PDA

View Full Version : سوال: مشکل در بایند کردن اطلاعات

bachebahal_1363
چهارشنبه 05 تیر 1387, 23:49 عصر
سلام خدمت دوستان
بنده از تکه کد زیر برای بایند کردن picturebox استفاده کردم اما error میده مشکل از کجاست ؟
نکته : در دیتابیس از فیلد Image استفاده شده ./

picturebox.DataBindings.Add("Image", DataView , "pic");

gdevnb
جمعه 07 تیر 1387, 00:19 صبح
سلام
نوع دیتابیس؟
Error؟
در ضمن لطف کنید و مشکلتون رو کامل مطرح کنید تا پستها زیاد نشه.

top7news
جمعه 07 تیر 1387, 00:20 صبح
البته نمیدونم این چیزایی که میگم جواب بده یا نه ولی یه امتحان بکن :
1 - اینکه بجای bind کردن دستی از ویزارد استفاده کن که هم قوی تر و هم در بیشتر موارد از روش دستی مطمئن تر .
2 - نوع داده ی بانکت که فیلد مربوط به عکس هست رو از image به Varbinary تغییر بده (توصیه خود مایکروسافت )

bachebahal_1363
جمعه 07 تیر 1387, 08:02 صبح
سلام
نوع دیتابیس؟
Error؟
در ضمن لطف کنید و مشکلتون رو کامل مطرح کنید تا پستها زیاد نشه.

database = SQL SERVER 2005
Error =can not format the value to the desired type

اینکه بجای bind کردن دستی از ویزارد استفاده کن که هم قوی تر و هم در بیشتر موارد از روش دستی مطمئن تر .
2 - نوع داده ی بانکت که فیلد مربوط به عکس هست رو از image به Varbinary تغییر بده (توصیه خود مایکروسافت )
در مورد نکته اول که قبلا هم بحث شده http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=67805&page=4 که البته در انتهای تاپیک با خود شما در این مورد صحبت کردم . اما دوستان کمکی در این مورد نکردند . و با توجه به اینکه با تغییر سرور به مشکلات عدیده ای برخورد می کنیم و اگر برنامه sERVER/CLIENT باشه طریقه عوض کردن کانکشن DATASET مشکله پس از روش دستی استفاده کردم .
در مورد دومی که شما مطرح کردید حتما نوع فیلد رو تغییر می دم .

sahmah65
جمعه 07 تیر 1387, 09:46 صبح
سلام خدمت دوستان
بنده از تکه کد زیر برای بایند کردن picturebox استفاده کردم اما error میده مشکل از کجاست ؟
نکته : در دیتابیس از فیلد Image استفاده شده ./

picturebox.DataBindings.Add("Image", DataView , "pic");

یه زمانی مشکل من هم همین بود که با کد زیر حل شد:

pictureBox1.DataBindings.Add(new System.Windows.Forms.Binding("Image", ObjDataView, "Picture", true));

bachebahal_1363
جمعه 07 تیر 1387, 11:46 صبح
یه زمانی مشکل من هم همین بود که با کد زیر حل شد:

pictureBox1.DataBindings.Add(new System.Windows.Forms.Binding("Image", ObjDataView, "Picture", true));

ممنون فکر می کنم همین روش درست باشه چون دیگه error نمی ده اما داخل picturebox عکسی نمایش داده نمی شه وداخل picturebox سفید هست .

sahmah65
جمعه 07 تیر 1387, 14:15 عصر
ممنون فکر می کنم همین روش درست باشه چون دیگه error نمی ده اما داخل picturebox عکسی نمایش داده نمی شه وداخل picturebox سفید هست .

بعد از ذخیره سازی باید دوباره تابع مربوط به Binding رو فراخوانی کنی.این کار رو کردی؟

bachebahal_1363
جمعه 07 تیر 1387, 23:04 عصر
من ذخیره سازی رو به طور کامل انجام می دم حتی درون یک datagridview اطلاعاتم به صورت کامل لود می شه حتی عکس ذخیره شده در بانک و فقط زمانی که می خوام اطلاعات درون بانکم رو جهت ویرایش بازیابی کنم تمامی اطلاعاتم به صورت کامل لود می شه اما با توجه به قطعه کد شما دیگه error نمی ده اما عکس در picturebox نمایش داده نمی شه .

بعد از ذخیره سازی باید دوباره تابع مربوط به Binding رو فراخوانی کنی.این کار رو کردی؟
میشه در این مورد بیشتر توضیح بدین

bachebahal_1363
جمعه 07 تیر 1387, 23:26 عصر
مشکلم حل شد در پراپرتی picturebox در قسمت SizeMode باید گزینه StretchImage رو انتخاب می کردم .