PDA

View Full Version : تبدیل Workgroup به Domain

arokham
چهارشنبه 05 تیر 1387, 18:13 عصر
سلام به همه
کامپیوتر من در شبکه محل کارم به صورت دومین هستش و همه کاربران با استفاده از یوزر و پسورد خودشون توی هر یک از کامپیوتر های شبکه میتونند وارد بشند

به علت خرابی سیستم عامل قبلی مجبور شدم خودم اقدام به نصب ویندوز ایکس پی کنم اما الان فقط میتونم به صورت Workgroup به شبکه وصل بشم وقتی میخوام به حالت Domain برگردونمش نمیتونم لطفا راهنمائی فرمائید. :عصبانی++:با تشکر

رضا عربلو
چهارشنبه 05 تیر 1387, 18:37 عصر
کامپیوترت را عضو دامین کرده ای؟
در مورد نحوه join شدن به دامین می توانی مطلب زیر را مطالعه کنی.
How to change a computer name, join a domain, and add a computer description in Windows XP or in Windows Server 2003 (http://support.microsoft.com/kb/295017)

arokham
چهارشنبه 05 تیر 1387, 22:52 عصر
متشکرم و خیلی ممنون

arokham
چهارشنبه 05 تیر 1387, 23:08 عصر
مشکل اینجاست که من تمام مراحل رو وقتی میخوام انجام بدم با پیغام Access Denied روبرو میشم

ا

رضا عربلو
چهارشنبه 05 تیر 1387, 23:38 عصر
فایروالت خاموش است؟
با چه اکانتی کامپیوتر را عضو دامین می کنی؟
سرور پینگ میشود؟
....

arokham
چهارشنبه 05 تیر 1387, 23:56 عصر
فایر وال خاموش است
با اکانت خودم که تو شبکه لاگ این میشم(احتمالا اشکال همینه نه) یعنی حتما باید اکانت ادمین باشه؟
پینگ شدن سرور رو هم چجوری باید چک کنم؟

خیلی ممنون

رضا عربلو
پنج شنبه 06 تیر 1387, 00:39 صبح
بلی حتماً بایستی کاربر ادمین ویا Domaul Admin باشی.
برای پینگ کردن سرور هم در Command prompt بنویس "نام یا IP سرور PING"

sabair
جمعه 07 تیر 1387, 00:55 صبح
دوست عزيز
مشكل شما از dns مي باشد
شما بايد در قسمت Preferred DNS IP آي پي سرور را بدهي
حتما مشكل شما حل مي شود

arokham
جمعه 07 تیر 1387, 01:41 صبح
ممنون دوست عزیز از راهنمائیت حالا ip DNS server رو از کجا میتونم بفهمم که چیه و کجا باید این رو ست کنم

رضا عربلو
جمعه 07 تیر 1387, 03:45 صبح
بر روی کانکشنت دلبل کلیک کن. دکمه Properties را بزن. در پنجره ای که ظاهر می شود آخرین گزینه یعنی Interne Protocol (TCP/IP را انتخاب کن و دکمه properties را بزن. گزینه Prefered DNS serverو Alternate DNS Server مربوط به تنظیم IP دی ان اس سرورت می باشد.

arokham
شنبه 08 تیر 1387, 13:20 عصر
ip DNS server رو از کجا میتونم بفهمم چیه؟

Identifier
شنبه 08 تیر 1387, 14:00 عصر
ping ServerNAme ..................

aghaghi
شنبه 08 تیر 1387, 14:02 عصر
آقای عربلو توضیح دادند دیگه. پشت server می شینید یا connection را باز می کنید. یا از دستور ipconfig/all استفاده می کنید.

arokham
یک شنبه 09 تیر 1387, 16:25 عصر
بله عزیزان این درست که شما میفرمائید

اما من یوزر معمولی دومین هستم و دسترسی به سرور و تنظیماتش ندارم اولش هم عرض کردم وقتی ویندوز قبلی رو که 2000 بود قفل ادمین کامپیوتر خودم را باز کرده بودم و به همین دلیل تونستم مجددا ویندوز(XP sp3 pro) نصب کنم در این حالت که به شبکه وصل میشم فقط به صورت Workgroup میتونم ارتباط بر قرار کنم قصدم این بود که مثل ویندوز قبلی بتونم از روی سیستم خودم workgroup رو به Domain تبدیل کنم
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
باز هم از همگی تشکر میکنم

رضا عربلو
یک شنبه 09 تیر 1387, 23:49 عصر
یوزر معمولی یک دامین کمترین سطح دسترسی را دارد و اجازه عضو دامین کردن را ندارد.

norsmor
سه شنبه 12 آذر 1392, 12:18 عصر
سلام
من از حالت Domain به Workgroup تبدیل کردم اما دوباره میخوام برگردم به حالت اول نمیشه خطا میده باید اسم کامپیوترم عوض کنم یا تغییرات تنظیمات از طرف سرور باید باشه که برگرده به حالت اول ممنون میشم بگین فوری هست
با تشکر

hghyami
سه شنبه 12 آذر 1392, 12:25 عصر
مشکلی‌ نیست ولی‌ چه error میده؟ بعدش DNS ستینگز رو NIC رو بذار اینجا

hraeissi
یک شنبه 17 آذر 1392, 07:49 صبح
سلام به همه
کامپیوتر من در شبکه محل کارم به صورت دومین هستش و همه کاربران با استفاده از یوزر و پسورد خودشون توی هر یک از کامپیوتر های شبکه میتونند وارد بشند

به علت خرابی سیستم عامل قبلی مجبور شدم خودم اقدام به نصب ویندوز ایکس پی کنم اما الان فقط میتونم به صورت Workgroup به شبکه وصل بشم وقتی میخوام به حالت Domain برگردونمش نمیتونم لطفا راهنمائی فرمائید. :عصبانی++:با تشکر

اول از همه خیلی ممنون می شویم که از دوستانی که در خصوص موردی اطلاعاتی کمی دارند با قاطعیت صحبت نکنند چه بهتر که اظهار نظری هم صورت نگیرد تا دوستانی که مشکلی دارند سر درگم نشوند .

در خصوص مشکل :

اول از همه دوست من خیلی بهتر می بود که این کار توسط کارشناسان شبکه خودتان صورت بگیرد که احتمال صدمه دیدن اطلاعاتتان به حداقل برسد چه بسا ممکن است الان هم تعدادی از اطلاعات شما از بین رفته باشد .

دوم هر کاربری در شبکه امکان join شدن به دامین را دارد( حداکثر 10 سیستم ) مگر آن که دسترسی فوق توسط مدیر شبکه گرفته شده باشد که کمتر Admin ای هست که حوصله کند و Policy مربوطه را تهیه کند لذا شما چنین امکانی را بایستی داشته باشید مگر اینکه Admin شبکه شما این مهم را رعایت کرده باشد .

سوم برای این کار کافیست از لینک دوستمان (http://support.microsoft.com/kb/295017) استفاده کنید با این نکته که پس از ورود نام دامین لازم است در بالای همان صفحه که نام دامین را می زنید توسط دکمه more برای نام کامپیوتر خود suffix یا همان نام دامنه به همراه پسوند آن را قرار دهید .

در صورتیکه در شبکه DHCP داشته باشید خود این سرویس کار تخصیص IP های مورد نیاز سیستم را انجام می دهد و نیازی به دادن دستی IP را ندارید مگر آنکه چنین سرویسی در شبکه نباشد که آن هم بعید است