PDA

View Full Version : فراخواني Delphi Open Surce براي همه چيز در دلفي

sql_qassem
یک شنبه 02 تیر 1387, 12:10 عصر
فراخواني Delphi Open Surce براي همه چيز در دلفي
پيشنهاد مي كنم يك بخش مربوط به انواع و اقسام كد ها ، كامپوننت ها و ... دلفي به صورت متن باز ايجاد كنيم و به دسته هاي با موضوعات شفاف مشخص كنيم .
كد هاي مختلف ، كامپوننت ها ، برنامه ها و... را قرار دهيم .
يك گروه بزرگ برنامه نويس كه يك پكيچ متن باز فارسي را ايجاد و روز به روز تكميل تر خواهند كرد و آن را تبديل به يك استاندارد ملي خواهند كرد.
اين يك ايده خيلي خوب و خيلي مهم براي بالا بردن سطح برنامه نويسي كشور در شاخه دلفي خواهد بود.
ايجاد برنامه هاي آماده فارسي در زمينه هاي مختلف اتوماسيون اداري و پزشكي و اقتصادي و ... بصورت باز كه قابل تغيير و تكميل هستند يك گام بزرگ در جهت پيشرفت خواهد .
ان شاء الله در صورت امكان خودم مي خواهم تمپليت هاي براي برنامه نويسي بانكي خودم رو هر چند كوچك رو روي سايت قرار بدم.
اما احساس نياز مي شود ، بخش و گروه هاي مختلف براي دسته بندي اطلاعات و سهل الوصل براي كاربران كم است .
دسته بندي ها بايد به گونه اي باشد كه با افزايش اطلاعات دسترسي به آنها مشكل وپيچيده نشود.
خمس علم آموزش آن است . بياييد به همديگر كمك كنيم تا پله هاي ترقي را با سرعت هرچه بيشتر بسوي جلو پيش رويم.
بعداز دو دهه كار كردن در جلگه فنآوري اطلاعات كشور نياز هاي مختلفي را با راه حل هاي مختلفي مشاهد كرده ام .

امروزه اكثر سازمانها احساس نياز به نرم افزارهاي توليد كننده برنامه مي كنند.

مباحث و دسته بندي هاي مورد نياز :
- برنامه نويسي چند لايه اي ( پايگاه داده ، كد نويسي ، واسط كاربر و ...)
- استاندارد هاي طراحي پايگاه ها ، تجزيه تحليل سيستم ها و ....
- نمونه هاي و الگوريتم هاي تعريف كاربران و تعريف سطح دسترسي كاربران . با در نظر گرفتن رمز گذاري و رمز گشايي ، امنيت شبكه ، .....
- ابزارهاي ثبت تمام عملكرد كاربران .
- نمونه ها و تمپليت هاي فرمهاي ورود اطلاعات.(ساده و مركب و ...)
- ابزارهاي كمكي گزارش ساز پويا ، فارسي به همراه فرمول پذيري بصورت كاملا فارسي.
- ابزارهاي پيغام خطاها و بصورت كل پيغام ها در برنامه ها بصورت كاملا فارسي.
- ابزارهاي قفل هاي سخت افزاري و نرم افزاري.
- ابزارهاي توليد بسته نرم افزاري.
- ارائه راه حل هاي افزايش سرعت در نرم افزارها به خصوص در شبكه كه معضل بزرگي براي سازمانها و ادارات است .

شايد بگوييد خيلي از شركت ها تمام يا قسمتي از اين موارد را بصورت كامل انجام داده اند .
اما جامعه نرم افزار ما نياز به متن باز تمامي آنان دارد تا بتواند خيلي خيلي خيلي سريعتر پيشرفت كند و اين نخواهد شد مگر اينكه همگي دست به دست همديگر دهيم و كشور را آباد كنيم.

منتظر نظرات و ديدگاههاي شما هستم
اميداوارم مسئولين سايت نيز توجه كافي در اين زمينه داشته باشند.

sql_qassem
دوشنبه 31 تیر 1387, 15:41 عصر
اين هديه ماه رجب است .
نمونه پروژه بانكي شماره يك - DB Template Project
كافي است براي ايجاد يك برنامه جديد اين نمونه پروژه را بصورت كامل كپي كنيد و سپس با نام جديد ذخيره كنيد و بعد .....

قابليت ها :
- اتصال به بانكهاي مختلف (access/sql server )
- فرم ساده ورود اطلاعات قابل به ارث بري.(BaseForm)
- تعريف كاربر.(UserDefine)
- فراخواني عكس ها و لگوها از روي فايل بر اساس تنظيمات فايل ini .
- تعريف پوسته براي برنامه (نمونه رنگ و عكس فرم و قابليت گسترش بر حسب سليقه شما).(Template)
- فرم درباره سيستم .(About)
- فرم پيغام فارسي (ناقص است )(Message)
- فرم ورود به سيستم همراه با رمزگذاري و رمز گشاري كلمه عبور
- يونيت شامل توابع : تبديل تاريخ ، پيغام خطاي فارسي ، ...... (Tools_Function)
- فرم كاركرد كاربران در فرمهاي مختلف. (Logs)

حتما readme را بخوانيد.

منتظر پيشنهادات و نمونه هاي تغيير يافته شما هستم.
ان شاء الله در صورت تكميل نسخه ي بعدي كه در حال تغيير است آن را نيز اضافه خواهم كرد.

tefos666
دوشنبه 31 تیر 1387, 19:23 عصر
سلام دوست عزیز واقعا بلاخره یکی پیدا شد تو این سایت حرف منو بفهمه - بهترین روش یادگیری و انتقال اطلاعات مشاهده کد هستش - چرا چرخی که یه بار ساخته شده رو دوباره من بیام از اول روش فکر کنم مثلا انواع مدلهای insert رو یادبگیرم یکبار اونو از روی یک کد میبینم خودم میسنجمش شاید اولش حفظ کنم ولی به مرور و تکرار ملکه ذهن میشه و بهتر از اینه که طبق مدل فرمایش سایر دوستان تو سایر تاپیک ها اینجا سوال کنم تا جواب بگیرم تیکه تیکه - یکبار سوال میکنم ولی سوالی با مفهوم - اینجوری سطح کیفیت کاری سایت ارتقا پیدا میکنه - من خودم چند سال دنبال همچین چیزی هستم انشاءالله که اینجا راه میوفته ولی اگر هم نشه من خودم یه سایت با همین مضمون دارم درست میکنم چند ساله روش کار کردم تو مراحل آزمایشی بسر میبره خبر افتتاحیه اونو حتما اینجا اعلام میکنم - منم پایم رفیق تو برو جلو منم سورس زیاد دارم برای آپلود ولی باید یه اصول رو رعایت کنیم - سورس همراه آموزش کدمون وگرنه اون سورس بدرد نمیخوره درسته میشه لقمه آماده ولی اگر فقط چند نفر به فکر سطح علمی باشند ..... مثلا یه برنامه حقوق و دستمزد رو از اول بشینیم بنویسیم رایگان بزاریم واسه دانلود با سورس و آموزش کدش - به نظر من یه نمونه اینجوری جای 1000 تا تاپیک ریز مفیدتر واقع میشه www.delphi-expert.150m.com (http://www.delphi-expert.150m.com) همیشه بیاد داشته باش : share your knowledge

success is doing , not wishing :تشویق:

sql_qassem
سه شنبه 01 مرداد 1387, 09:20 صبح
متشكرم از حسن نظر شما .
با نوشتن برنامه هاي كاربردي رايگان موافقم اما فعلا همون چرخ ها و چرخ دنده هاي مورد نياز بايد درست ساخته بشن و درست جواب بدن تا گام بعدي رو برداريم .
سايت رو هم ديدم . جالب بود . موفق باشي.