PDA

View Full Version : سوال: فرق textbox با text

Boo Ali
شنبه 01 تیر 1387, 17:58 عصر
باسلام

من در وب 2 تازه کار هستم و سوالم این است که چه مواقعی از TextBox که از کامپوننت های Web ای است استفاده می کنم و چه موافعی از INPUT(Text) که از کامپوننت های HTML است ، استفاده می کنیم؟

کار هر دو دریافت داده است و بهتر است از نوع HTML باشد تا رفت و برگشت به سرور نداشته باشد.

tc1000
شنبه 01 تیر 1387, 18:18 عصر
textbox از قابلیتهای دات نت میتونه استفاده کنه بوط مثال در حین برنامه میتونید رانگ اون رو عوض کنید در صورتی که text باید با جاوا اسکریپت این کار رو انجام دادو خیلی چیزهای دیگه.
با تشکر

tc1000
شنبه 01 تیر 1387, 18:19 عصر
کار هر دو دریافت داده است و بهتر است از نوع HTML باشد تا رفت و برگشت به سرور نداشته باشد
وقتی کامپایل میشن هر دو HTML میشوند.
ولی text از قابلیتهای دنت نمیتونه استفاده کنه

shahroozj
یک شنبه 02 تیر 1387, 09:18 صبح
كلا هر وقت احتياج باشه كه فيلدي توسط سرور هندل بشه از control هاي web استفاده مي شود ولي اگر احتياجي به اين كار نباشد بايد از controlهاي HTML استفاده كرد تا باعث كند شدن سرور نشويم.

tc1000
یک شنبه 02 تیر 1387, 11:48 صبح
بايد از controlهاي HTML استفاده كرد تا باعث كند شدن سرور نشويم.
البته کند شدن سرور با این سرورهای موجود معنی نداره چون برنامه دانت نتی یکبار کامپایل میشه ( برای اولین بار که برنامه لود میشه ) و دیگه کندی وجود روی سرور نخواهد بود و همچنین برای یوزر
به دلیل امکانات بیشتری که در کنترل های دانت نت هست من همیشه از کنترل های دانتی استفاده می کنم به دلیل اینکه کنترل روی اونها زیاده و هر لحظه در اختیار شما هستند و نیازی هم نیست که شما کد اسکریپت توی برنامه تون بنویسید

shahroozj
یک شنبه 02 تیر 1387, 13:21 عصر
البته کند شدن سرور با این سرورهای موجود معنی نداره چون برنامه دانت نتی یکبار کامپایل میشه

البته اين دليله شما اصلا منطقي نيست ، شما به عنوان يك برنامه نويس هميشه بايد حواستان به ميزان resource هايي كه از سرور ميگيريد باشه . وقتي شما از web control استفاده ميكنيد به هر حال داريد از سرور resource ميگيريد و به نظر من اين كار درستي نيست .

tc1000
یک شنبه 02 تیر 1387, 16:03 عصر
ببینید شما دارید از امکانات دانت نت استفاده میکنید و فکر نمی کنم در مقابل یک دیتا گرید و یا کنترل هایی مثل Ajax اینقدر یک TEXTBOX سنگین باشه ( امکانات هر دو رو با هم محک بزنید و بعد متوجه میشید بهتره که از تاکس باکس دانت نت استفاده بشه ) یک بار هم گفتم پروژه دانت وقتی بر روی سایت میره فقط دفعه اول پروسس بالا میربه و بعد دیگه سرور عادی هستش

shahroozj
یک شنبه 02 تیر 1387, 16:27 عصر
حتا براي استفاده از Ajax هم شما بايد دقت كنيد كه هر جايي و به هر دليلي از Ajax استفاده نكنيد
وقتي شما نيازي نداريد از امكانات web control استفاده كنيد چرا بايد هزينه اضافي به سرور متحمل بشيد
حتي بر فرض اينكه ( چون مطمئن نيستم ) پروژه يك بار پروسس بشه به هر حال در از حافظه و پردازشگر سرور استفاده ميكنه ديگه و هميشه فقط پروژه شما نيست كه روي سرور است ممكنه صد تا application ديگه هم باشه
به هر حال صلاح مملكت خويش خسروان دانند . شما هر طور كه صلاح مي دانيد برنامه بنويسيد

amirniknam
یک شنبه 02 تیر 1387, 17:52 عصر
به طور كلي برنامه نويس هاي حرفه اي تا جائيكه بتونند از كنترل هاي HTML به جاي كنترل هاي سرور استفاده ميكنند كنترل هاي HTML در دات نت امكان استفاده از اون ها هم سمت كلاينت هم سمت سرور وجود داره كافيه براي اون ها تگ

runat="Server
رو قرار بدي حالا چرا كنترل هاي استاندارد HTML، چون رندر شدن اين كنترل ها مشخص هست در ضمن با CSS خيلي راحت تنظيم مي شوند و لازم نيست نگران اين باشيم كه asp.net كنترل سمت سرور ما رو به چي تبديل مي كنه اگر هم صحبت من رو قبول نداريد به كتاب ASP.NET 3.5 Unleashed از انتشارات SAMS نوشته Stephen Walther مراجعه كنيد