PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن فیلدهای جدید در حین Runtime برای یک دفترتلفن

mojtaba-saleh
یک شنبه 02 تیر 1387, 20:46 عصر
سلام
ببخشید عنوان بهتری پیدا نکردم
دوستان من بنا به خواسته مشتری یک برنامه CRM دارم مینویسم.
توی دفترتلفن اون خواسته شده که کاربر بتونه به صورت نامحدود فیلد اضافه کنه و اطلاعات رو توی اون وارد.
برای مثال :
من فقط نام و نام خانوادگی و شماره تلفن رو قرار میدم. اما اون میخواد تاریخ تولد اون شخص رو خودش وارد کنه یا چیزه دیگه ای رو.
حالا باید چیکار کنم؟
در حال runtime می شه فیلد اضافه کرد؟
من مغزم هنگ کرده روی این مورد.
لطفا کمکم کنین.
ممنون

__H2__
یک شنبه 02 تیر 1387, 22:12 عصر
سلام
میتوان در runtime این کار را انجام داد مخصوصاً روی SQLServer
ولی این کار شما بیشک ناشی از تفکرات اشتباه و مقایر با اصول طراحی بانک های اطلاعاتی است.
اگر هم اندکی منطقی باشد فقط برای اولین بار اجرای برنامه منطقی است ان هم زیاد جالب نیست..

شما احتمالاً نیاز به یک جدول جدید با رابطه یک به چند با جدول قبلی دارید، باید ستون های اضافه شونده را به سطرهای اضافه شوند تعبیر کنید.

mlf_mlv
یک شنبه 02 تیر 1387, 23:12 عصر
میشه بیشتر توضیح بدهید؟

mojtaba-saleh
دوشنبه 03 تیر 1387, 12:16 عصر
می شه یه گرید ویو یا چیزی مثل اون گذاشت که یک coloum اون قابل ویرایش باشه ( مثلا تکست باکس داشته) ؟

afshinjazi
دوشنبه 03 تیر 1387, 15:02 عصر
سلام
میشه یه کاری بکنید
یه Table بسازید که چه چیزی ( Caption) رو اضافه کنه یه فیلد با عنوان نوع داده بذارید (DataType)
بعد به ازای اون برای هر کاربر چیزهایی که موجود هست ، به صورت Dynamic ، تولید شه ....
که چیزایی که باید تولید شه در یه Table دیگه که detail اون Table اولی هست به ازای هر کاربر تولید میشه.....

کار، یه مقدار پیچیده است ولی ممکن هست....
و اصلا احتیاج به ساختن Table جدید برای هر داده نیست ، چون این کارو به صورت مجازی خودتون دارین انجام میدین.....

سرم گیج رفت ولی ......:گیج::گیج::گیج: