رو ذخیره کن و با تاریخ امروز مطابقت کن و شرطی بزار تا اگه هر دو یکی نبود اون متن روز رو نشون بده یعنی چون هر روز از عدد 5 کم میشه و هشدار نمایش داده میشه

h.gheidrlou
چهارشنبه 22 اردیبهشت 1395, 13:15 عصر
این راه منطقی نیست و اصلا نیازی به فایل تکست نیست چون در بعضی مواقع به علت عدم مجوز دسترسی به فایل مشکل پیش می اید
بهترین راه اینه از طریق یک تکست باکس تاریخ چک رو در درون خود برنامه و قسمت setting ذخیره کنی و هر بار در فرم لود فراخوانی کنی حالا می تونی تکست باکس رو هم مخفی کنی بعد با یک کد ساده تاریخ چک رو با تاریخ امروز مقایسه کنی مثلا اگه اختلاف 5 روز بود همان پنج رو به همراه متن هشدار به کاربر نشون بدی فیلم آموزش اختلاف دو تاریخ در نت و سایت دانشجویار است اگه نتونستی پیام بده نمونه بفرستم

حتی می تونی تاریخ هر روز رو هم ذخیره کنی تا هر روز برات پیام هشدار بده
به این صورت که تاریخ هر روز رو ذخیره کن و با تاریخ امروز مطابقت کن و شرطی بزار تا اگه هر دو یکی نبود اون متن روز رو نشون بده یعنی چون هر روز از عدد 5 کم میشه و هشدار نمایش داده میشه
دوست عزیز شما صحیح می فرمائید
من منظورم پاسخ دوست عزیزمون نبود ، من خودم نیاز به کمک دارم برای موردی مشابه که بصورت مشروح که گفتم برنامه نوشتم و هشدار ها را مشتری بتاریخهای مختلف در سیستم خودش ذخیره میکنه و سیستم هر دفعه که برنامه لود میشه نام فایلها را میخونه و اگه با تاریخ تطبیق داشت یا گذشته بود پیام لازم را میده
حالا من میخوام بدونم چطوری نام فایلها را بخونم با حلقه و با تاریخ روز سیستم چک کنم و پیام را نمایش بدم
ممنونم اگه کمکم کنید