PDA

View Full Version : سوال: ارتباط بین فاکتور فروش و حواله انبار

خانم گل
یک شنبه 02 تیر 1387, 00:41 صبح
سلام دوستان. من یه برنامه فروش و انبار داری برای فروشگاهی دارم می نویسم. سیستم انبار داری و فروش رو از هم مجزا کرده ام. مشتری از من خواسته که با ثبت هر فاکتور فروش اجناس هم از انبار کم بشه. من واسه ورود و خروج انبار رسید و حواله ی جدا طراحی کردم که البته درستش هم همین باید باشه. حالا سوالم اینه که آیا رابطی بین انبار و فروشگاه می تونم بزارم که هر وقت فاکتوری ثبت شد توی انبار هم رسید جدیدی ثبت بشه؟ روش معمول برای اینکار رو کسی میتونه به من بگه ؟ ممنون می شم:متفکر:

H2K
یک شنبه 02 تیر 1387, 00:52 صبح
سلام شما مگه ليست ِ انبار رو ندارين به صورت دست بندِى يعنى هر كالا listesh مجزا.... اگه دارين موقع فاكتور هر itemi كه mifroshin رو در نهايت از ليست اصلى كم كنين كه دارين ،،، البته اگه درست متوجه شده باشم سوال را .. :لبخندساده:

خانم گل
یک شنبه 02 تیر 1387, 01:43 صبح
سلام شما مگه ليست ِ انبار رو ندارين به صورت دست بندِى يعنى هر كالا listesh مجزا.... اگه دارين موقع فاكتور هر itemi كه mifroshin رو در نهايت از ليست اصلى كم كنين كه دارين ،،، البته اگه درست متوجه شده باشم سوال را .. :لبخندساده:
خوب در واقع من روش معمول برای اینکارو می خوام. می خوام ببینم اگه به کاربر اجازه بدم با ثبت هر فاکتور مستقیما توی انبار دخل و تصرف کنه روش جالبی هست یا نه؟ چون من برای ورود و خروج از انبار حواله و رسید مجزایی طراحی کردم که هر کدوم اطلاعات خاص خودشون رو می خوان.

H2K
یک شنبه 02 تیر 1387, 01:49 صبح
شما احتياجى نيست كه به كاربار اين اجازه رو بدين خود تون تو كدِ بايد اينكارو بكنين مثلا اگه ۱۰۰ تا پيچ دارين كاربار موقع صادر شدن fakro اش ۱۰ تا مي خره شما اين مقدار ۱۰ تارو از ليست اصلى كه ۱۰۰ تا هست كم ميكنى موقعى كه فاكتور صادر ميشه:لبخندساده:

خانم گل
یک شنبه 02 تیر 1387, 02:13 صبح
شما احتياجى نيست كه به كاربار اين اجازه رو بدين خود تون تو كدِ بايد اينكارو بكنين مثلا اگه ۱۰۰ تا پيچ دارين كاربار موقع صادر شدن fakro اش ۱۰ تا مي خره شما اين مقدار ۱۰ تارو از ليست اصلى كه ۱۰۰ تا هست كم ميكنى موقعى كه فاكتور صادر ميشه:لبخندساده:
ای بابا شما خوب منظور منو متوجه نشدید. بزارید یه مثال بزنم. مسئول فروش و مسئول انبار فرق می کنند و هر کدوم مجوزهای خاص خودشون رو دارن.مسئول فروش کارش ثبت فاکتورهاست و مسئول انبار ورود و خروج کالا رو از انبار ثبت می کنه. مسئول فروش در واقع باید با مجوز مسئول انبار اقدام به کم کردن کالا از انبار بکنه. امیدوارم حالا متوجه شده باشید که می خوام ارتباطی بین مسئول فروش و مسئول انبار برقرار کنم اما نمی دونم چطوری.
از کمکتون هم واقعا ممنونم.

ASKaffash
یک شنبه 02 تیر 1387, 08:00 صبح
سلام
در طراحی یک سیستم انبار فروش مستقل یک مرحله به نام پیش فاکتور وجود دارد وهمانطور که از نام آن پیداست ابتدا خریدار درخواست کالا با مدت اعتبار مشخص (از طرف فروشنده) میشود وبراین اساس یک سند موقت ایجاد میگردد وکالا در فهرست رزرو قرار میگیرد (در صورت نیاز) چاپ پیش فاکتور در اختیار فروشنده قرار میگیرد ودرصورت مراجعه خریدار فاکتور قطعی صادر میگردد در این مرحله بصورت اتوماتیک اول یک سند حواله انبار صادر میگردد وسپس یک سند فاکتور فروش صادر میگردد برنامه شما باید بتواند در زمان قبل صدور فاکتور نهائی ابتدا از روی پیش فاکتور یک حواله انبار در سیستم انبار بزند ودر صورتیکه موجودی انبار اجازه دهد صدور فاکتور فروش انجام شود پس کافیست دو برنامه شما که مستقل هستند در لایه پایگاه داده بتوانند با هم ارتباط داشته باشند. امیدوارم خوب توضیح داده باشم باز هم سئوالی هست بگوئید

top7news
یک شنبه 02 تیر 1387, 08:22 صبح
با سلام
ضمن تایید راهنمایی های دوست خوبم ASKaffash به نظر من بد نیست توی هر کدوم از جدول های مربوط به کالا ها یه فیلد flag بذاری که نشون دهنده صدور مجوز انبار باشه به این صورت که مثلا وقتی میخواید از یه ماده بخصوص از انبار موجودی بردارین ، اول این فیلد flag چک بشه و در صورتی که مقدار مواد موجود انبار کافی بود ، این فیلد 1 باشه و اجازه استفاده از مواد انبار صادر بشه ،
یا به هر روشی که خودتون سلاح می دونین ، مثلا توی قسمت انبار وقتی انبار دار مواد رو چک کرد این فیلد flag یک بشه ، وقتی کسی از اون جدول مواد برداشت کرد ، این فیلد صفر بشه یعنی انبار دار باید اونو بررسی کنه و مجددا مجوز استفاده رو صادر کنه .