PDA

View Full Version : سوال: InitCommonControls

sokote_bi_payan
یک شنبه 02 تیر 1387, 16:48 عصر
به نام خدا

با سلام

دوستان کسی در مورد InitCommonControls چیزی می دونه که چیکار می کنه ؟

Private Declare Function InitCommonControls Lib "comctl32.dll" () As Long:متفکر:

vbhamed
دوشنبه 03 تیر 1387, 20:08 عصر
سلام
وقتي فايل Manifest در كنار برنامه باشه، اين تابع مياد كنترلهاي فرم رو طوري تنظيم مي كنه كه از استايل ويندوز استفاده كنند
جاش هم تو روال Form_Initialize بايد باشه

sokote_bi_payan
چهارشنبه 05 تیر 1387, 11:42 صبح
سلام

اگه فایل manifest نبود چی یا مثلا پاک شد چی >

harati
چهارشنبه 05 تیر 1387, 21:13 عصر
با سلام
اگر توي Form_Initialize فراخواني بشه فكر كنم فقط كنترلهاي همون فرم رو تحت تاثير قرار بده، بنابراين بايد در همه فرمها اونو فراخواني كرد.
من هميشه توي تابع Main (در ابتداي اجراي برنامه) اونو فراخواني مي كنم و به اين ترتيب كنترلهاي تمامي فرمهاي برنامه رو تنظيم ميكنه.
اگر فايل Manifest پاك بشه ديگه نميتونه عمل كنه و هيچ اتفاقي هم نمي افته يعني كنترلها با همون استايل ذاتي نمايش داده ميشن. براي همين من هيچ وقت از فايل Manifest استفاده نمي كنم بلكه يك فايل Resource دارم كه اونو به پروژه Add ميكنم. اين فايل كار همون فايل Manifest رو انجام ميده و خوبيش اينه كه در فايل EXE برنامه قرار ميگره.

اينم فايل

sokote_bi_payan
پنج شنبه 06 تیر 1387, 12:53 عصر
من خودم هم از ریسورس استفاده کنم خیلی راحت تر و بهتره فقط واسم سوال شده بود که این منیفست چیه ؟ و به چه درد می خوره وهمچنین تابع initCommonControls

sokote_bi_payan
جمعه 07 تیر 1387, 15:14 عصر
راستی یه چیز دیگه .
مگه کنترل های ما به صورت پیش فرض بر اساس تنظیمات خود ویندوز کار نمی کنه؟

vbhamed
جمعه 07 تیر 1387, 23:20 عصر
سلام
توي VB6 نه
پيش فرض ساده هستن
ولي توي دات نت بر اساس استايل ويندوز كار مي كنن

sokote_bi_payan
چهارشنبه 12 تیر 1387, 12:04 عصر
آخه ولي من هنوز اعتقاد دارم كه كنترلهام بدون استفاده از اين تابع هم در سيستم هاي ديگه به اون صورتي كه من كاركردم ديده ميشه

drwatson
چهارشنبه 12 تیر 1387, 12:50 عصر
سلام
توي VB6 نه
پيش فرض ساده هستن
ولي توي دات نت بر اساس استايل ويندوز كار مي كنن
راستی راهی نیست که بشه اینکارو تو ویبی کرد (مثلا برای ویستا براساس استایل ویستا باشه)

آخه ولي من هنوز اعتقاد دارم كه كنترلهام بدون استفاده از اين تابع هم در سيستم هاي ديگه به اون صورتي كه من كاركردم ديده ميشه
من امتحان کردم نمیشه