PDA

View Full Version : سوال: تشخیص ConnectionString در یک برنامه

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 05 تیر 1387, 11:31 صبح
سلام دوستان
میخواستم بدونم وقتی در یک برنامه هستیم چطور میشه کانکشن های برنامه رو تشخیص داد. یعنی اینکه برنامه به چه دیتابیسی متصله یا... در واقع میخوام Connection String برنامه رو تشخیص بدم

yasak55
چهارشنبه 05 تیر 1387, 11:45 صبح
سلام،
بیشتر توضیح بدین. آیا نرم افزار تحت وب هست یا Desktop Application؟ و ...؟

طبیعی هست که هر کسی سعی کنه اطلاعات مهم برنامش مثل Connection String رو تا جایی که می شه پنهان کنه. پس از روش های غیر معمول باید اینو سعی کرد فهید.

در برنامه های Desktop یه روش می تونه این باشه که با استفاده از یک برنامه Binary Reader مثل ResourceHacker سعی کرد Connection String رو از میان کدها پیدا کرد.

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 05 تیر 1387, 12:01 عصر
ببینید من باید یه برنامه backup بنویسم که تو هر برنامه ای کار کنه. باید connectionstring برنامه رو پیدا کنم تا بفهمم به چه دیتابیسی متصله تا از اون backup بگیرم

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 05 تیر 1387, 12:02 عصر
در ضمن پروژم WindowsApplication هست

top7news
چهارشنبه 05 تیر 1387, 12:12 عصر
من توی یه تاپیک چند وقت پیش جواب سئوال شما رو دیدم
یه روش خیلی ساده با جچند تا مرحله است
حتما اگه جستجو کنید پیدا می کنید .

yasak55
چهارشنبه 05 تیر 1387, 12:15 عصر
سلام،
آیا بانک اطلاعاتی SQL Server هست؟ اگه هست چرا از Maintenace Plan که در خود SQL وجود داره و کار پشتیان گیری رو به صورت خودکار انجام می ده استفاده نمی کنید؟

top7news
چهارشنبه 05 تیر 1387, 12:16 عصر
در ضمن دوست عزیز
اگه میخوای برنامه backup گیریت توی هر سیستمی کار کنه ، بجای اینکه connection اونو دستی تعریف کنی ، با استفاده از ویزارد خود دات نت SQL Coonection توی برنامه ات تعریف کن ، اینطوری خود برنامه به صورت خودکار توی هر سیستمی Connection String رو تشخیص میده .
من خودم یه نمونه کامل از برنامه back and restore رو هفته پیش برای یکی از بچه ها گذاشتم
اگه بازم جستجو کنی حتما پیداش می کنی .

اینم لینک هایی که گفتم با جستجو پیدا می کردی :
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=110090
اولی تاپیک 8 برنامه کامله
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=110427

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 05 تیر 1387, 12:25 عصر
من خیلی گشتم اما چیزی پیدا نکردم میشه نمونه رو برای من بگذارید ممنون میشم

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 05 تیر 1387, 12:50 عصر
از برنامتون ممنون . من همین برنامه رو البته با جزییات بیشتر نوشتم تو این برنامه در هر صورت شما نام server و database رو انتخاب میکنید .
من میخوام برنامه ای که مینویسم وقتی به یه پروژه دیگه add میکنم به صورت خودکار بانک اون رو تشخیص بده و از کل بانک backup بگیره بدون اینکه هیچ بانک یا سروری رو انتخاب کنم

top7news
چهارشنبه 05 تیر 1387, 12:55 عصر
اینم اون راه حلی که گفتم میتونی ازش خیلی راحت connection string رو بدست بیاری (کلید تشکر وسیله خیلی خوبی مگه نه ؟)
http://barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=490906

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 05 تیر 1387, 13:42 عصر
بازم ممنون ولی فکر میکنم شما متوجه سوال من نشدید من باید connection یه برنامه رو تشخیص بدم. اینکه به چه بانکی متصل شده ...

yasak55
چهارشنبه 05 تیر 1387, 13:50 عصر
سلام،
در مورد محیط واقعی که این نرم افزار باید استفاده بشه بیشتر توضیح می دی؟ مثلا این نرم افزار چی هستن؟ کاربردشون چیه.... تیم خودتون نوشتنشون یا خریداری کردین؟ ... و از این دست اطلاعات... هر چی بیشتر توضیح بدین سریعتر به جواب می رسید.

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 05 تیر 1387, 14:08 عصر
این برنامه رو خودم دارم مینویسم ببینید فکر میکنم من خوب نتونستم منظورمو بگم. من باید یه برنامه backup در قالب WindoesApplication بنویسم. برنامه من دو حالت داره:
حالت اول اینکه از کل database با پسوند mdf یه backup میگیره
حالت دوم backup به شکل حرفه ایه یعنی با جزییات مختلف و حالت های مختلف backup میگیره مثلا:
backup از فقط چند جدول دلخواه یا backup با پسوند دلخواه یا backup از یک query که کاربر خودش میده یا حالت های دیگه...
من این برنامه رو نوشتم و هیچ مشکلی نیست اما بهم گفتن که این برنامه رو طوری تنظیم کنم که وقتی پروژه من به هر پروژه دیگه add میشه وقتی حالت اول رو میخوام اجرا کنم برنامم به طور اتوماتیک تشخیص بده که برنامه فوق به چه بانکی متصل شده و ازش backup بگیره در صورتی که من تو برنامه خودم اسامی سرور و بانک رو انتخاب میکردم اما حالا باید خود برنامه، بانک رو تشخیص بده. مپلا اگه برنامه من به یه برنامه حسابداری وصل شد وقتی دکمه backup رو زدم خودش بانک مورد نظر برنامه حسابداری رو تشخیص بده و ازش backup بگیره
مشکل من اینه که نمیدونم چطور بانکی که یه برنامه بهش متصله رو تعیین کنم

top7news
چهارشنبه 05 تیر 1387, 14:15 عصر
یه کتاب هست بهت معرفی می کنم
احتمال 99% مشکلت حل میشه
کتاب مرجع کاربردی برنامه نویسان C#.net
نوشتخ مهندس کوروش مقدسی
انتشارات ناقوس

yasak55
چهارشنبه 05 تیر 1387, 14:18 عصر
سلام،
اگه درست متوجه شده باشم برنامت حالت Module مانند داره که به نرم افزار دیگه در مجموعه شما نوشته می شه باید اضافه بشه. درسته؟

در این صورت روشی که منطقی به نظر می رسه اینه سایر نرم افزار موقع صدا کردن و اجرا کردن برنامه backup یه پارامتر هم بهش پاس کنن که connection string اون نرم افراز هست.

اگه نرم افزار شما بخواد connection string رو از نرم افزارهای دیگه بخونه باید اون نرم افزارها یک استاندارد واحد رو رعایت کنن تا بر اساس اون نرم افزار backup بتونه connection string رو بخونه. به عنوان مثال همه اون نرم افزارها connection string رو در app.code ذخیره کنن تا شما با خواندن app.code هر نرم افزار عملیات backup گیری رو انجام بدین.

اما روش اول - که پاس کردن پارامتر به برنامه backup موقع اجرا کردنش - منطقی تر و قابل انعلاف تر به نظر می رسه.

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 05 تیر 1387, 14:20 عصر
مرسی از راهنماییتون ولی من وقتم خیلی کمه تا فردا باید تحویل بدم تازه این یه قسمتشه...:گریه::گریه:

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 05 تیر 1387, 14:23 عصر
سلام،
اگه درست متوجه شده باشم برنامت حالت Module مانند داره که به نرم افزار دیگه در مجموعه شما نوشته می شه باید اضافه بشه. درسته؟

در این صورت روشی که منطقی به نظر می رسه اینه سایر نرم افزار موقع صدا کردن و اجرا کردن برنامه backup یه پارامتر هم بهش پاس کنن که connection string اون نرم افراز هست.

اگه نرم افزار شما بخواد connection string رو از نرم افزارهای دیگه بخونه باید اون نرم افزارها یک استاندارد واحد رو رعایت کنن تا بر اساس اون نرم افزار backup بتونه connection string رو بخونه. به عنوان مثال همه اون نرم افزارها connection string رو در app.code ذخیره کنن تا شما با خواندن app.code هر نرم افزار عملیات backup گیری رو انجام بدین.

اما روش اول - که پاس کردن پارامتر به برنامه backup موقع اجرا کردنش - منطقی تر و قابل انعلاف تر به نظر می رسه.

نه اینطور نیست برنامم ممکنه به هر برنامه دیگه ای اضافه بشه...

mehrnoosh_al62
چهارشنبه 05 تیر 1387, 14:46 عصر
بابا یکی کمک کنه خیلی حیاتیه...یعنی هیچ راهی نداره؟؟؟؟

رضا عربلو
چهارشنبه 05 تیر 1387, 18:04 عصر
یک برنامه ممکن است به هزاران روش برای خود کانکشن تعریف کند. بصورت Hard Code . با استفاده از فایل *.Config با استفاده از Registery و ... .
برای تشخیص کانکشن های برنامه بایستی اول نحوه و محل ذخیره کانکشن استرینگ را بدانید.

razavi_university
چهارشنبه 05 تیر 1387, 23:52 عصر
به نظر من هم نمیشه بانک اطلاعاتی رو به این سادگی تشخیص داد
مسلما شما از برنامه مقصد اطلاعاتی ندارین هر برنامه ای ممکنه از روشهای مختلفی واسه ذخیره اطلاعاتش استفاده کنده مثلا فایل (که خودش چندین نوعه) دیتابیس که اونهم باز انواع مختلفی داره و مسلما اتصالهای مختلف (و هر کسی یه جوری User و PAss بانکش رو مخفی می کنه)
پیشنهاد می کنم شما حالتهای مختلف پشتیبان گیری رو در برنامه تون قرار بدین و به کاربر اجازه بدین که خودش فرضا به دیتابیس و بانکش متصل بشه

mehrnoosh_al62
پنج شنبه 06 تیر 1387, 07:44 صبح
به نظر من هم نمیشه بانک اطلاعاتی رو به این سادگی تشخیص داد
مسلما شما از برنامه مقصد اطلاعاتی ندارین هر برنامه ای ممکنه از روشهای مختلفی واسه ذخیره اطلاعاتش استفاده کنده مثلا فایل (که خودش چندین نوعه) دیتابیس که اونهم باز انواع مختلفی داره و مسلما اتصالهای مختلف (و هر کسی یه جوری User و PAss بانکش رو مخفی می کنه)
پیشنهاد می کنم شما حالتهای مختلف پشتیبان گیری رو در برنامه تون قرار بدین و به کاربر اجازه بدین که خودش فرضا به دیتابیس و بانکش متصل بشه

این کار رو انجام دادم و در واقع برنامه منم به همین شکله یعنی حالت های مختلف backup گیری.و کاربر خودش بانکشو انتخاب میکنه اما از من خواستند که این کارو رو برنامم انجام بدم یعنی واقعا نمیشه؟!!!:گریه::ناراحت:

razavi_university
پنج شنبه 06 تیر 1387, 12:07 عصر
آخه مگه برنامه هوشمنده که خودش نوع بانک و نحوه اتصال رو تشخیص بده
فرض کنید روی یک سیستم حتی چندین Instance از SQLServer نصب باشد و در هر کدام چند بانک وجود داشته باشد، برنامه از کجا باید بانک مورد نظر کاربر رو تشخیص بده (شاید اصلا بانک مورد نظر کاربر Acess باشه و یا دیتابیس دلفی )
نمیشه از کامپیوتر انتظار معجزه داشت!!
فوقش شما ( مثلا در حالتی که SQL باشد)نوع بانک رو مشخص کنید و برنامه Instance ها و بانکهای اونها رو لیست کنه و کاربر دیتابیس مورد نظرش رو انتخاب می کنه، , نوع اتصال(مثلا با User,Pass یا Trusted) رو مشخص می کنه بعد برنامه از اون بانک BackUp می گیره (نحوه انجام اینکار رو می تونین در SP Gen(برنامه تولید SP آقای کرامتی) ببینید)
برنامه های که برای پشتیبان گیری (مثلا برای برنامه های حسابداری هستند) از قبل برای این سری برنامه ها نوشته شده و نوع و روش اتصال را می داند(منظورم اینکه که همون شرکتی که برنامه اصلی رو نوشته برنامه پشتیبان گیری رو هم می نویسه)

gdevnb
جمعه 07 تیر 1387, 00:18 صبح
این کار رو انجام دادم و در واقع برنامه منم به همین شکله یعنی حالت های مختلف backup گیری.و کاربر خودش بانکشو انتخاب میکنه اما از من خواستند که این کارو رو برنامم انجام بدم یعنی واقعا نمیشه؟!!!:گریه::ناراحت:
سلام
این کار رو برای بار اول انجام بده یعنی از کاربر بخواه بار اول برنامه رو تنظیم کنه و رشته اتصال رو ازش بگیر.مشخصات سرور رو ذخیره کن و سری های بعد دیگه اتوماتیک کارت رو انجام بده.

top7news
جمعه 07 تیر 1387, 00:33 صبح
همونطور که دوست خوبم آقای رضوی گفته مگی اینکه برنامه هوشمند بنویسی که خودش بانک رو تشخیص بده ، اگر به فرض قرار بر این بود که با وجود چندین سرور و بانک روی سیستم ، برنامه خودش تتشخیص بده که سرور کدومه و بانک کدوم که دیگه میشد یه چیزی توی مایه های شعبده بازی .
من توی تاپیک های قبلی هم با اون مثالی که برات گذاشتم بهت گفتم که چه کارایی می تونی انجام بدی .
این روش آخری هم که دوست خوبمون gdevnb گفتن بازم به کاربر نیاز داره .
پس بهم اطمینان کن و باور کن که استفاده از ویزارد برای تعریف Connection خیلی از زحمت های کد نویسی مجدد رو از دوشت بر میداره .
راستی برای اون تیکه کدی که تو برنامه قبلیم مشکل داشت و سرور رو خوب تشخیص نمیداد این تیکه کدی که پایین میذارم رو به جای کدهای اون دکمه (جستجوی سرور) اضافه کن :

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{

DataTable list1 = System.Data.Sql.SqlDataSourceEnumerator.Instance.G etDataSources();
foreach (DataRow row in list1.Rows)
{
foreach (DataColumn column in list1.Columns)
{
comboBox1.Items.Add(row[column].ToString());
}
}
}

mehrnoosh_al62
شنبه 08 تیر 1387, 08:37 صبح
آخه مگه برنامه هوشمنده که خودش نوع بانک و نحوه اتصال رو تشخیص بده
فرض کنید روی یک سیستم حتی چندین Instance از SQLServer نصب باشد و در هر کدام چند بانک وجود داشته باشد، برنامه از کجا باید بانک مورد نظر کاربر رو تشخیص بده (شاید اصلا بانک مورد نظر کاربر Acess باشه و یا دیتابیس دلفی )
نمیشه از کامپیوتر انتظار معجزه داشت!!
فوقش شما ( مثلا در حالتی که SQL باشد)نوع بانک رو مشخص کنید و برنامه Instance ها و بانکهای اونها رو لیست کنه و کاربر دیتابیس مورد نظرش رو انتخاب می کنه، , نوع اتصال(مثلا با User,Pass یا Trusted) رو مشخص می کنه بعد برنامه از اون بانک BackUp می گیره (نحوه انجام اینکار رو می تونین در SP Gen(برنامه تولید SP آقای کرامتی) ببینید)
برنامه های که برای پشتیبان گیری (مثلا برای برنامه های حسابداری هستند) از قبل برای این سری برنامه ها نوشته شده و نوع و روش اتصال را می داند(منظورم اینکه که همون شرکتی که برنامه اصلی رو نوشته برنامه پشتیبان گیری رو هم می نویسه)

این برنامه رو فقط برای بانکهای sqlserver باید بنویسم , و در هر صورت باید این کارو انجام بدم...:ناراحت:باید بشه یه راهی براش پیدا کرد...

mehrnoosh_al62
شنبه 08 تیر 1387, 08:44 صبح
همونطور که دوست خوبم آقای رضوی گفته مگی اینکه برنامه هوشمند بنویسی که خودش بانک رو تشخیص بده ، اگر به فرض قرار بر این بود که با وجود چندین سرور و بانک روی سیستم ، برنامه خودش تتشخیص بده که سرور کدومه و بانک کدوم که دیگه میشد یه چیزی توی مایه های شعبده بازی .
من توی تاپیک های قبلی هم با اون مثالی که برات گذاشتم بهت گفتم که چه کارایی می تونی انجام بدی .
این روش آخری هم که دوست خوبمون gdevnb گفتن بازم به کاربر نیاز داره .
پس بهم اطمینان کن و باور کن که استفاده از ویزارد برای تعریف Connection خیلی از زحمت های کد نویسی مجدد رو از دوشت بر میداره .
راستی برای اون تیکه کدی که تو برنامه قبلیم مشکل داشت و سرور رو خوب تشخیص نمیداد این تیکه کدی که پایین میذارم رو به جای کدهای اون دکمه (جستجوی سرور) اضافه کن :

privatevoid button1_Click(object sender, EventArgs e)
{

DataTable list1 = System.Data.Sql.SqlDataSourceEnumerator.Instance.G etDataSources();
foreach (DataRow row in list1.Rows)
{
foreach (DataColumn column in list1.Columns)
{
comboBox1.Items.Add(row[column].ToString());
}
}
}

به خاطر تبکه کدتون برای لیست اسامی server ها واقعا ممنون تو برنامم از یه راه خیلی سختی رفته بودم اما در مورد ویزارد برای تعریف connection باید بگم حق با شماست این روش کد نویسیو خیلی راحت میکنه ولی من نمیخوام تو برنامم connection تعریف کنم بلکه میخوام یه connection که از قبل تعریف شده رو پیدا کنم...

mehrnoosh_al62
شنبه 08 تیر 1387, 12:12 عصر
یه جایی خوندم میشه کل برنامه رو به شکل یه فایل باینری درآورد و بعد داخل فایل دنبال Connection String گشت. فکر میکنید این راه عملیه؟اگه هست چطور میتونم برناممو تبدیل به یه فایل باینری کنم؟؟؟

ASKaffash
شنبه 08 تیر 1387, 12:35 عصر
سلام دوست من
دقت کنید :
کل تاپیکها را خواندم به دقت! دوستان کم وبیش پاسخ شما را داده اند فکر کنید که اگر برنامه شما بتواند ConnectionString هر برنامه ای اعم از Local یا شبکه ای را تشخیص دهد پس امنیت نرم افزاری چه معنائی دارد ؟ چیزی که شما انتظار دارید غیر ممکن است پس یعنی هرکس برنامه ای نوشت با روشهای مختلف با Encryption برای رشته های ارتباطی به فرض اینکه SQLServer هم باشد داده ها روی هوا است.
درضمن چرا فکر میکنید باید ConnectionString را میتوان همیشه درون EXE پیدا کرد؟

razavi_university
شنبه 08 تیر 1387, 16:50 عصر
تمام نرم افزارهایی که تاکنون دیده ام که به نحوی باید به دیتابیس کاربر دسترسی داشته باشند(برای Backup ، تولیدSP و کد از جداول، Documenting ) همگی موقع اتصال(حداقل برای اتصال اول) نحوه اتصال و در صورت نیاز Userو Pass رو میگیرند.
دوستان درست می گویند اگر بتوان از هر نرم افزاری ConnectionString بدست آورد پس امنیت نرم افزار دیگر معنایی ندارد. سعی کنید به جای پیدا کردن CS از داخل برنامه به دنبال ساخت آن از بانک های موجود باشید

gdevnb
یک شنبه 09 تیر 1387, 09:54 صبح
سلام
سرورها و اینستنساشون رو لیست کنید و از طریق آزمون و خطا سعی کنید به بانک مورد نظرتون وصل شید.(ویندوز اوتوریزیشن)
چون اصرار داری این کار رو انجام بدی این روش رو پیشنهاد دادم و گرنه من هم با نظر اساتید موافقم.
گرهی که با دست باز میشه ...

top7news
یک شنبه 09 تیر 1387, 10:36 صبح
بازم سلام
من یه کم فکر کردم یه چند تا راه پیشنهاد میکنم ، مطمئن نیستم عملی باشن ولی خوب یه فکرین دیگه :
1 - اینکه یک بار از کاربر دستی بخوای که به بانک وصل بشه و بعد دفعه های بعد این رشته اتصال رو یه جایی ذخیره کنی و استفاده کنی ، برای تشخیص اینکه هر رشته اتصالی هم مربوظ به کدوم نرم افزاره میتونی توی اون نرم افزار یه مشخصه ای چیزی تعریف کنی که منحصز به فرد باشه و اون مشخصه رو به همراه رشته اتصالت توی یه جدول ذخیره کنی .
حالا هر بار که میخوای به بانک وصل بشی در دفعه های بعد بری و اون جدول رو چک کنی و ببینی که مشخصه برنامه جاریت با کدوم مشخصه درون بانکت همخونی داره ، از رشته اتصال اون استفاده کنی .
2- اینکه بانک و جدول هات رو به صورت دستی بسازی ، اینطوری میتونی همه چیو کنترل کنی و چون بانک توی خود نرم افزار و با کنترل کاربر ساخته میشه میتونی اسم بانک رو داشته باشی و باز مثل روش بالا رشته اتصال رو به دست بیاری.

ولی بازم میگم این حالتی که شما میخوای میشه یه برنامه هوشمند . اگه این حالت بخوای بنویسی به نظر من بهترین روش حالت 1 هست که توضیح دادم برات .

mehrnoosh_al62
دوشنبه 10 تیر 1387, 08:40 صبح
سلام
سرورها و اینستنساشون رو لیست کنید و از طریق آزمون و خطا سعی کنید به بانک مورد نظرتون وصل شید.(ویندوز اوتوریزیشن)
چون اصرار داری این کار رو انجام بدی این روش رو پیشنهاد دادم و گرنه من هم با نظر اساتید موافقم.
گرهی که با دست باز میشه ...

سلام.. من واقعا کلافه شدم. خودمم فکر میکنم این کار شدنی نیست ولی اصرار دارن که انجامش بدم. میشه در مورد روش فوق یه توضیح بدید؟ ممنون میشم:لبخندساده:

gdevnb
دوشنبه 10 تیر 1387, 12:00 عصر
سلام
با کدهایی که دوستان گذاشتن سرورهای Sql رو دارید.
فرض بر اینه که:
با Windows Autorization میتونید به این سرورها متصل بشید.
نام بانکتون رو هم میدونید.

داخل یه بلوک try catch سعی کنید یکی یکی از طریق سرورها به بانک مورد نظرتون متصل شید.
اگه به یکی از اینها درست متصل شدید رشته اتصال رو ذخیره کنید.

mehrnoosh_al62
دوشنبه 10 تیر 1387, 12:22 عصر
ببخشید من درست متوجه منظورتون نمیشم. خوب اسم بانک و از کجا بیارم؟؟ من میخوام بانک مورد نظر رو پیدا کنم...

gdevnb
دوشنبه 10 تیر 1387, 13:45 عصر
ببین دوست عزیز من فرض رو بر این گذاشتم که شما اسم بانکتون رو میدونید
اگه پست های قبلی رو ببینید من گفتم با نظر دوستان موافقم.
یعنی این کار نشدنی هستش.
حالا شما با یه SQL Manager بگرد تو اون سیستم ببین اسم بانکتو پیدا میکنی.

ASKaffash
دوشنبه 10 تیر 1387, 16:03 عصر
سلام
دوست من این آقایانی که در محل کار شما این موضوع را میخواهند یا خدای کامپیوتر هستند در کره ماه! یک اینکه خیلی پرت! شما با قاطعیت به آنها بگوئید که این کار شدنی نیست واگر شما میتوانید انجام دهید بسم الله بیاید انجام دهید وشما نتیجه شعبده بازی آنها را قرار دهید تا همه متخصصان پایگاه داده ها وامنیت داده ها یاد بگیرند تازه یک نسخه بفرستیم برای مایکروسافت بعنوان سوتی در امنیت بانک اطلاعاتی مثلا در SQLServer .
دوست من موفق باشید

اَرژنگ
دوشنبه 10 تیر 1387, 19:25 عصر
سلام دوستان
میخواستم بدونم وقتی در یک برنامه هستیم چطور میشه کانکشن های برنامه رو تشخیص داد. یعنی اینکه برنامه به چه دیتابیسی متصله یا... در واقع میخوام Connection String برنامه رو تشخیص بدم
برنامه‌ای که خودتان نوشتید و یا اینکه هر برنامه‌ای؟ منبع این احتیاج چی هست؟
اگر که در داخل برنامه خودتان میخواهید بدانید که این مشکلی نیست.
پس میماند پیدا کردنش در برنامه‌‌هایه دیگران؟ برنامه‌هایی که ممکن است با هرزبانی و یا هر کسی خارج از کمپانی شما نوشته شده باشد و یا چیزه دیگر؟

mehrnoosh_al62
سه شنبه 11 تیر 1387, 07:54 صبح
دوستان خوبم از همه شما به خاطر راهنمایی های مفیدتون ممنونم امیدوارم اونها هم به این نتیجه برسند که این کار شدنی نیست وگرنه من باید یه سفربه کره ماه برم...!
موفق باشید

اَرژنگ
سه شنبه 11 تیر 1387, 08:02 صبح
دوستان خوبم از همه شما به خاطر راهنمایی های مفیدتون ممنونم امیدوارم اونها هم به این نتیجه برسند که این کار شدنی نیست وگرنه من باید یه سفربه کره ماه برم...!
موفق باشید
به جایه به ماه رفتن و قبول کردن نتوانستستن، میگفتید که دلیل اینکار چی هست، هدف از این کار چی هست و برایه چه دلیلی به اینکار متوصل شدند.
کار شدنی نیست ندارد، اگر قبول کنید که میتوانید یا نمیتوانید حق با شماست.

mehrnoosh_al62
سه شنبه 11 تیر 1387, 08:19 صبح
برنامه‌ای که خودتان نوشتید و یا اینکه هر برنامه‌ای؟ منبع این احتیاج چی هست؟
اگر که در داخل برنامه خودتان میخواهید بدانید که این مشکلی نیست.
پس میماند پیدا کردنش در برنامه‌‌هایه دیگران؟ برنامه‌هایی که ممکن است با هرزبانی و یا هر کسی خارج از کمپانی شما نوشته شده باشد و یا چیزه دیگر؟

هدف پیدا کردن connection و بانکی که برنامه به آن وصل شده البته در برنامه های دیگران.البته نه با هر زبانی. با vb.net و بانک sqlserver

برنامه backup که من نوشتم باید تو هر برنامه ای کار کنه و بتونه بانکش رو تشخیص بده

اَرژنگ
سه شنبه 11 تیر 1387, 09:31 صبح
هدف پیدا کردن connection و بانکی که برنامه به آن وصل شده البته در برنامه های دیگران.البته نه با هر زبانی. با vb.net و بانک sqlserver

برنامه backup که من نوشتم باید تو هر برنامه ای کار کنه و بتونه بانکش رو تشخیص بده
منظورتان این است که:
شما با سی شارپ یک برنامه مینویسید که اگر مثلا کسی با سی برنامه نوشته باشد که با بانک اس کیو ال سرور کار میکند، به اون بانک وصل بشه و ازش بک آپ بگیرد؟
اگر که جواب بله است، این روش اشتباه است، شدنی هم باشد بازهم ورش اشتباهی است.
اگر که میخواهید از تممام داتابیسهایه داخل اس کیو ال سرورهایی که وجود دارند بک آپ بگیرید موضوع اصلا یک چیزه دیگر است.
بعضی از برنامه ها اصلا از کانکشن استرینگ برایه وصل شدن به داتابیس استفاده نمیکنند، برایه مثال دلفی ۳۲ بیت با بی دی ای کار میکند.
اینکه میگید برنامه شما باید تو هر برنامه ای کار کند ، معنیش چیه؟ آیا منظورتان این است که اگر یکی از یک شرکت دیگر برنامه نوشته و با شرکت شما هیچ ربطی ندارد را برنامه اش را میگیرید، پارس میکنید که کانکشن استرینگ پیدا کنید؟
اگر هدف بک آپ گیری از داتابیسها است، با گقتن کانکشن استرینگ در برنامه ها روش درستی نیست، شما باید با بانکهایه اطلاعاتی وصل بشید نه اینکه کانکشن استرینگ یکی دیگر را هایجک کنید (کار درستی نیست).

koroush_mog
جمعه 10 آذر 1391, 10:39 صبح
مشخصات كتاب
http://www.naghoospress.ir/BookImages/1171828.jpg
مثالهايي ازبرنامه نويسي با C#.NET موضوع: مايكروسافت ويژوال سي شارپ دات نت
سي شارپ (زبان برنامه‌نويسي كامپيوتر)
برنامه‌نويسي تصويري
پديدآورنده: نويسنده: كورش مقدسي
نويسنده: ندامحقق كيا
نويسنده: علي جزايري
ناشر: ناقوس

344 صفحه - وزيري (شوميز) - چاپ 1 - 1000 نسخه 978-964-377-507-0 تاريخ نشر:1390

http://www.naghoospress.ir/images/Book_sample.jpg (http://www.naghoospress.ir/BookPdf/1171828.pdf)
چکيده :
در اين كتاب مي آموزيد: روزها و سال ها گذشتند و تجارب ما نشان مي دهد، در حوزه ي نرم افزار، تعداد زيادي از افراد علاقه مند به برنامه نويسي، مباحث تئوري را فرا مي گيرند ولي نحوه ي استفاده از اين مباحث را در كار عملي تجربه نمي كنند. از اين رو يافتن يك رويكرد نوين در امر آموزش و ياري رساني به نسل آينده ي برنامه نويسان كشور را در دستور كار خود قرار داديم. كتاب هاي تهيه شده توسط اين گروه نتيجه ي اين طرز فكر و جستجوي چندين ساله ي ما در اين مسير است. در اين كتاب ها سعي شده است خوانندگان در كمترين زمان و با كمترين هزينه به مهارت هاي كاربردي برنامه نويسي دست يابند. ‍C#2010 يكي از آخرين محصولات برنامه نويسي مايكروسافت يعني Microsoft Visual Studio 2010 مي باشد و اين قابليت را دارد كه در عين سادگي و سرعت، بتوان نرم افزارهايي بهينه، مستحكم و انعطاف پذير ساخت. لذا در اين مجموعه سعي شده مثال ها به گونه اي بيان شوند كه علاوه بر استفاده ازتوانمندي ها و امكانات جديد در C#2010 بتواند شما را در حل مسائل برنامه نويسي ياري رساند.با توجه به اينكه اكثر مثال هاي اين كتاب برپايه ي DataBase طراحي شده اند، لذا يك DataBase با نام AccountDb در Sql Server ايجاد نموده و جداول ذيل را به آن اضافه مي كنيم تا بتوان از اين رهگذر، كار با DataBase را نيز مشاهده نماييم، اما در بعضي از مثال ها نيز از پايگاه اطلاعاتي Access استفاده شده است تا نحوه ي كار با آن نيز مشخص شود.

قيمت از طریق فروشگاه ها :90000 ريال :متعجب::متعجب::متعجب::متعجب:: تعجب::متعجب:
قيمت از طریق خرید مستقیم از مولف : 70000 ريال :تشویق::تشویق::تشویق::تشویق:: شویق::تشویق::تشویق::تشویق::ت ویق::تشویق::تشویق::تشویق::تش یق::تشویق::تشویق:

مولف کتب .NET
تلفن تماس جهت خرید : 3901569 - 0912
آدرس ایمیل : Koroush_Mog@yahoo.com