ورود

View Full Version : جلوگیری Import شدن جداول ما در سایر برنامه های اکسس

e601
جمعه 07 تیر 1387, 14:02 عصر
با سلام

از دوستان کسی راهی بلد هست که از طریق اون بشه یه کاری کرد که کسی نتونه از یه فایل MDB یا MDE دیگه ، جداول بانک اطلاعاتی ما رو Import کنه؟

آیا در اکسس راهی واسه این کار هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amirzazadeh
شنبه 08 تیر 1387, 07:59 صبح
دوست عزيز شما ميتونين ديتا بيست رو اسپليت كني وقسمت backend داخل يك پوشه ويندوز و يا روي كامپيوتر سرور كه داراي پسورد ورود هست قرار بدي(به عبارت ديگه از security ويندوز براي محافظت استفاده كني).
............................
موفق باشيد

M.Javad
چهارشنبه 19 تیر 1387, 15:20 عصر
با سلام من قسمت backend ایجاد شده را در پوشه ویندوز قرار دادم ولی هیچ اتفاقی نیافتاد و به راحتی جدولها مجدداض Import شدند اگه را هنمایی کنید ممنونم میشم

davood-ahmadi
چهارشنبه 19 تیر 1387, 15:29 عصر
قبلاً این موضوع بحث شده است. و راههای مختلفی پیشنهاد شده است. لطفاً جستجو و به آن تایپیک مراجعه کنید.

amirzazadeh
چهارشنبه 19 تیر 1387, 16:32 عصر
با سلام من قسمت backend ایجاد شده را در پوشه ویندوز قرار دادم ولی هیچ اتفاقی نیافتاد و به راحتی جدولها مجدداض Import شدند اگه را هنمایی کنید ممنونم میشم
دوست عزيز صرفا ايجاد پوشه كافي نيست شما بايد بر روي پوشه مورد نظر از طريق فعال سازي سكيوريتي ويندوز پرميشن رو براي كاربران خاص خودت تعريف كني.از تصاوير كمك بگير.

fazl11
پنج شنبه 27 تیر 1387, 15:08 عصر
دوست عزيز مي تونيد تيبل ها را هايد كرد چون من انجام دادم حتي با دونستن اسم جداول نتونستم از ديتا بيس ديگه اونو ايمپورت كنم امتحان كن ضرر نداره

صبا9841
شنبه 29 تیر 1387, 08:00 صبح
دوست عزيز مي تونيد تيبل ها را هايد كرد چون من انجام دادم حتي با دونستن اسم جداول نتونستم از ديتا بيس ديگه اونو ايمپورت كنم امتحان كن ضرر نداره
خیلی خوبه ولی بعد که از منوی option و تب view گزینه Hidden Objects رو تیک کردی چی؟ بازم میتونی ایمپورت نکنی؟

mohammadgij
یک شنبه 30 تیر 1387, 14:56 عصر
سوال جالبيه كه من اگه يادم باشه 2 سال پيش پرسيدم ولي به جوابي نرسيدم.مي دونين هدف Disable كردن دستور Import در جاييه كه BackEnd و InterFace در يك بانك قرار دارند. و با خود ابزار هاي اكسس. آيا كسي راهي بلده؟

e601
دوشنبه 31 تیر 1387, 23:23 عصر
دوستان یکی از راههایی که من تست کردم این بود که Table ها رو در یک فایل قرار دادم و برای اون فایل پسورد گذاشتم. بعد Interface رو در یک فایل دیگه پیاده سازی کردم و جداول رو به فایلی که Table ها قرار داشتند لینک کردم.
در این روش به فایلی که Table ها قرار داشتند نمیشد دسترسی پیدا کرد چون پسورد موقع نوشتن برنامه تعیین شده بود و فقط برنامه نویس از اون خبر داشت. همچنین کسی نمیتونست از یه فایل دیگه به جداول لینک شده Interface جدول دیگه ای لینک بده چون در اکسس جداولی که لینک میشن خودشون نمیتونن لینک یه جدول در یک فایل دیگه قرار بگیرن. تا اینجا همه چی خوبه ولی...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!
مشکل اینجاست که اگر ، از یک فایل جدید ، جداول لینک شده فایل Interface رو Import کنیم انگار جداول ایمپورت شده در فایل سوم رو به جداول موجود در منبع اصلی (که همون فایل Table هامون باشه) لینک کردیم !!! و هر تغییر که در فایل Table ها یا فایل Inteface به وجود بیاد عینا در فایل سوم نیز اعمال خواهد شد.

هدف من از ایجاد این تاپیک این بود که این مشکل رو برطرف کنیم ولی انگار این یک نقطه ضعف در اکسسه و راه حلی هم نداره حداقل من که چیزی به ذهنم نمیرسه :متفکر:

(امیدوارم توضیحاتم روشن باشه و تونسته باشم منظورمو برسونم. اگه یکم نامفهومه به بزرگیه خودتون ببخشید من همه سعیمو کردم :خجالت: )

mohammadgij
سه شنبه 01 مرداد 1387, 12:19 عصر
دوست من ما قبلا هم در مورد امنيت صحبت كرديم. يك راه بسيار خوب اينه كه شما بعد از Split كردن بانكتون كه يعني جداول لينك بشن به فايل جداگانه، ميتوني از WorkGroup استفاده كني و بعد هم پسورد Admin رو عوض كني تا با Double كليك برنامت باز نشه و بدين وسيله جداول رو اصلا نمي بينه. اما اگه با دادن پسورد بتونه وارد بشه و به محيط اكسس دسترسي پيدا كنه و از اونجا بدون بستم فايل باز شده يك فايل جديد ايجاد كنه چون از پسورد ورك گروپ گذشته ميتونه جداول رو ببينه. مشكل اعظم در جاييه كه اين اتفاق ميفته. كه اونم با بستن شيفت و گرفتن راست كليك و هايد كردن خود برنامه و گرفتن دسترسي ها و بستن تمام منو بار ها خيلي امكانش كمه كه اين كار رو بتونه تو اين روش انجام بده

صبا9841
سه شنبه 01 مرداد 1387, 12:55 عصر
مشکل اینجاست که اگر ، از یک فایل جدید ، جداول لینک شده فایل Interface رو Import کنیم انگار جداول ایمپورت شده در فایل سوم رو به جداول موجود در منبع اصلی (که همون فایل Table هامون باشه) لینک کردیم !!! و هر تغییر که در فایل Table ها یا فایل Inteface به وجود بیاد عینا در فایل سوم نیز اعمال خواهد شد.:خجالت: )

منظورت اینه ازفایل front end برنامه ات یک لینک گرفتی و تغییراتی دادی بعبارتی لینک از لینک گرفتی.
وفتیکه فایل جداول( back end) پسورد داشته باشه و فقط از راه لینک قابل ارتباط باشه این وضعیت هم امکان داره.