PDA

View Full Version : ماشين حساب - كامپايلر

ir_programmer
یک شنبه 02 تیر 1387, 09:34 صبح
يكي از دوستان از من يه برنامه ماشين حساب براي درس كامپايلر خواسته. گفته ماشين حساب نمي خام. كامپايلر ماشين حساب ميخام. شما منظورش رو ميدوند؟ ميتونيد كمكي كنيد تا من بهتر منظورش رو بفهمم؟

salehbagheri
دوشنبه 03 تیر 1387, 00:26 صبح
Visual Studio و Borland Delphi و ... همگي علاوه بر اينكه كمپايلر ماشين حساب هستند، كمپايلر همه اون چيزي هستند كه الان شما تو مانيتور مي بينيد!

amirsajjadi
دوشنبه 03 تیر 1387, 10:02 صبح
با سلام
فکر کنم منظورش از کامپایلر ماشین حساب همون تبدیل infix به postfix یا prefix باشه

pazis-flasher
دوشنبه 03 تیر 1387, 14:33 عصر
ما دو نوع مترجم داریم... کامپایلر و اینترپرتر...
کامپایلر مثل پاسکال و C برنامه رو یک جا ترجمه می کنند نه خط به خط
اینترپرتر مثل ویژوال بیسیک که برنامه رو خط به خط ترجمه می کنه
به هر حال من که منظور دوست شما رو از کامپایلر ماشین حساب نفهمیدم ولی اگر برنامه ی ماشین حساب می خواین روی لینک زیر کلیک کنید :
www.pazis.persiangig.ir/1.txt

Cbuilder
دوشنبه 03 تیر 1387, 20:29 عصر
منظور از کامپایلر ماشین حساب، یک کامپایلر ساده است که دو نوع داده ی عددی صحیح و اعشاری داره به همراه علامت های + - * / که چهار عمل اصلی انجام میده و شناسه ها
حال برای نوشتن کامپایلر این ماشین حساب باید کامپایلری بنویسید که توکن های لازم برای اعداد و علامتها و شناسه ها داشته باشد و بجای انجام عملیات ریاضی با کامپایل کردن برنامه حاصل را در خروجی بدهد. اگر باز هم متوجه نشدید بگید تا بیشتر توضیح بدم.
کامپایلر ماشین حساب و همچنین یک پاسکال ساده از تمرینهای معروف درس طراحی کامپایلر.
من سورس کد یک کامپایلر C دارم که تو #C نوشته شده. اگه خواستین براتون میذارمش:لبخندساده:

parsa91
سه شنبه 14 آذر 1391, 11:55 صبح
منظور از کامپایلر ماشین حساب، یک کامپایلر ساده است که دو نوع داده ی عددی صحیح و اعشاری داره به همراه علامت های + - * / که چهار عمل اصلی انجام میده و شناسه ها
حال برای نوشتن کامپایلر این ماشین حساب باید کامپایلری بنویسید که توکن های لازم برای اعداد و علامتها و شناسه ها داشته باشد و بجای انجام عملیات ریاضی با کامپایل کردن برنامه حاصل را در خروجی بدهد. اگر باز هم متوجه نشدید بگید تا بیشتر توضیح بدم.
کامپایلر ماشین حساب و همچنین یک پاسکال ساده از تمرینهای معروف درس طراحی کامپایلر.
من سورس کد یک کامپایلر C دارم که تو #C نوشته شده. اگه خواستین براتون میذارمش:لبخندساده:
ميشه لطف كنيد اين كامپايلر رو براي منم بفرستين.
پروژه منم يه ماشين حسابه لطف كنيد بهم بگيد از چه ابزاري بايد استفاده كنم.