PDA

View Full Version : جلوگیری از attach دیتابیس

Borland-Delphi7
سه شنبه 04 تیر 1387, 08:34 صبح
با سلام
بنده میخواهم در دیتابیس sql server 2000 فایل دیتابیسم را کسی به جز خودم نتونه attach کنه یا کسی نتونه sql server را stop کنه و فایل دیتابیس را برداره در ضمن لاگین هم ساختم و ورود به Enterprise Manager غیر ممکن شده ولی کاربر میتونه sql server را stop کنه و فایل منو روی سیستم دیگری یا روی sql دیگری attach کنه من میخوام جلو این کار رو بگیرم

در ضمن من چنین چیزی رو در یک برنامه تاکسی تلفنی دیدم که برنامه نویس این کار رو کرده بود

yasak55
سه شنبه 04 تیر 1387, 15:19 عصر
سلام،
در ویندوز XP در صورتی که کاربر رو از نوع Limited تعریف شده باشه آیا مشکل حل می شه؟

sh2007
چهارشنبه 05 تیر 1387, 11:28 صبح
با سلام
اين مبحث رو ما توي اين تايپيك هم بحث كرديم متاسفانه كسي در اين مورد جواب نداده :گریه:يه نگاهي بنداز
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=110072&page=4

anubis_ir
چهارشنبه 05 تیر 1387, 15:55 عصر
ادمين كسي است كه همه كاري مي‌تواند انجام دهد و اين منطقي است.
دسترسي يوزر ادمين را براي لاگين به سيستم به كسي ندهيد. راه ديگري هم ندارد.

sh2007
پنج شنبه 06 تیر 1387, 07:56 صبح
ادمين كسي است كه همه كاري مي‌تواند انجام دهد و اين منطقي است.
دسترسي يوزر ادمين را براي لاگين به سيستم به كسي ندهيد. راه ديگري هم ندارد.

با سلام
اين مبحث اصلا ربطي به ادمين و غيز ادمين ندارد مثلا اون پايگاه داده مد نظر رو من كپي مي كنم توي فلش بعد توي لب تاپ خودم اتش مي كنم تغييرات مي دم و دوباره كپي توي كامپيوتر اصلي مي كنم به همين راحتي ما بايد روشي پيدا كنيم كه روي فايل كدي و ... باشد كه اگه كسي خواست اونو اتش كنه نتونه

Borland-Delphi7
دوشنبه 10 تیر 1387, 09:44 صبح
به نظر شما بهتر نیست که فایل دیتابیس را در یک قفل usb با ظرفیت بالا مثلاً 20 گیگ بریزیم مثل قفلهای شگرد و با pass مخصوص به قفل دسترسی پیدا کنیم و فایل از نظر کپی و غیره در قفل محافظت بشه و sql server به فایل درون قفل attach بشه

night_walker
سه شنبه 11 تیر 1387, 08:48 صبح
با سلام
من منظور شما رو از اینکه گفتید فایل شما رو توی Flash کپی می کنه نفهمیدم. شما اگه Admin باشید و شخص دیگری Privilage Admin نداشته باشه و اونوقت دسترسی ها رو به درایو ها یا پوشه ها محدود کنید که کسی نمیتونه فایل رو کپی کنه. در ضمن دسترسی به سرویسها رو هم می شه محدود کرد. در مورد امنیت فیزیکی سرور هم کسی که مجاز نیست نباید به اون دسترسی داشته باشه.