PDA

View Full Version : نمایش صحیح فونت در نمودارهای ایجاد شده با MsChart

e601
سه شنبه 04 تیر 1387, 19:54 عصر
با سلام

من نموداری رو با MsChart ایجاد کردم و در برنامم قرار دادم اما یه مسکل اساسی در این کنترل هست که نمیدونم چطور میشه حلش کرد (و آیا اصلا قابل حل هست یا نه؟!!!) :متفکر:

وقتی نمودار رو تنظیم میکنم نوشته ی قسمت پایینی نمودار (محور افقی) بصورت عمودی در میاد و حروفش هم به هم ریخته نشون داده میشه. من فونت اون قسمت رو عوض کردم ولی بازم درست نشد. کسی میدونه مشکل از کجاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

e601
جمعه 07 تیر 1387, 22:36 عصر
این همه Vb کار تو این سایت هست. یه نفر تا حالا با MsChart کار نکرده راهنمایی کنه؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مهدي هراتي
دوشنبه 10 تیر 1387, 11:13 صبح
با سلام
من هم قبلا اين مشكل را داشتم، كلي باهاش سر و كله زدم و فونتهاي مختلف رو تست كردم تا بالاخره فونت @Arial Unicode MS جواب داد. تنها فونتي كه فارسي رودر MSChart صحيح نمايش ميده همينه.
موفق باشي

e601
جمعه 14 تیر 1387, 15:33 عصر
با سلام

ممنون میشم اگه شما این فونت رو داری اینجا بذاری تا بقسه هم استفاده کنن. چون توی فونتهای ویندوز من که نیست.

با تشکر...

مهدي هراتي
سه شنبه 18 تیر 1387, 13:04 عصر
اين فونت يك فايل يا حجم 22 مگابايت هست. بعد از فشرده سازي شد 13 مگابايت و از لينك زير قابل دانلود هست.

http://www.khobreh.com/downloads/Farsi/Fonts/Chart/ARIALUNI.rar

موفق باشيد

Mbt925
سه شنبه 18 تیر 1387, 13:51 عصر
علت مشکل دار شدن بعضی از فونت ها با کنترل چارت ویژوال بیسیک، عدم امکان تغییر اسکریپت فونت هست.

به همین دلیل باید فونت هایی رو انتخاب کنید که دارای اسکریپت پیش فرض Arabic باشن یا تنها دارای یک اسکریپت باشن (Arabic)

فونت MS Sans Serif از این دست فونت هاست که از فونت های پیش فرض سیستم هست (برای کامپیوترهای که دارای زبان فارسی هستن).

فونت های فارسی هم جواب میدن (چون دارای مشخصه ی گفته شدن هستن)

e601
سه شنبه 18 تیر 1387, 22:25 عصر
با سلام

آقای هراتی واقعا ممنون خدا خیرت بده :بوس:

البته جناب Mbt925 من اون فونت و همچنین فونتهایی که Arabic هستند رو هم تست کردم ولی بازم درست نشد. البته هنوز فونتی رو هم که دوستمون آقای هراتی لینک دادن رو تست نکردم ولی همین که لطف کردند و لینک دادن خیلی ارزش داره...