PDA

View Full Version : خواهش می کنم یکی کمک کند؟ SQL 2000 & VB 6.0

alifatehi
دوشنبه 03 تیر 1387, 11:03 صبح
سلام
خواهشمندم یکی از دوستانی که با SQL SERVER 2000 و VB 6.0 کار کرده کمک کند .

خیلی مهمه

سوال من در این مورد است که کد های SQL SERVER 2000 مثل UPDATE , DELETE , INSERT , قبلی و بعدی میخوام تمام این دست در VB 6.0 باشد . راستی در فرم من از کمبوباکس و ایمج کمبو . textbox,MAskedbox,optionButton استفاده شده . ایا کدشان یکی است .

و نکته ای که قابل توجه است : در مورد برنامه من این است که در یک فرم از چند تا جدول استفاده می شود ! که کد نویسی SQL SERVER 2000 به چه صورت است .

نکته دیگر اگر چندتا فرم داشته باشیم چه باید بکنم : یعنی برای هر فرم یک Adodc باید تعریف کنم یا یکی از آن کافی است .

خواهش می کنم جواب بدید.

منتظرم
باتشکر

mpmsoft
دوشنبه 03 تیر 1387, 12:52 عصر
دوست عزیز شما آیا تا به حال برنامه ای در زمینه بانک اطلاعاتی نوشتی

اگر ننوشتی برو تو سایت planet-source-code.com کدهای خیلی جالبی داره

از سوالهایی که پرسیدی من متوجه شدم که شما اطلاعاتی به اون صورت نه درباره SQL بلکه درباره VB هم نداری.

همون سایتی که بهت گفتم بهترین مرجع هستش.

alifatehi
دوشنبه 03 تیر 1387, 18:25 عصر
بله ام با SQLSERVER ننوشته ام نمی دونم چه کار کنم

کمکم کنید.

vbhamed
دوشنبه 03 تیر 1387, 19:48 عصر
سلام
شما نياز نيست كار خاصي انجام بدي
وقتي با ADO كار كردي روش كار هيچ فرقي نداره، فقط Ado رو به Sql متصل مي كني

alifatehi
سه شنبه 04 تیر 1387, 00:01 صبح
خیلی مچکر از توضیحی که دادی اما اینجانب هم من همین کار را کردم اما برای نوشتن کد ها آن دچار مشکل شده ام یکبار قبول می کند دیگه قبول نمی کنه

فرم من داریه چند تا دکمه است 1- ذخیره 2- جدید3-حذف 4- قبلی 5- بعدی 6- اولین 7- آخرین

توی نوشتن این کدها در مندم چون توی بعضی از فرم هایم چند تا جدول وجود داره نمی دونم چه کار بکنم .....

vbhamed
سه شنبه 04 تیر 1387, 08:10 صبح
سلام
قبول نمي كنه كه نشد اشكالي كه بشه فهميد
لطفا بگين چه خطايي مي ده
يا اينكه نمونه برنامتون رو بزاريد

alifatehi
سه شنبه 04 تیر 1387, 10:57 صبح
خیلی مچکر پیغام نمی ده اما کار هم نمی کنه

کد هایش نیاز دارم با توضیحاتش و چون من چند تا جدول در فرم دارم مشکلم بیشتر شده با کلی textbar .