PDA

View Full Version : نرم افزار قرعه کشی

mahmood_s
چهارشنبه 05 تیر 1387, 20:17 عصر
به من نوشتن یک برنامه قرعه کشی پیشنهاد شده با این مشخصات

1 - یک سری عدد به عنوان شماره قبض وارد سیستم بشه

2 - اعداد بصورت نمایشی شروع به حرکت کنند و یکی یکی بایستند و در اخر عدد مورد نیاز با ذکر مشخصات نفر پیدا شده چاپ بشه

ممنون میشم کمک کنید .

محمود صالح

tizhoosh
چهارشنبه 05 تیر 1387, 20:55 عصر
بفرما :لبخند:

البته اگر بخواهي مي تواني كاملترش كني

19594

خيلي بهتر ميشد اگه دوستان هم كمك مي كردند (از لحاظ گرافيكي)

vahidvb
شنبه 08 تیر 1387, 11:32 صبح
خيلي بهتر ميشد اگه دوستان هم كمك مي كردند (از لحاظ گرافيكي)

حتماً :چشمک:

اینم گرافیکش البته دوستمون اروری نمونده بود که تو این برنامه استفاده نکرده باشند :لبخند::چشمک:

mahmood_s
چهارشنبه 12 تیر 1387, 18:38 عصر
می بخشید ولی من از این برنامه اصلا سر در نیاوردم , فکر کنم اطلاعات رو دقیق مطالعه نکردید

بهتره این جوری بگم
یک بانک داریم با این مشخصات : شماره قبض - نام - نام خانوادگی - آدرس - تلفن و ...

مثال :

شماره قبض - نام - نام خانوادگی - آدرس - تلفن و ...

2010001 - محمود - صالح - مشهد - 0915501 و ...
2010002 - مهدی - صالحی - مشهد - 0915501 و ...
2010003 - محسن- صالحان - مشهد - 0915501 و ...
2010004 - مجید - صالحون - مشهد - 0915501 و ...
2010005 - جواد - صالح آبادی - مشهد - 0915501 و ...
2010006 - حسین- صالح نژاد - مشهد - 0915501 و ...

برنامه بیاد بصورت نمایشی شروع کنه به شمارش اعداد و هر چند لحظه یک عدد متوقف بشه

2
20
201
201000
2010005

بعد از مشخص شدن شماره قبض نام و نام خانوادگی را چاپ کنه

اگه نتونستم هنوز منظور رو بگم بفرمایید تا توضیح بیشتری بدم

Hamid_VB
جمعه 14 تیر 1387, 10:45 صبح
منم یه برنامه نوشتم اگه مشکلی بود بگو

mahmood_s
شنبه 15 تیر 1387, 01:20 صبح
نه بازم اینگار نتونستم منظورم رو برسونم

Hamid_VB کمی نزدیک شدید

ممنون

Mbt925
پنج شنبه 20 تیر 1387, 10:39 صبح
نمونه ی شما با پیاده سازی خیلی ساده.

mahmood_s
شنبه 22 تیر 1387, 02:36 صبح
نمونه ی شما با پیاده سازی خیلی ساده.

Mbt925 واقعا ممنون از توجه تون

اگه ممکنه همون طوری که در بالا اشاره کردم برای این کار یک بانک اطلاعاتی داریم که شماره قبض ها در اون وارد میشه ممکنه در ردیف قبض ها بعضی قبض ها نباشه و دیگه اینکه خود برنامه باید بصورت تصادفی یک شماره رو اعلام کنه

اگه ممکنه و وقت دارید این برنامه رو با بانک اطلاعاتی برام بذارید

ببخشید که پرو بازی در آوردم .

باز هم ممنون واقعا به چیزی که در ذهنم است نزدیکه

Mbt925
شنبه 22 تیر 1387, 10:49 صبح
دوست عزیز نوشتن برنامه ای که شما می خواین سادست ولی موضوع چیزه دیگه ایه.

قراره که دوستان راهنمایی کنن و شما برنامه رو بنویسین، ولی فعلا داره برعکس عمل میشه.
اگه خودتون ننویسین، چیزی یاد نمی گیرین.

mahmood_s
یک شنبه 23 تیر 1387, 03:12 صبح
حق با شماست

اما چیزی که هنوز برام حل نشده و همین باعث سوالات مکرر من میشه اینه که در برنامه ای که شما زحمتشو کشیدید برنامه با زدن دکمه استارت شروع میکنه به رندوم کردن شماره ها و وقتی استوپ را بزنیم توقف میکنه و یک عدد رو نشون میده
درخواست من نوشتن یک برنامه کامل و تحویل اون به من نبود بلکه هنوز به اون جوابی که می خواستم نرسیدم و با طرح اینگونه سوالات قصدم راهنمایی بود برای به جواب رسیدن و نه چیزه دیگه ای آخه برنامه شما از بانک استفاده نمیکنه

ضمنا من حدود 4 سال و خورده ایه که در حال برنامه نویسی هستم و برنامه هایی مثل مدیریت فروش رستوران ، آژانس تاکسی تلفنی هتل ، و مخصوصا حالا که در حال خدمت سربازی در راهنمایی و رانندگی مشهد هستم برنامه های زیادی هم برای اونجا نوشتم ، پرسنلی ، شماره گذاری ، صدور گواهینامه و آزمایشات و ....

باز هم از اینکه وقت میگذارید ممنون هستم و اگه باعث تلف شدن وقت شما شده عذر می خوام

محمود صالح

mahmood_s
سه شنبه 25 تیر 1387, 00:13 صبح
خبری نشد
کسی راه حلی نداره

mahmood_s
چهارشنبه 26 تیر 1387, 17:30 عصر
PLEASE help me

r0ot$harp
چهارشنبه 26 تیر 1387, 21:27 عصر
حق با شماست

اما چیزی که هنوز برام حل نشده و همین باعث سوالات مکرر من میشه اینه که در برنامه ای که شما زحمتشو کشیدید برنامه با زدن دکمه استارت شروع میکنه به رندوم کردن شماره ها و وقتی استوپ را بزنیم توقف میکنه و یک عدد رو نشون میده
درخواست من نوشتن یک برنامه کامل و تحویل اون به من نبود بلکه هنوز به اون جوابی که می خواستم نرسیدم و با طرح اینگونه سوالات قصدم راهنمایی بود برای به جواب رسیدن و نه چیزه دیگه ای آخه برنامه شما از بانک استفاده نمیکنه

ضمنا من حدود 4 سال و خورده ایه که در حال برنامه نویسی هستم و برنامه هایی مثل مدیریت فروش رستوران ، آژانس تاکسی تلفنی هتل ، و مخصوصا حالا که در حال خدمت سربازی در راهنمایی و رانندگی مشهد هستم برنامه های زیادی هم برای اونجا نوشتم ، پرسنلی ، شماره گذاری ، صدور گواهینامه و آزمایشات و ....

باز هم از اینکه وقت میگذارید ممنون هستم و اگه باعث تلف شدن وقت شما شده عذر می خوام

محمود صالح

دوست عزیز قصد جسارت ندارم ولی عزیز فکر نمی کنم ما اینجا جمع شده باشیم تابرای هم برنامه بنویسیم من یه زمانی همش می خواستم کسی که می خواد بهم کمک کنه برام سورس بنویسه ولی الان فهمیدم که اینجوری خوب نبوده به نظر من به دنبال مطلب خوب بگرد .

و دوست عزیز دقیقا مشکل شما در چیه ؟

البته بازهم می گم از دست بنده ی حقیر ناراحت نشو قصدم کمک هست نه چیزه دیگه ای .

باتشکر احسان

mahmood_s
جمعه 28 تیر 1387, 02:32 صبح
برای من پیدا کردن یک عدد چند رقمی از جدول بصورت تصادفی کاری نداره من می خوام این اعداد رو یکی یکی انتخاب کنه

Mbt925
جمعه 28 تیر 1387, 11:42 صبح
ایجاد عدد تصادفی خیلی سادست ولی اگه اعداد در رنج مشخصی قرار ندارن، باید اعداد رو در یه آرایه قرار بدیم و مکان هر عدد رو در آرایه، به صورت تصادفی بدست بیاریم.

promise601
سه شنبه 18 مرداد 1390, 10:21 صبح
درود دوستان
من یک برنامه ای می خواستم که بشه ورودی اکس به اون اضافه نمود و در بین این اعداد یک عدد را انتخاب و اعلام کنید .
خواستم بدانم کسی هست که من رو راهنمای کنید .
سپاسگزار از لطف شما .

MMR_1344
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 11:17 صبح
با سلام
به نظر من باید ابتدا محدوده مورد نظر برای انتخاب رو پیدا کنی یعنی کمترین و بیشترین مقداری رو که در فایل وراد شده که این مشکلی نداره
سپس محدوده تغییرات رو بدست بیاری یعنی اینکه این عدد ها تا چه رنجی تغییر میکنند مثلاً اگر ده نفر باشن تنها اعداد یک رقمی و دو رقمی میتونن تغییر بکنن
بعد میتونی اینکه کدام اعداد تغییر بکنن رو در برنامه وارد کنی

ramzdar
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 15:03 عصر
میتونی این کار رو انجام بدی که خیلی راحته.
براشون ردیف تعیین کن.
بعد تعداد افراد وارد شده رو بگیر و دیگه هر کار میخوای بکن.
بر اساس شماره ردیف، عدد تصادفی بگیر. بعدشم انتخابش کن.
مثلاً دو نفر میخواستیم و اینا در اومده:

شماره ردیف | شماره قبض | نام و نام خانوادگی | تلفن | ...
1 | 275085 | سید صالح هادوی | **** | ...
5 | 227689 | وحید محمودی نیا | **** | ...

دیگه از این راحتتر؟؟؟!!!

abirakhsh
دوشنبه 12 تیر 1391, 10:04 صبح
بچه ها منم به این برنامه خیلی اجتیاج دارم

maniaf69
چهارشنبه 14 تیر 1391, 13:03 عصر
یک راه خیلی ساده ولی جالب هست پیشنهاد میکنم
به ازای هر رقم یک تایمر بزار و داخلش یک کانتر و اون کانتر از 0 تا 9 بره اگر هم به 9 رسید دوباره از اول بشماره مث یک حلقه فقط اینکه چند بار بشماره رو موقعی که روی دکمه شروع قرعه کشی میزنه به صورت تصادفی یک عدد انتخاب کنه حالا تو 7 رقم داری 7 تا عدد تصادفی انتخاب کنه
و به ترتیب از سمت چپ شروع به شمارش بکنه و هنگامی که تمام شد بره سراغ تایمر بعدی یعنی همون عدد بعدی اینجوری میتونی حالت یک شمارنده رو به برنامه بدی
سوالی داشتی ایمیل بزن من زیاد به سایت سر نمیزنم
maniaf69@gmail.com

aaa.bbb.sss
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 13:24 عصر
سلام. این نمونه ها خیلی جالب بودند. من یک برنامه ای مشابه این برنامه ها برای فال یا استخاره می خواستم. اگه ممکنه کمکم کنید. به نظر من یک برنامه خوب برای قرعه کشی یا امور مشابهی مثل فال گیری باید چند ویژگی داشته باشه: اول این که بشه یک لیست از قبل آمده را به آن داد مثلا در فایل ورد یا اکسل. ثانیا بتوان به جای اسم یا لیست از قبل تعیین شده به آن شماره داد و در این حالت باید بتوان اول و آخر شماره هارا تعیین کرد مثلا از 20 تا 50. (پس در حقیقت باید برای لیست قرعه ها سه گزینه داشته باشد اول شماره، دوم اسم، سوم لیست از پیش تهیه شده). دوم این که پس از قرعه کشی لیست قبلی پاک نشه چون گاهی اوقات می خواهیم چند بار قرعه کشی کنیم(البته خوبه در این مورد پس از قرعه کشی اول پرسیده شود که آیا می خواهید قرعه قبلی که برنده شده از لیست حذف شود یا خیر). سوم این که بتوان ظاهر نرم افزار را عوض کرد به این معنا که مثلا هر عکس یا تصویر دیگری را که دوست داریم برای چهره اصلی قرار دهیم. مخصوصا که این تصاویر که در نرم افزارهای قبلی بود مناسب برای مثلا استخاره نیست و در این نرم افزار ها باید از اسامی حسنای الهی و یا بسم الله و غیره استفاده شود.
بازم ممنونم اگه بتونید چنین نرم افزاری برام تهیه کنید.