PDA

View Full Version : اطمینان از ارسال ایمیل به کاربران

gheysar14
یک شنبه 02 تیر 1387, 08:40 صبح
سلام
چه طور میشه فهمید که وقتی یه ایمیلی به یه نفر فرستاده میشه حتماً به دستش رسیده و اونو خونده؟ میخوام یه LOG FILE داشته باشم که همه گزارش ها تو اون ذخیره بشه.
لطفاً هر کی کدشو داره اینجا بذاره ( ASP.NET 2.0)

jaza_sa
یک شنبه 02 تیر 1387, 13:08 عصر
تا اونجایی که من خبر دارم ، فقط میشه ایمل ها رو فرستاد ، و راهی برای باخبر شدن از اینکه آیا به مقصد میرسه یا خیر وجود نداره .
مگر اینکه از Mail Server استفاده کنیم که از حیطه کد نویسی خارجه .
البته اطلاعات من دقیق نیست و باید دیگر دوستان هم کمک کنن ، آخه اگر این امکان وجود داشته باشه که از طریق کدنویس بشه پیگیری ایمیل رو انجام داد ی گوشه ای از مشکلات منم حل میشه.

storm_mjy
یک شنبه 02 تیر 1387, 16:25 عصر
سلام

منم همین مشکلو دارم
تازه یه مشکل دیگه هم دارم
وقتی که ایمیل ارسال میشه هم نمیدونم واقعا ارسال شده یا خطا داده
smtpclient ارسال میکنم
چطوری میتونم تو صفحه تست کنم که با موفقیت ارسال شده یا نه ؟

tc1000
یک شنبه 02 تیر 1387, 16:37 عصر
اگر بصورت لوکال ارسال می کنید تست کنید ببینم پورت 25 شما آیا باز هست یا نه ( از طریف سرویس دهنده اینترنت )
بعد وقتی که پارامتر رو تابع بر میگردونه و به MAIL SERVER هم اطمینان داشته باشید دیگه مسئوله ای وجود نداره که نرسه

raravaice
یک شنبه 02 تیر 1387, 17:18 عصر
یه راه جالب که برای اطلاع از خوانده شدن ایمیل و یا حتی چند بار ایمیل خوانده شده اینه که :

شما بیای یه صفحه درست کنی با سرایند یه عکس و مسیر این صفحه که در اصل یه عکس هست رو بدی به یه کنترل img بعد بیای یه کوری که میتونه آدرس ایمیل شخص باشه بزاری انتهای مسیر عکست که بتونی بفهمی چه کسی ، در چه زمانی ، چند بار ایمیل شما رو خوانده.;)

سعی کنید برای بهینه بودن از WebHandler استفاده کنید. "ashx"

موفق باشید

gheysar14
دوشنبه 03 تیر 1387, 10:46 صبح
یه راه جالب که برای اطلاع از خوانده شدن ایمیل و یا حتی چند بار ایمیل خوانده شده اینه که :

شما بیای یه صفحه درست کنی با سرایند یه عکس و مسیر این صفحه که در اصل یه عکس هست رو بدی به یه کنترل img بعد بیای یه کوری که میتونه آدرس ایمیل شخص باشه بزاری انتهای مسیر عکست که بتونی بفهمی چه کسی ، در چه زمانی ، چند بار ایمیل شما رو خوانده.;)

سعی کنید برای بهینه بودن از WebHandler استفاده کنید. "ashx"

موفق باشید

قبل از هر چیز از راهنماییتون ممنون
اگه ممکنه یه کم بیشتر جزئیاتشو توضیح بدین :خجالت:

Bahram0110
دوشنبه 03 تیر 1387, 11:35 صبح
سلام
تا اونجايي كه من مي دونم اي ميل هم دقيقا مثل sms (پيامك!) قابليت دريافت Delivery Report رو داره

raravaice
دوشنبه 03 تیر 1387, 11:38 صبح
شما باید یه صفحه تولید کنی که از نوع عکس باشه.
این تاپیک رو ببین و اطلاعات مورد نیازت رو برای ساخت چنین صفحاتی از توش در بیار.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=110115

بعد آردس رو بده به یه کنترل img که داره ایمیل میشه و بقیه اطلاعات اضافی راجع به آدرس مقصد رو به عنوان کوری بده به مسیر.

اینجوری هر وقی ایمیل توسط گیرنده خوانده میشه عکس هم به همراه کوری Load میشه حالا شما میای قبل از نمایش عکس اون کوری رو میخونی و توی بانک ذخیره میکنی که فلان آدرس ایمیل رو خوند.
و حتی با این روش میتونی کاری کنی که مثلا اگر فلان ایمیل تا فلان تاریخ خوانده نشد دیگه گیرنده نتونه بخونتش و هزار تا انعطاف دیگه که بهت نمیگم.;)

دیگه جزئی تر از این نمیشه و چون هنوز خودم سورسی برای این کار ننوشتم میشه این رو گذاشت روی حساب یه تئوری که 100% عملی هست.

موفق باشید

Bahram0110
دوشنبه 03 تیر 1387, 12:02 عصر
شما باید یه صفحه تولید کنی که از نوع عکس باشه.
این تاپیک رو ببین و اطلاعات مورد نیازت رو برای ساخت چنین صفحاتی از توش در بیار.
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=110115

بعد آردس رو بده به یه کنترل img که داره ایمیل میشه و بقیه اطلاعات اضافی راجع به آدرس مقصد رو به عنوان کوری بده به مسیر.

اینجوری هر وقی ایمیل توسط گیرنده خوانده میشه عکس هم به همراه کوری Load میشه حالا شما میای قبل از نمایش عکس اون کوری رو میخونی و توی بانک ذخیره میکنی که فلان آدرس ایمیل رو خوند.
و حتی با این روش میتونی کاری کنی که مثلا اگر فلان ایمیل تا فلان تاریخ خوانده نشد دیگه گیرنده نتونه بخونتش و هزار تا انعطاف دیگه که بهت نمیگم.;)

دیگه جزئی تر از این نمیشه و چون هنوز خودم سورسی برای این کار ننوشتم میشه این رو گذاشت روی حساب یه تئوری که 100% عملی هست.

موفق باشید

سلام
به نظر من روش خوبي نيست
چند تا مشكل داره
اول اينكه ارسال شدن 100% اي ميل با خوانده شدن اون فرق داره
دوم اينكه ممكنه كاربر اي ميل رو دريافت كنه ولي اون رو نخونه
سوم اينكه خيلي وقته كه سايت هايي مثل gmail, yahoo, hotmail بطور پيش فرض عكس ها رو باز نمي كنن و كاربر خودش بايد show images, show contents يا ... رو بزنه تا عكس ها لود بشن
چهارم اينكه فرض كن عكس هم از سايت شما لود شد... ولي شما چجوري مي توني آدرس اي ميل كاربر رو از طريق آدرسي كه با عكس ارجاع شده بدست بياري
مثلا آدرس يه چيزي مثل اين مي شه :
http://mail.google.com/mail/?ui=23&ik=9912a26e8b&attid=0.1&disp=inline&view=att&th=11a5dsd9tdf374f399ef

موفق باشيد

raravaice
دوشنبه 03 تیر 1387, 12:21 عصر
اول اينكه ارسال شدن 100% اي ميل با خوانده شدن اون فرق داره

حق با شماست.

دوم اينكه ممكنه كاربر اي ميل رو دريافت كنه ولي اون رو نخونه

خوب هدف ما بررسی همین مورد هست.

سوم اينكه خيلي وقته كه سايت هايي مثل gmail, yahoo, hotmail بطور پيش فرض عكس ها رو باز نمي كنن و كاربر خودش بايد show images, show contents يا ... رو بزنه تا عكس ها لود بشن

میشه عکس جایی از ایمیل گذاشت که گیرنده مشتاق به دیدنش باشه.

چهارم اينكه فرض كن عكس هم از سايت شما لود شد... ولي شما چجوري مي توني آدرس اي ميل كاربر رو از طريق آدرسي كه با عكس ارجاع شده بدست بياري

من بحث QueryString رو برای همین مسئله به میان آوردم.;)

موفق باشید