PDA

View Full Version : نمایش یکبار فرم

sonia hamooleh
دوشنبه 03 تیر 1387, 11:18 صبح
1- من یه فرمی دارم که شامل : نام کاربری(تکست باکس)، رمز ورود و تکرار رمز واسه تایید
میخوام این فرم فقط یکبار اونم موقع setup برنامه نمایش داده بشه و اگر کاربر دوباره وارد برنامه را اجرا کرد دیگه این پنجره نمایش داده نشه و پنجره ای دیگر که نام کاربری(کمبو باکس) و رمز عبور (تکست باکس)را سوال میکند نمایش داده شود.
راهنماییییییییییییییییییی یییییییییی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2- در آخر هم میخوام اگر کاربر نام کاربری را وارد کرد اگر چند کاربر داشته باشیم اتوماتیک بر اساس حرف اول بقیه حروف نمایش داده بشه..(کاربر در کمبوباکس بتونه بنویس)
3- اگر چه جوری من تکس باکس (نام کاربری ایجاد شده) را به کمبوباکس ربط بدم؟؟؟
با پایگاه داده اکسس کار میکنم

amirzazadeh
دوشنبه 03 تیر 1387, 11:54 صبح
براي قسمت اول سئوالتون ميتونين از يك چك باكس مثلا با نام chkbox1استفاده كنين به اين صورت كه بعد از اولين نمايش با وارد شدن اطلاعات چك باكس رو برابر true قرار بدين و شرط بذارين كه اگر مقدار برگشتي true فرم رو نمايش نده(مثل فرم هاي اسپلش كه يك نمونه از اون تو سمپل northwind اكسس هست) .
قسمت دوم رو هم كه خودتون جواب دادين .(استفاده از كومبو باكس)
براي قسمت سوم هم row source كمبو رو با يك كوئري ساده با اسم يوزر ها در جدولي كه اسم اونها ذخيره شده تنظيم كنين .
........................
موفق باشيد

shaghaghi
دوشنبه 03 تیر 1387, 13:12 عصر
سلام
در تکمیل صحبتهای دوست عزیزمان amirzazadeh باید عرض کنم
چنانچه بخواهیم نمايش فرم تغيير رمز عبور فقط يک بار هنگام setup نمايش داده شود، يک راه اين است که شما يک Property از نوع boolean در فايلتان Add کنيد و شرط باز شدن اين فرم را در کد نويسي تان False بودن مقدار آن Property در نظر بگيريد و در اولين ورود مقدار آن Property را True کنيد تا دفعات بعدي نمايش داده نشود
در خصوص نحوه ی کار با Property ها در تاپيک هاي مرتبط با موضوع بستن شيفت در اکسس (AllowBypassKey) بارها بحث شده است.