PDA

View Full Version : گزارش گیری بین دو تاریخ البته این بار متفاوت

ramsess
دوشنبه 03 تیر 1387, 11:40 صبح
سلام اهل فن می دونم بار ها و بارها توی این انجمن سوال شده که بین دو تاریخ خاص چطور گزارشگیری کنیم ولی من همشون رو مطالعه کردم ولی سوال من اینه که یانکم access هست و دو تا text1 , text2 دارم وقتی که توی این دو تا تاریخ مورد نظر رو وارد کردم و روی دکه نمایش کلیک کردم بیاد تمام فیلدها یی با نام name رو که در این تاریخ وارد شده اند رو نمایش بده البته نمایش توی datatreport وی بی و اینکه اگه شما شی دیگه ای سراغ دارید که اونجا نمایش بده لطفا راهنمایی بفرماید فکر کنم اگه این رو کامل جواب بدین تاپیک خوبی برای بقیه بشه و به خیلی از سوالات پاسخ بده مرسی البته اتصال بام هم با data1 هستش و لطفا اگه می شه با دستورات sql نگید چون زیاد امتحان کردم درست نشده

mpmsoft
دوشنبه 03 تیر 1387, 12:58 عصر
دوست عزیز مشکل شما در استفاده از دستورات SQL چیه

نکنه معتقدی که کدهای وی بی سریعتر از SQL اجرا می شن

بهترین و سریعترین روش استفاده از کدهای SQL هستش

ramsess
دوشنبه 03 تیر 1387, 13:14 عصر
نه دوست عزیز من با sql مشکلی ندارم تها مشکلم اینه که فرض کنید همین موشوع بالا رو که گفتم بخوام با دستور bettwen بنویسم خوب مثلا
select * from atashneshane
where tarikh = (02/04/87) and (02/0/5/87) با شه خوب اولا چطور متن رو از دو تا text بخونه به جای عددهایی که خودم وارد کردم و دوم اینکه اگه بخوایم این رو نمایش بدیم چطرو نمایش بدم الان این دستور select رو که نوشتم به چه شیی مربوطش کنم در این دستور الان اگه بخود به من نمایش بده خروجی رو کجا نمایش می ده
:قلب:

فاطمه وطن دوست
دوشنبه 03 تیر 1387, 13:54 عصر
سلام

این نمونه رو ببینید.

mrtzxxx
دوشنبه 03 تیر 1387, 20:27 عصر
منطقت عالیه البته یه مشکل کوچیک هم که داره اینه که بجای < یا > باید از =< یا => استفاده می کردی که همون تاریخ رو هم برات لیست کنه . البته من هنوز امتحان نکردم.
من یه مشکلی دارم اینه که وقتی تاریخ رو تو یه Text وارد می کنم تا اونو تو یه فیلد از نوع date ذخیره کنه دو مشکل وجود دارد :
1- این که از 29 به بعد رو قبول نمی کنه یعنی روزها رو 29 روزه در نظر می گیره
2- می یاد به اخر سال یه 19 اضافه می کنه یعنی می دم 1387 تو فیلد نمایش می ده 1987 و با این دو مشکل نمیشه بین دو تاریخ راحت گزارش گرفت کسی راه حلی داره ؟

فاطمه وطن دوست
دوشنبه 03 تیر 1387, 20:46 عصر
سلام

خوب فیلد تونو از نوعه text بگیرین .

بعدشم با ابزاره قشنگه این تاپیک تاریخ رو از کاربر دریافت کنید.

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=110027&highlight=%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE

mehdihakan
سه شنبه 04 تیر 1387, 17:13 عصر
سلام اگه ممکنه همون برنامه اما (این دفه اطلاعاتشو تو data graid نشون بده :
واقعا ممنون از لطفت

mehdihakan
سه شنبه 04 تیر 1387, 17:38 عصر
سلام دوست خوبم :ببخشيد که مزاحمتان شدم تو ويژوال بيسيک يه مشکلي داشتم اگه کمکم کنين ممنون ميشو(گزارش گیری بین دو تاریخ ونشون دادن اطلاعات در( ديتا گريد) پايگاه داده هم اکسس
اون برنامهای که گزاشتین ریپورت میگیره ولی من میخام تو دیتا گرید نشون بده (کارم بجوری گیره دارم به یه شرکت برنامه می نویسم )اگه نتونم اینو کامل کنم فکر کنم پروژه از دستم بره

فاطمه وطن دوست
سه شنبه 04 تیر 1387, 18:16 عصر
سلام

اینم نمونه .

alicomputer
چهارشنبه 05 تیر 1387, 07:11 صبح
عزیز ببین این سورس به دردت می خوره
http://www.2shared.com/fadmin/3493251/a5274377/data_report__search.zip

ramsess
شنبه 22 تیر 1387, 14:13 عصر
سلام اهل فن خانم وطن دوست لطف کردن و این کد رو برای جستجو بین دو تاریخ ارائه دادند
Option Explicit
Dim con As New Connection
Dim rec As New Recordset
Private Sub cmdReport_Click()

If rec.State = 1 Then rec.Close
rec.Open "SELECT Name FROM Table1 WHERE Date>'" & Trim(txtDate.Text) & "' " & " and date<'" & Trim(txtDate1.Text) & " ' ", con, adOpenStatic, adLockBatchOptimistic

Set DataReport1.DataSource = rec
DataReport1.Sections(3).Controls(1).DataField = "Name"

DataReport1.Refresh

DataReport1.Show
End Sub
Private Sub Form_Load()
con.Open "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\db1.mdb"
End Sub
وای این مشکلات هست چطور به بانک خودم وصل بشه مدام خطا می گیره تمام فیثلدها و جدول خودم رو قرار دادم ولی خطا می گیرده
وقتی خط اصتال بانک رو با rem صرف نظر می کنم از این خطا می گیره
Option Explicit
Dim rec As New Recordset
چکار کنم لطفا کمک

فاطمه وطن دوست
شنبه 22 تیر 1387, 16:19 عصر
سلام

رفرنسای برنامه ای که واستون آپ کردمو ببینید ؟

ببینید همه ی اونا به پروژتون اضافه کردین ؟

ramsess
یک شنبه 23 تیر 1387, 11:25 صبح
مرسی ببخشید ولی رفرنس چیه و از کجا باید بیارم ؟
من چطور فرم خودتون رو اد کنم وقتی اد می کنم خطا می گیره !!!
برنامتون خیلی عالیه ولی لطفا کمک کنید که به برنامه خودم اضافه بشه البته اگه یاد بگیرم بهتره ممنون از لطفتون خانم وطن دوست

ramsess
یک شنبه 23 تیر 1387, 13:18 عصر
دستتون درد نکنه درست شد البته یه قسمتش یعنی درست فیلتر می کنه ولی موقع نمایش خطا می گیره یعنی متغیرها رو نمی شناسه منظور متغیرهای con و rec هستش اینا رو برنامه خطا می گیره و نمی شناسه این قسمت را وارد برنامه کردم
Option Explicit
Dim ACCESSFILE As String
Dim rec As New Recordset
خطای ناشناس بودن رو می گیره چکار کنم لطلفا کمک کنید این قسمت انجام بشه خیلی از مشکلاتم حل می شه منتظم مرسی

فاطمه وطن دوست
یک شنبه 23 تیر 1387, 13:40 عصر
سلام

باید درست میشد .

اینو ببینید دوستان قشنگ گفتن .

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=98292&page=2

mehdihakan
دوشنبه 28 مرداد 1387, 00:15 صبح
سلام خودم جواب رو پیدا کردم (میخوام تو این تایپیک بزارم که همه استفاده بکنند)
Data1.RecordSource = "SELECT Table1.* From Table1 WHERE (((Table1.[namefilde]) Between #" & Text1 & "# And #" & Text2 & "#))"
Data1.Refresh

زندگی کن آنطور که باید، و بمیر اگر نمی توانی

Mbt925
دوشنبه 28 مرداد 1387, 11:33 صبح
دستتون درد نکنه درست شد البته یه قسمتش یعنی درست فیلتر می کنه ولی موقع نمایش خطا می گیره یعنی متغیرها رو نمی شناسه منظور متغیرهای con و rec هستش اینا رو برنامه خطا می گیره و نمی شناسه این قسمت را وارد برنامه کردم
Option Explicit
Dim ACCESSFILE As String
Dim rec As New Recordset
خطای ناشناس بودن رو می گیره چکار کنم لطلفا کمک کنید این قسمت انجام بشه خیلی از مشکلاتم حل می شه منتظم مرسی

از قسمت رفرنس ها گزینه ی زیر رو علامت کنید:

Microsoft ActiveX Data Objects 2.8 Library

اگه این نسخه نبود، نسخه های پایین تر.