PDA

View Full Version : سوال: ساختن پسوند اختصاصی

vahidvb
پنج شنبه 06 تیر 1387, 23:21 عصر
دوستان می خواستم اطلاعاتی در مورد ساختار پسوند یا File Type داشته باشم و بدونم امکانش هست یک پسوند اختصاصی ساخت مثلا FileName.BBC ؟؟
مثلاً فایل متنی باشه ولی نشه اون رو با NotePad یا ... باز کرد و فقط با برنامه خودش باز بشه

mohsen57
پنج شنبه 06 تیر 1387, 23:45 عصر
پسوند اختصاصی؟! یعنی می خوای وقتی روش دابل کلیک میشه ان فایل با برنامه ای که شما می خوای باز بشه؟
شما باید پسوند رو برای ویندوز تعریف کنی و مشخص کنی که فایل ها با پسوند BBC رو با برنامه که شما تعیین می کنید باز کنه.

ابوذر محمودی
جمعه 07 تیر 1387, 02:13 صبح
ببین دوست عزیز . اگه منظورتون ساختن فایل با پسوندی که اشاره کردید از داخل خود برنامه وی بی است ، که باید بگم هیچ محدودیتی نداره و شما فایل با هر پسوندی رو می تونید از داخل برنامه بسازید .
اگه مشکلتون شناسایی اون فایل توسط ویندوزه ، خب باید پسوند فایل رو درون رجیستری بزاری .
که این هم از طریق وی بی می شه.
فقط یه کم کد نویسی داره

vahidvb
جمعه 07 تیر 1387, 10:24 صبح
ای بابا دوستان بنده واضح عرض کردم ، تمام چیزهایی که گفتید رو میدونم من که نگفتم رجیستر ببینید شما اگه یک فایل درست کنید با اسم مثلا

Open "C:\a.bbc" for output as #1
Print 1,"Test"
Close #1

عزیزان الان اگه a.bbc رو با notepad باز کنیم چی میشه ؟ من میخوام فایل اینجا شناخته نشه حله ؟؟؟؟؟
یعنی تو notepad باز نشه !!!

__siavash__
جمعه 07 تیر 1387, 10:38 صبح
دوستان می خواستم اطلاعاتی در مورد ساختار پسوند یا File Type داشته باشم و بدونم امکانش هست یک پسوند اختصاصی ساخت مثلا FileName.BBC ؟؟
مثلاً فایل متنی باشه ولی نشه اون رو با NotePad یا ... باز کرد و فقط با برنامه خودش باز بشه

شما باید اطلاعات رو به هر روشی که میخواید کد کنید بعد توی یه فایل با پسوند مورد نظر قرار بدید بعد اون پسوند رو رجیستر کنید
حالا با دبل کلیک روی این پسوند فایل با برنامه شما باز میشه و فقط برنامه شما میتونه اونو دیکد کنه (پس اگه با NotePad باز بشه اطلاعاتش مفهوم نیست )
برای رجیستر کردن پسوند هم به تاپیک زیر مراجعه کنید !!!

باز کردن فایل های نا شناخته ویندوز (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=73218&highlight=register)

vahidvb
جمعه 07 تیر 1387, 17:11 عصر
شما باید اطلاعات رو به هر روشی که میخواید کد کنید بعد توی یه فایل با پسوند مورد نظر قرار بدید بعد اون پسوند رو رجیستر کنید
حالا با دبل کلیک روی این پسوند فایل با برنامه شما باز میشه و فقط برنامه شما میتونه اونو دیکد کنه (پس اگه با NotePad باز بشه اطلاعاتش مفهوم نیست )

باز کردن فایل های نا شناخته ویندوز (http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=73218&highlight=register)

دوست عزیز شما همون حرفهای قبلی رو به شکل دیگه ای زدید بنده به وسیله فرمان open اگر فایلی درست کنم پسوند اون رو هر چی بزارم اگر open with بشه با notepad باز میشه به خدا من رجیستر رو دو سال پیش انجام دادم اینو نمیگم
اصلا یه مثال میزنم شما فایل ضمیمه رو دی ال کن Project 1.exe رو اجرا کن تو مسیر برنامه فایلی درست میشه با نام X.XXX حالا اونو با NotePad باز کن چی میشه مینویسه Hello world من میخوام این متن من تو NotePad باز نشه ( منظورم رجیستر شدن پسوند تو ویندوز نیست )

ابوذر محمودی
شنبه 08 تیر 1387, 00:30 صبح
سلام
اینارو داشته باش برمی گردم توضیح هم می دم

ابوذر محمودی
شنبه 08 تیر 1387, 00:40 صبح
این 2 فایل برای رمز گذاری متن یا فایل کاملا مناسبه .
اگه احیانا باز هم کد یا برنامه خواستید می تونم براتون بزارم .
فایل اول یه رشته می گیره و اونو رمز گذاری می کنه طوری که حتی نمیشه بخونیش .
virus30ya30 رو ببین چه شکلی کرد "¼mù”Y(üÎr$îÎ
فایل دوم برای رمز گذاری روی فایل هستش .
شما خودتون هم می تونید یه الگوریتم پیاده سازی کنید .
در کل شما باید قبل از ساختن فایل اونو encrypt کنید و برای استفاده در برنامتون اونو decrypt کنید.
یا اینکه بعد از ساختن فایل اونو encrypt کنید .
فکر می کنم منظورمو کامل گرفته باشد (با پی ام).

SeyedMoosavi
شنبه 08 تیر 1387, 06:57 صبح

کاری که دوستمون گفتند فکر کنم بهترین راه باشه و من فکر میکنم که ایشون کامل منظور شما رو فهمیدن شما میخوای ناتپد بازش نکه یا هر چیزه دیگه ای ولی اگر شما دقت کنید اگر یک فیلم رو هم با ناتپد باز کنید باز میشه اما توش چرت و پرت نوشته فقط شما هم باید نوشته هات رو کد کنی که حالت رمزی داشته باشه و فقط برنامه بفهمه منظور از نوشته ها چیه نه شخص یا چیز دیگه ای

vahidvb
شنبه 08 تیر 1387, 11:13 صبح
کاری که دوستمون گفتند فکر کنم بهترین راه باشه و من فکر میکنم که ایشون کامل منظور شما رو فهمیدن شما میخوای ناتپد بازش نکه یا هر چیزه دیگه ای ولی اگر شما دقت کنید اگر یک فیلم رو هم با ناتپد باز کنید باز میشه اما توش چرت و پرت نوشته فقط شما هم باید نوشته هات رو کد کنی که حالت رمزی داشته باشه و فقط برنامه بفهمه منظور از نوشته ها چیه نه شخص یا چیز دیگه ای

بله درست می فرمایید دوست مون ویروس هم همچین چیزی رو داده اند.

drwatson
پنج شنبه 20 تیر 1387, 11:21 صبح
ببین دوست عزیز . اگه منظورتون ساختن فایل با پسوندی که اشاره کردید از داخل خود برنامه وی بی است ، که باید بگم هیچ محدودیتی نداره و شما فایل با هر پسوندی رو می تونید از داخل برنامه بسازید .
اگه مشکلتون شناسایی اون فایل توسط ویندوزه ، خب باید پسوند فایل رو درون رجیستری بزاری .
که این هم از طریق وی بی می شه.
فقط یه کم کد نویسی داره

میشه بگید کجای رجیستری(کدوم مسیر)
ممنون